Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [mk1]Wymiana żarówek w liczniku (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=55140)

Assasin_Ash 15-11-2008 17:21

[mk1]Wymiana żarówek w liczniku
 
Witam.

Mam od pewnego czasu problem z wymianą żarówek w liczniku jak w temacie do forda mondeo (mk1).jakiś czas temu spaliła mi się i nie wiem za bardzo jak zdjąć/wyjąć ten panel.Co się za biorę za to to zawsze nie wyjdzie.Tzn odkręcam śruby mocujące a następnie próbuje wyciągnąć.Ale nie stety opór stawia mi bodajże linka,która trzyma go.Czytałem że trzeba delikatnie wyjąc jakaś blokade z tylu.tzn odczepić.Ale ni grzyba nie moge nic zrobic,owszem czuje jak wkladam reke z tylu ze cos tam jest co trzyma ten panel.

bardzo prosze o porade,pomoc.

Z gory dziekuje i pozdrawiam

Assasin

przemekmondeo 15-11-2008 18:51

Re: [mk1]Wymiana żarówek w liczniku
 
Kolego wymieniałem całe podświetlenie w mondeo MK1 i za liczniekiem są dwie kostki które trzeba wyczepić żeby całe liczniki wyjąć, ale bez problemu powinieneś wyjąć licznik na około 15cm tak żeby wypiąć kostki. Najpierw zdejmujesz obudowę liczniki wraz z kratkami nawiewu, chyba 4 śrubki a póżniej na kolejnych 4 śrubkach trzyma się licznik.

dempsej 15-11-2008 18:59

Re: [mk1]Wymiana żarówek w liczniku
 
Witam,
przemekmondeo masz licznik elektroniczny dlatego też masz dwie kostki z tyłu a kolega Assasin_Ash ma jedną kostkę i linkę od licznika (licznik nie elektryczny) faktycznie tez kiedyś próbowałem w taty MK1 dobrać się do lampek w liczniku ale tak jak kolega miałem problem z odpięciem linki i faktycznie licznik nie wychodzi nawet 5cm.

Marix 15-11-2008 21:10

Re: [mk1]Wymiana żarówek w liczniku
 
Padła mi jedna zarowka mialem nadzieje ze to prosta sprawa ale jak zobaczylem w sam naprawiam mondeo to sie przerazilem!!


napisali ze trzeba odpiac linke predkosciomierza, itd itp, pisze tez ze moze byc konieczne zdjecie kola kierowcy.... no dajcie spokój...

Assasin_Ash 16-11-2008 18:01

Re: [mk1]Wymiana żarówek w liczniku
 
Co nie zmienia faktu ze dalej nie wymienilem tej zarowki.To jezeli ja mam zdjac kierownice i linke predkociomierza odczepic od silnika to ja cie piernicze.A odczepienie linki od silnika to kij tam gorzej zeby ustawic spowrotem ja w takim samym polozeniu.To wynika z tego ze troche pierniczenia sie z tym bedzie:(

A bez odczepiania linki nie da rady?ztn odczepic ta kostke i troszke wyjac azeby tylko zarowke wymienic?

--------

Dałem rade:)Wystarczy odkręcic 5 śrubek mocujących panel a następnie kolejne 5 trzymające licznik.Nastepnie delikatnie pociągnąc do siebie.W moim przypadku to było trochę silniej gdyż troche się to przyssało do czegoś:)I spokojnie da rade wymieniać żarówki bez wyciągania linki. prędkościomierza.Kwestia 20-30min i gotowe.

Z góry dziękuje za porady

Pozdrawiam

PrzemasLodz 10-12-2008 13:24

Re: [mk1]Wymiana żarówek w liczniku
 
Kolego a jak odkręciłeś obudowę licznika bo ja za cholerę nie mogę odkręcić tych 2 śrubek tuż przed szybką licznika co to tam jest krzyżak czy co?

gregor13 10-12-2008 14:01

Re: [mk1]Wymiana żarówek w liczniku
 
Krzyżak.
Ja u siebie wyrzuciłem te dwa wkręty, bo ciężko było trafić w otwór i się krzywo wkręcały i miałem już dosyć. Obudowa trzyma się na trzech wkrętach i też jest dobrze :fcp23

PrzemasLodz 10-12-2008 14:25

Re: [mk1]Wymiana żarówek w liczniku
 
Dzięki, też tak zrobie bo dzisiaj próbowałem to odkręcić ale normalnie już nerwowo nie wyrobilem nijak nie mogłem się tam dostać każdy śrubokręt za długi...a wiesz może jaki typ żarówek jest potrzebny do poswietlenia licznika i deski rozdzielczej bo chce zmienić na niebieskie ale nie mogę zdjąć ani obudowy przez te śrubki ani panelu na desce bo radio go trzyma a jeszcze mi klucze do radia nie przyszły ;/

edy 10-12-2008 16:38

Re: [mk1]Wymiana żarówek w liczniku
 
Panowie trochę cierpliwości... ta prześladująca was śrubka to gwiazdka, wkręcona pod skosem.Wystarczy na śrubkę nałożyć trochę smaru npt. łożyskowego łt-4 , poświecić latarką i po bólu.Nie polecam ich wyrzucać to dopiero denerwuje jak wszystko zaczyna skrzypieć. Pozdrawiam :572:

gregor13 10-12-2008 17:52

Re: [mk1]Wymiana żarówek w liczniku
 
Cytat:

Napisał PrzemasLodz
a wiesz może jaki typ żarówek jest potrzebny do poswietlenia licznika i deski rozdzielczej bo chce zmienić na niebieskie ale nie mogę zdjąć ani obudowy przez te śrubki ani panelu na desce bo radio go trzyma a jeszcze mi klucze do radia nie przyszły ;/

Jutro jak będę pamiętał, to pstryknę fotkę bo akurat jestem po wymianie żaróweczki i mam kilka luzem :fcp2


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.