Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] gdzie jest filtr kabinowy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=37153)

mska 09-03-2008 23:29

Re: filtr kabinowy w Focusie II sedan z 2005 r.
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Potem klikacie Vehicle-specific installation, wybieracie odpowiedni model i problem z glowy

maureliusz 06-12-2009 22:04

Odp: filtr kabinowy w Focusie II sedan z 2005 r.
 
3 załącznik(i)
Witam!
Nie będę zakładał nowego wątka, tylko dopiszę coś tutaj.
Wczoraj wymieniałem filtr kabionowy poraz pierwszy i... NIGDY W ŻYCIU FORDA. Mówię to z całym przekonaniem. Dojeżdże tym samochodem, ale potem to już trzymam się od tej marki z daleka. Gdzie kolwiek człowiek łapy nie włoży to problemy. Największe pierdoły zajmują człowiekowi pół dnia, bo zawsze coś nie tak. Tym razem filtr kabinowy. Zdarzyło sie to też koledze, zatem nie jest to jak myślę od osobniony przypadek, a nikt jeszcze o tym nie pisał. Zatem do rzeczy.
Zwracam uwagę na śruby mocujące pedał gazu, który trzeba odkręcić, żeby wymienić filtr kabionowy - jakaś porażka. Śruby te bowiem... są jedynie osadzone na czymś w rodzaju uradełkowania (patrze zdjecia). Badzo łatwo się obrabiają po paru wymianach. Moją górną lewą obrobił serwis podczas wizyty poprzedniego właściciel, bowiem mi się nie udało jej już odkręcić. Jest ona z drugiej storny gładka jak pupa niemowlęcia- tak dla ułatwienia sprawy. Całą sprawę powodują śruby kontrującę (zagniecione), które bardzo ciężko się odkręcają i powodują "ukręcenie" radełka, a potem uniemożliwają odkręcenie śruby. Chcący to wszystko wyciągnać... grzeba rozbrajać i wyciągać pedał hamulca. Ja miałem szczęście i trochę mi się ta śruba odkręciła, zanim zaczęła się obracać. Udało mi się tam wcisnąć brzeszczot i w rękawicach, leżąć na progu, drugą ręką trzymając kluczem nakrętkę...po 30 minutach ciachnąłem tę śrubkę!!!! Jakby nie to, byłaby ... blada... no. Teraz uwaga na koniec. Moim zdaniem porażka to te śuby kontrujące, które ciężko się kręcą. Ja je olałem. Zastąpiłem je zywkła nakrętką, która się kręci małym paluszkiem (w razie czego bez problemu się odkręci bez potrzeby ciecia). Dodatkowo dałem po jednej nakrętce kontrującej, aby się nie odkręciła, chociaż myślę, że to zbędne. Radzę przemyśleć to wymieniając ten filtr, bo jak się to ukręci to potem jest sporo roboty. Oczywiście nie jest to rozwiązanie fabryczne i każdy robi to na własną odpowiedzialność - żeby nie było ;-).
Dodam jeszcze, że mam poważną wątpliwośc, czy ASO poprzednim razem dotarło to tego filtru. Wyciągnąłem go po roku czasu czarnego jak z kopalni. A jak teraz autko pięknie grzeje na nogi :-) - jaja normalne.
Ciekawe co będzie z nowym Focusem III, bo:
w MK1 - woda ciękła po wymianie filtra kabinowego do środka,
w MK2 - filtr jest w super miejscu i jego wymiana to prawdziwe wyzwanie. Jeszcze go trzeba nieźle pogiąć, żeby tam wlazł pomimo odkręconego pedału gazu. Ah ten ford...

storky 03-07-2012 21:49

Odp: filtr kabinowy w Focusie II sedan z 2005 r.
 
Wydobyłem ten temat, bo filtr kabinowy w drodze, więc przygotowuję się do wymiany, myśląc przy okazji nad planem "B".

Maureliusz, w opisie pierwszego foto napisałeś, że odgiąłeś blachę i podłożyłeś nową śrubę. Czy taka deformacja blachy "nośnej" (wyprostowałeś ją do pierwotnego kształtu?) nie niesie ze sobą ogólnego osłabienia montażu pedału gazu? Jaka jest w ogóle potrzeba odkręcania tej największej nakrętki? Z tego co widzę, na pierwszym foto, masz zdemontowany pedał gazu, a duża nakrętka jest wciąż na swoim miejscu?

Wpadłem bowiem na pomysł. Otóż, gdyby okazało się że nie można odkręcić tych czterech nakrętek (trzech), może byłaby możliwość siłowego wciśnięcia pod blachę małych, płaskich szczypiec do rur, w celu przytrzymania tych nieszczęsnych śrub??

Czy jakieś preparaty penetrujące nie pomagają na zagniecione nakrętki?

pinio203 03-07-2012 22:04

Odp: filtr kabinowy w Focusie II sedan z 2005 r.
 
U mnie wymiana poszła sprawnie i bez problemu. Śruby pedału gazu odkręcały się lekko i bez większego oporu. Ze śrubami obudowy filtra było już więcej zabawy, ciężko je "chwycić" kluczem. Nie zmienia to jednak faktu, że umiejscowienie filtra wymaga akrobatycznych umiejętności :)

kolacja 04-07-2012 14:36

Odp: gdzie jest filtr kabinowy
 
Ja też poproszę instrukcję- kolacja małpka o2.pl

komar18 04-07-2012 19:54

Odp: gdzie jest filtr kabinowy
 
dwa dni temu też się z tym męczyłem. śruby odkręciłem lekko ale dostęp to jakaś masakra. w moim poprzednim aucie (Almera II) cała operacja trwała 30 sekund! i to w dodatku wygodnie siedząc na fotelu pasażera. w tamtym aucie naprawdę wszystko było bardzo dobrze przemyślane. znając profesjonalizm polskich aso to w 9 na 10 przypadków wymiany tego filtra muszą coś zepsuć.

danielsan51 04-07-2012 20:06

Odp: gdzie jest filtr kabinowy
 
Cytat:

Napisał komar18 (Post 1848602)
dwa dni temu też się z tym męczyłem. śruby odkręciłem lekko ale dostęp to jakaś masakra. w moim poprzednim aucie (Almera II) cała operacja trwała 30 sekund! i to w dodatku wygodnie siedząc na fotelu pasażera. w tamtym aucie naprawdę wszystko było bardzo dobrze przemyślane. znając profesjonalizm polskich aso to w 9 na 10 przypadków wymiany tego filtra muszą coś zepsuć.

inzynier musial byc anglikiem :D i zapomial ze tam bedzie caly osprzet :D

joe70 04-07-2012 20:18

Odp: gdzie jest filtr kabinowy
 
Cytat:

Napisał danielsan51 (Post 1848608)
inzynier musial byc anglikiem :D i zapomial ze tam bedzie caly osprzet :D

Po prostu przy projektowaniu pomylili w Autocadzie strony i klapka filtra wylądowała nie tam gdzie powinna , pewnie w anglikach też wyciąga się filtr od strony pedałów :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

danielsan51 04-07-2012 20:20

Odp: gdzie jest filtr kabinowy
 
Cytat:

Napisał joe70 (Post 1848611)
Po prostu przy projektowaniu pomylili w Autocadzie strony i klapka filtra wylądowała nie tam gdzie powinna , pewnie w anglikach też wyciąga się filtr od strony pedałów :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

ciekawe czy dalo by rade jakos przekrecic ta cala puszke obudowe filtra:) albo zrobic 2klapke:)

joe70 04-07-2012 20:23

Odp: gdzie jest filtr kabinowy
 
Cytat:

Napisał danielsan51 (Post 1848613)
ciekawe czy dalo by rade jakos przekrecic ta cala puszke obudowe filtra:) albo zrobic 2klapke:)

Już nad tym myślałem , żeby wyciąć klapkę na filtr od strony pasażera , ale do tego najlepiej mieć jakiś zespół nagrzewnicy z rozbitka i wtedy eksperymentować :mrgreen:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.