Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2008-2012] Jak zrobic aby gniazdo zapalniczki odcinalo napięcie jak stacyjka jest wyłączona (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=299818)

FiestaFan 06-12-2014 13:55

Gniazdo zapalniczki co zrobić aby wyłączało się po zgaszeniu silnika
 
Witam,

W gnieździe zapalniczki mam podłączony rozdzielacz który ładuje mi kamerkę GPS oraz CB. Po wyłączeniu silnika z kluczyka. W gnieździe zapalniczki dalej płynie prąd.

Czy da się zmienić ustawienia tak aby po wyłączeniu silnika prąd przestał płynąć w gnieździe od zapalniczki.

salom 06-12-2014 15:12

Odp: Gniazdo zapalniczki co zrobić aby wyłączało się po zgaszeniu silnika
 
Użyj opcji ,,szukaj,, było już o tym na Forum opisywane chyba rok temu, o ile pamiętam trzeba w skrzynce bezpieczników pozamieniać, ale które, to nie pamietam.

FiestaFan 07-12-2014 10:38

Odp: Gniazdo zapalniczki co zrobić aby wyłączało się po zgaszeniu silnika
 
Niestety po przeszukaniu forum nie udało mi się znaleźć takich informacji. Dlatego rozpocząłem temat.

Przykład wyników wyszukiwania: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

salom 07-12-2014 12:32

Odp: Gniazdo zapalniczki co zrobić aby wyłączało się po zgaszeniu silnika
 
Jeżeli ktoś więcej nie podpowie o zamianie bezpieczników, to ja bym zrobił tak, poszukąć prądu na jakimś bezpieczniku, co znika po wyłączeniu kluczyka, długim przewodem podciągnąć do obudowy zapalniczki, zdjąć środkowy przewód z obudowy, zaizolować, a podłączyć ten od bezpiecznika, zaciskając na nim potrzebną końcówkę.

boncio 08-12-2014 16:36

Odp: Gniazdo zapalniczki co zrobić aby wyłączało się po zgaszeniu silnika
 
A tak bardzo przeszkadza Ci działanie przez ok. 30 minut od zamknięcia auta, kiedy to w gnieździe zapalniczki znika napięcie?

FiestaFan 08-12-2014 22:41

Odp: Gniazdo zapalniczki co zrobić aby wyłączało się po zgaszeniu silnika
 
Tak jak wspomniałem w pierwszym wpisie. Dość sporo sprzętu mam podłączonego pod rozdzielacz.

I przyzwyczaiłem się z poprzedniego auta. Że wyłączam auto, cała elektronika mi się wyłącza. Było to wygodne i intuicyjne dla mnie.

"Przyzwyczajenie drugą naturą człowieka"

Pinki 07-03-2015 17:17

Odp: Gniazdo zapalniczki co zrobić aby wyłączało się po zgaszeniu silnika
 
dzisiaj obserwowałem w fieście żony znikające napięcie ale nie znikło po 30/40 minutach..
Jest jakaś opcja, żeby to ustawić ? bo na okrągło chodzące cb, rejestrator i co ona sobie tam jeszcze włączy pokona w końcu baterie.

patrzyłem do skrzynek tak jak to było w mondeo, że trzeba przełożyć bezpiecznika ale nie znalazłem.

petrus1 11-03-2015 08:17

Odp: Gniazdo zapalniczki co zrobić aby wyłączało się po zgaszeniu silnika
 
Jak nie uda się z przekładaniem w skrzynce bezpieczników to zawsze można dodać przekaźnik sterowany z przewodu, w którym zanika napięcie po wyłączeniu stacyjki.

Pinki 26-03-2015 11:59

Odp: Gniazdo zapalniczki co zrobić aby wyłączało się po zgaszeniu silnika
 
no właśnie nie widzę opcji w skrzynce z bezpiecznikami

karcio 19-08-2019 02:05

Jak zrobic aby gniazdo zapalniczki odcinalo napięcie jak stacyjka jest wyłączona
 
Witam, posiadam fiestę 2011 1.3. I mam nietypowy problem. Moje gniazdo zapalniczki ma caly czas napięcie niezależnie czy stacyjka jest włączona czy nie. Pod gniazdo mam podłączona kamerę i było by fajnie jak by się kamera wyłączała jak zgasze zapłon. Mógłby ktoś poratować jakimś rozwiązaniem ??

Pozdrawiam


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.