Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Brak mocy w mojej fuzji (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=200393)

fryzjer19822 03-03-2014 18:03

Brak mocy w mojej fuzji
 
Witam i prosze o pomoc moja fuzja 1.4tdi wogule nie ma mocy,bylem na koputerze i wyskoczyl blad P0102 P0113 oraz P0119 powiedzieli ze to przeplywomierz,wymienilem i dalej to samo wymienilem takze czujnik temperatury i dalej barak mocy,prosze o cenne rady

Ketzer 03-03-2014 21:03

Odp: Brak mocy w mojej fuzji
 
możliwe że katalizator padł, sprawdź jeszcze przewód od turbo, może masz uszkodzony.

jawor1,4 04-03-2014 17:17

Odp: Brak mocy w mojej fuzji
 
Cytat:

Napisał fryzjer19822 (Post 2170311)
Witam i prosze o pomoc moja fuzja 1.4tdi wogule nie ma mocy,bylem na koputerze i wyskoczyl blad P0102 P0113 oraz P0119 powiedzieli ze to przeplywomierz,wymienilem i dalej to samo wymienilem takze czujnik temperatury i dalej barak mocy,prosze o cenne rady

Co masz na myśli nie ma mocy? Ford z tym silnikiem to porażka. Samochód tak zrobiony że jak nie masz 2-2,5 tys.obrotów/min.to nie przyspiesza. To samochód dla matki, aby dziecko podwiozła do szkoły lub przedszkola. Nie ma co liczyć na zrywy, bo tego po prostu nie ma. Można tylko jechać.
Mnie mechanik proponował przedmuchać wydech; na 2-ce 3km 4tys obr/min.

fryzjer19822 04-03-2014 20:05

Odp: Brak mocy w mojej fuzji
 
Ja bardzo dobrze rozumiem ze to auto nie nalezy do wyscigowych ale jak na autostradzie ledwo do 100km/h moge go rozpedzic i pod kazda gorke(podrozujac samemu)redukowac to raczej nie jest normalne.Wracajac do tematu to wymienilem czujnik temperatury cieczy i tak jakby moc powrocila,mam jednak wrazenie ze jak wcisne gaz na maxa to sie lekko dlawi ale nie ma tragedi

PacMan 07-03-2014 18:59

Odp: Brak mocy w mojej fuzji
 
Witam. Powodów może być kilka...
1) czy sprawdzałeś filtry powietrza, paliwa..
2) Sprawdź dolot pod kątem szczelności
Test: otwierasz maskę sadzasz kogoś za kierownicą i gazuje- jeśli gdzieś świszczy dmucha to jest nieszczelność i turbo nie pompuje jak powinno.
Test 2 sadzasz kogoś za kierownicą, gazuje sprawdź wąż gumowy za turbiną przy gazowaniu powinien być coraz twardszy (napompowany).
Przy słabym doładowaniu powinien dymić na czarno z komina
3) sprawdzałeś EGR? może jest przycięty i jest cały czas otwarty...
4) od kumpla z forum VW wiem że czasem Katalizator może być przytkany i auto zamula..
*5) jeśli zmieniałeś rozrząd to może coś mechanicy sknocili..... (z własnego doświadczenia)

ja na początek obstawiam punkt 2 i 3

Przy okazji odłącz akumulator na noc i błędy się skasują... (pamiętasz kod do radia- jeśli nie to Ci go podam w oparciu o nr seryjny radia)

fryzjer19822 09-03-2014 09:37

Odp: Brak mocy w mojej fuzji
 
Dziekuje za porady bede musial sie troche poglowic.Wczoraj pod duza gorke musialem zejsc do jedynki i tez zacza slabnac,na trasie trudno do rozpedzic.Podlaczalem do kompa jeszcze raz i kodow bledu nie ma,jutro zabiore sie za egr moze tam jest pies pogrzebany.

Bump: Jeszcze jedno samochod odpala jak powinien i nie kopci wcale(a kod do radia mam)

Ketzer 09-03-2014 14:00

Odp: Brak mocy w mojej fuzji
 
tak jak Ci Pacman pisał, nie ma co się głowić ;) tylko sprawdzać najprostsze rzeczy

1. filtr powietrza
2. przejrzyj przepustnicę, egr
3. sprawdź turbo, jesteś pewnie że kręci? sprawdź dolot pod wzgędem nieszczelnośći
4. jak nic Ci nie pomoże podjedź do kumatego mechanika, tylko nie diagnosty czy elektryka, ale takiego od turbo, wtrysków,diesli

asterix78 10-03-2014 19:37

Odp: Brak mocy w mojej fuzji
 
Witam kody błędów znalezine tutaj [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
P0102 "Czujnik masowego lub objętościowego przepływu powietrza - niski sygnał wejściowy"
P0113 "Czujnik temp. powietrza wlotowego - wysoki sygnał wejściowy"
P0119 "Czujnik temp. czynnika chłodzącego silnik - przerwa"
U mnie uszkodzony był czujnik tempratury płynu jednak jedyny objaw to była mrugająca kontrolka temp. Nie było spadku mocy. Potwierdzam ze auto to nie ma dużej mocy jednak te 68 koni pozwala przyśpieszać w zakresie 2000-2500 obr i wyjechać pod górkę 110km/h przy dobrym rozbiegu, na prostej rozpędza mi się do 160 przy tej pędkości nie reaguje już na pedał gazu i obrotomierz nie idzie już w górę jakby była jakaś blokada

fryzjer19822 21-03-2014 17:43

Odp: Brak mocy w mojej fuzji
 
Wracam do tematu,dalej moja fuzja jezdzi jakby chciala a nie mogla,filtry nowe egr wyczyscilem.Po miescie jest w miare ok ciezko ruszyc pod gorke musze ostro gazowac bo inaczej zgasnie,na zimnym silniku gdy cofam i nacisne sprzeglo to zgasnie,natomiast na trasie to jest meczarnia kompletny brak mocy na 5-tym biegu prawie wcale nie reaguje na pedal gazu pod mala gorke musze redukowac do 4-ki czyzby to byla turbina?Odpala normalnie nie kopci spalanie w miare POMOCY bo mnie sz..trafi

PacMan 23-03-2014 19:26

Odp: Brak mocy w mojej fuzji
 
Reasumując auto słabe a na kompie 0 błędów?...

Czy ktoś ostatnio coś robił przy aucie? rozrząd, elektronika itp

Po czyszczeniu EGR chodzi płynnie i w stanie spoczynku jest zamknięty?
Po roczniku Twojej Fuzji domyślam się, że masz podciśnieniowy EGR. Rozłącz jego przewód i zaślep go kołkiem(u mnie ma on połączenie na wysokości akumulatora, wyjąłem łącznik i zastąpiłem go metalowym kołeczkiem meblowym- łącząc przewód ale blokując przepływ powietrza w nim).
Co do turbiny czy sprawdzałeś przewód gumowy. Czy robi sie twardy gdy się gazuje silnik? Można też sprawdzić jej ciśnienie za pomocą manometru.
W tym celu należy odłączyć przewód od gruszki i podłączyć do niego manometr za pomocą trójnika.
Według FORD TIS ciśnienie powinno wynosić 0,5bar'a przy 3 tys obr.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.