Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Naprawa /wymiana silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=226137)

Kajucha 10-06-2015 18:30

Naprawa /wymiana silnika
 
Witam forumowiczów mam pytanie. Parę dni temu silnik mój dostał maksymalnej temperatury po dojechaniu do mechanika czekam dwa dni na telefon no i dziś diagnoza, która nie powiem jeszcze mi szczena nie opadła. Ale do rzeczy, mechanik stwierdził że poszła uszczelka pod głowicą co spowodowało zapowietrzenie układu chłodzenia stąd ta temperatura silnika. I teraz najważniejsze stwierdził że przy takiej awarii w tym silniku zapewne poszła jeszcze głowica oraz mógł się zwichrowac blok. Koszt takiej naprawy biorąc pod uwagę ostrożne wyliczenia to około 2tys ale jeśli wyciągnie silnik i okaże się coś jeszcze kwota może dojść do nawet 5 tyś! 😲. Czy może ktoś miał z czymś takim do czynienia jakieś podpowiedzi co robić dalej? Szukać silnika gdzieś na allegro? Załamka totalna g:galy co robić dalej mam go wepchnąć do Warty?! :<:<

salom 10-06-2015 18:35

Odp: Naprawa /wymiana silnika
 
To i tak mało powiedział, bo mógł jeszcze dużo więcej wymyślec bzdur.
Zabierz auto do innego mechanika, który powie co trzeba zrobić, aby naprawić silnik.

Kajucha 10-06-2015 18:38

Odp: Naprawa /wymiana silnika
 
Tak właśnie myślę aby go zabrać stamtąd jutro będę dzwonić i zabieram auto

Juzek 10-06-2015 18:43

Długo jechales z ta podwyzszona temperaturą?

Tapnięte z Szajsunga MkIV

Kajucha 10-06-2015 18:53

Odp: Naprawa /wymiana silnika
 
Tego dokładnie nie powiem jak długo. Jednak gdy zobaczyłem zjechałem na pobocze odczekałem jak ostygnie po uruchomieniu silnik miał normalna temperaturę po czym znów zaczęła rosnąć i juz miałem zjechać gdy temperatura spadła i trzymała się w pionie i juz tak zostało do samego mechanika.

Kajucha 11-06-2015 11:36

Odp: Naprawa /wymiana silnika
 
Witam ponownie,z kolejnym pytaniem. Odebrałem auto dojechałem pod blok jakieś 7km temperatura nawet na milimetr nie przekroczyła wartości prawidłowej. Pytanie czy jeśli faktycznie ten silnik to taki szmelc to czy normalnie bym jechał? Silnik nie stracił mocy odpala normalnie!? Mechanik twierdzi ze sprawdzał przyrządem w zbiorniku wyrównawczym i jest obecność dwutlenku co sugeruje przedmuch z głowicy. Jeśli chodzi o temperaturę która dziś była ok twierdzi ze to zależy od tego "bąbla" jak on się ułoży!? Ja bym stawiał ze termostat się blokuje raz działa raz nie. I bądź tu człowieku mądry.... Ktoś coś poradzi

salom 11-06-2015 12:00

Odp: Naprawa /wymiana silnika
 
Walczyłem ostatnio z podwyższoną temperatura silnika, jak Cię interesuje, poczytaj moje tematy.

Tobie radze, jeżdzic, pilnować temperatury, mieć w bagażniku awaryjną bańkę z wodą, pilnować czy w zbiorniczku jest płyn, najlepiej rano, codziennie przed uruchomieniem silnika, sprawdzać, czy poziom płynu jest taki sam, jak poprzedniego dnia.

A bąbel mechanikowi to pewnie w nosie żle sie ułożył.

Kajucha 11-06-2015 14:00

Odp: Naprawa /wymiana silnika
 
Rozmawiałem z kolegą na ten temat. Okazuje się ze ma on u siebie w garażu sprzęt do mierzenia kompresji, myślę że po takiej diagnozie będzie juz prawie pewne co do uszczelki/głowicy

Deryll 11-06-2015 14:29

Odp: Naprawa /wymiana silnika
 
Ewidentnie jak jest dwutlenek węgla i takie skoki temperatury to na 99% uszczelka.

Kajucha 11-06-2015 15:26

Odp: Naprawa /wymiana silnika
 
zanim pojadę do kolegi obejrzę raz jeszcze wszystko pod maską, czy jeśli faktycznie uszczelka uwalona i idzie ciśnienie w zbiorniczek to czy przypadkiem węże od chłodnicy nie powinny być spęczniałe i twarde jak kamień? No i dlaczego teraz wróciło do normy nic się nie grzeje itp.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.