Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Focus 2011-2014] Wizualizacja stanu czujników parkowania na wyświetlaczu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=187151)

aerostar 02-08-2013 21:27

Wizualizacja stanu czujników parkowania na wyświetlaczu
 
Mam do Was pytanie: Jeżeli samochód jest wyposażony w asystenta parkowania SAPP, to w jaki sposób i pod jakimi warunkami na ekranie pokazywane są pobudzenia poszczególnych czujników ułatwiające lokalizację przeszkody?

Podobno wizualizacja jest możliwa na ekranie radioodtwarzacza, tylko nie jestem pewien czy są pokazywane są tylko wskazówki systemu automatycznego parkowania, czy też stan poszczególnych czujników (funkcja parktronik).

Jaki model radioodtwarzacza jest do tego wymagany? Czy musi być koniecznie kolorowy wyświetlacz 4,2'' radia Sony (ICFAI), czy wystarczy do tego radioodtwarzacz CD/MP3 z tym większym (wyższym) wyświetlaczem wielofunkcyjnym 3,5'', większą klawiaturą i zestawem głośnomówiącym (ICFAE)?

Atlis 02-08-2013 22:00

Odp: Wizualizacja stanu czujników parkowania na wyświetlaczu
 
z sapp tak:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

bez sapp jest normalnie obrazek samochodu, i czujniki wyswietlaja odleglosc w segmentach. dziala i na malym ekranie. ale co do tego potrzeba nie wiem.

aerostar 20-09-2013 21:17

Odp: Wizualizacja stanu czujników parkowania na wyświetlaczu
 
Ponawiam pytanie:
Czy ktoś może ma wersję Edition z pakietem Gold (i radiem z Bluetooth i ekranem graficznym 3,5'') i może mi powiedzieć, czy jest na ekranie wizualizacja czujników parkowania?

_Big_Mac_ 20-09-2013 22:35

Odp: Wizualizacja stanu czujników parkowania na wyświetlaczu
 
Mam właśnie taką wersję z tym pakietem i mam wizualizację na ekranie radia.

Wizualizacja włącza się, gdy włączają się czujniki parkowania, tj. albo po wrzuceniu wstecznego, albo po naciśnięciu odpowiedniego guzika. Wyłącza się po przekroczeniu jakiejś tam prędkości lub ponownym naciśnięciu guzika.

aerostar 21-09-2013 10:31

Odp: Wizualizacja stanu czujników parkowania na wyświetlaczu
 
Dzięki za odpowiedź.

W tej wersji ekran jest monochromatyczny. Czy przybliżona odległość przeszkody od czujnika jest pokazywana w postaci kreseczki wyświetlanej bliżej lub dalej od symbolu samochodu, podobnie jak w wersji z większym i kolorowym wyświetlaczem (jak wyświetlacz jest kolorowy to jeszcze dodatkowo zmieniają się kolory tych kresek)?

zombie6 21-09-2013 12:43

Odp: Wizualizacja stanu czujników parkowania na wyświetlaczu
 
W kolorowym z radia Sony zmieniają się - biały - żółty - czerwony

_Big_Mac_ 21-09-2013 16:52

Odp: Wizualizacja stanu czujników parkowania na wyświetlaczu
 
http://i.imgur.com/M5f9du9.jpg

aerostar 21-09-2013 18:06

Odp: Wizualizacja stanu czujników parkowania na wyświetlaczu
 
Wielkie dzięki za zdjęcie! Dokładnie o to mi chodziło :-)

wilku7 26-05-2022 03:53

Wizualizacja czujników parkowania
 
Witam. Posiadam Forda MKIII 1.6 125km benz. 2011r. Titanium z radiem Sony. Mam czujniki parkowania tylne, orientuje się ktoś dlaczego nie wyświetla mi się wizualizacja cofania na radiu? Słyszę tylko dźwieki akustyczne, a z tego co się orientuje w tej wersji powinna być normalnie wizualizacja gdzie znajduje się przeszkoda. Ewentualnie jak ją załączyć? Dodam, że gość od którego kupiłem auto dołożył do niego kamerę cofania na lusterku firmy "XBlitz"(badziew jakich mało swoją drogą), nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie. Pozdrawiam

Antej 26-05-2022 05:22

Odp: Wizualizacja czujników parkowania
 
Jesli czujniki sa niefabryczne to nie ma wizualizacji.
Po VIN bedzie wiadomo co to za wersja wyposażenia.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.