Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Wymiana uszczelniacza wału korbowego przód a wymiana rozrządu ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=108659)

welyk 31-08-2010 07:52

Wymiana uszczelniacza wału korbowego przód a wymiana rozrządu ?
 
Wczoraj robiłem przegląd 100tys. w ASO.
Na inspekcji przed przeglądem koleś pokazał mi wyciek w okolicy uszczelniacza wału korbowego przód - przy kole pasowym. Podczas przeglądu sprawdzili to dokładnie i podobno jest do wymiany ten uszczelniacz ale Ford generalnie zaleca przy tej okazji również wymianę całego rozrządu bo przy wymianie uszczeniacza trzeba zdjąć koło pasowe i pasek no i takiego paska nie powinno się już zakładać ponownie :(
Jak popatrzyłem to ten wyciek jest faktycznie konkretny, co prawda nie kapie ale okolica koła pasowego jest mocno mokra. Wycenili mi tę robotę na ok 1500 PLN.

No i teraz pytam o waszą opinię na ten temat, z jednej strony powinienem jeszcze 40-60 tys.km przejechać na tym rozrządzie i pewnie znalazłbym jakiegoś magika co mi wymieni sam uszczelniacz a założy stary rozrząd. Ale pytanie czy warto... ?

bond008 31-08-2010 12:52

Odp: Wymiana uszczelniacza wału korbowego przód a wymiana ROZDZĄDU ?
 
Witam
Osobiście - wymieniłbym tylko sam pasek - resztę pozostawił starą.

conris 31-08-2010 16:14

Odp: Wymiana uszczelniacza wału korbowego przód a wymiana ROZDZĄDU ?
 
Jak robić to całość choć nie koniecznie w ASO.Nie ma sensu żenienie starych i nowych gratów. Jak olej latał pod pokrywą to pewnie zafajdane i napinacze i na kołach rozrządu tez mokro i lepko.Pozorne oszczędności lubią się mścić.Nie oszczędzaj na częściach a na kosztach robocizny.

welyk 31-08-2010 18:55

Odp: Wymiana uszczelniacza wału korbowego przód a wymiana ROZDZĄDU ?
 
dzwoniłem do warsztatu na szczotkarskiej - chłopaki powiedzieli ze jak faktycznie leci z tego uszczelniacza to trza całość robic z tym ze u nich taka przyjemność to 700-800 zł, coś około połowy tego co w ASO więc chyba się skuszę.

Assan 31-08-2010 19:17

Odp: Wymiana uszczelniacza wału korbowego przód a wymiana ROZDZĄDU ?
 
Nie ma co się kusić,po 100 tyś przebiegu nawet bym się nie zastanawiał nad zakladaniem starego paska.Wymień cały rozrząd i będziesz spał spokojnie

mkaminski100 01-09-2010 23:31

Odp: Wymiana uszczelniacza wału korbowego przód a wymiana ROZDZĄDU ?
 
Cytat:

Napisał bond008 (Post 1499718)
Witam
Osobiście - wymieniłbym tylko sam pasek - resztę pozostawił starą.

I koniecznie jezdzic caly okres do kolejnej wymiany....a potem plakac, ze paski sa kiepskie i pekaja. ;)

Jezeli oleju nie ma na pasku to kwestia wycieku zalezy tylko od tego jak szybko chcesz to zrobic. Mozesz dolewac oleju i zrobic troche km i potem wymienic.
Jak pisales do tego i tak placisz za robocizne zdjecia paska wiec dodajesz jedynie cene czesci.
niestety 1500zl to zdziercza cena, ale to przeciez ASO.
Jezeli mam byc szczery to jezeli do wymiany paska masz 20-40 tys km to poszukaj miejsca gdzie znaja Forda i zrobia to porzadnie i na oryginalnych podzespolach. Uszczelnienia z zamiennikow potrafia cieknac, wiec lepiej odzalowac na oryginal...szczegolnie patrzac na cene robocizny.
Ja do MKI TDDI placilem cos 17 Funtow za male uszczelnienie, ale poprzednie nieoryginalne juz cieklo.

welyk 03-09-2010 12:39

Odp: Wymiana uszczelniacza wału korbowego przód a wymiana ROZDZĄDU ?
 
Podjechałem właśnie do warsztatu na szczotkarską, pooglądaliśmy dokładnie ten wyciek (na przeglądzie w ASO obmyli to zeby było widać na świeżo gdzie cieknie) no i jest to raczej zapocenie od miski olejowej a nie wyciek z uszczelniacza - pasek jest suchy. Mechaniory ze szczotkarskiej powiedzieli zeby na razie nie robić a tylko od czasu do czasu kontrolować co się tam dzieje. ASO natmomiast kategorycznie kazało wymieniać cały rozrząd... chyba jednak chcieli mnie naciągnąć, jak mogli !! ;)

wad1987 08-02-2019 09:14

Odp: Wymiana uszczelniacza wału korbowego przód a wymiana rozrządu ?
 
Witma. Mam problem cieknie mi własnie z uszczelniacza walu od strony rozrządu. tyle ze ja mam silnik 1.6 tdci . Nie chce zakładać nowego tematu. Czy w TDCI wystarczy zdjąć koło pasowe i będzie dostęp czy trzeba rozrząd zdejmować?

gibaj 08-02-2019 09:43

Odp: Wymiana uszczelniacza wału korbowego przód a wymiana rozrządu ?
 
Cytat:

Napisał welyk (Post 1499584)
Wczoraj robiłem przegląd 100tys. w ASO. . Wycenili mi tę robotę na ok 1500 PLN.

?

dobre :mrgreen:

93karol 12-11-2020 21:04

Odp: Wymiana uszczelniacza wału korbowego przód a wymiana rozrządu ?
 
Witam. Zauwazylem zapocenie w okolicy Koła pasowego. W mondeo mk3 szybka sprawa uszczelniacz wymieniony.

A jak jest w focusie mk2 2.0 tdci? Wymaga sie zrzucenia rozrzadu?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.