Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] ESP - standard czy opcja? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=138063)

Mooomin 22-08-2011 21:05

ESP - standard czy opcja?
 
Witam!

Kupuję Focusa II po face liftingu i mam wątpliwości co ten egzemplarz ma na wyposażeniu. Jest to wersja GOLD X i pytanie jest takie jak w tytule. Po wpisaniu VIN na stronie Ford Etis nic takiego jak ESP nie wyświetla, a spotkałem się z opinią tutaj, że po FL to był standard. W aucie sam nie siedziałem, oglądał je dla mnie wynajęty rzeczoznawca i on twierdzi, że ESP nie ma bo nie ma dodatkowego wyłącznika. Nie wiem jak to w końcu jest...

Matych 22-08-2011 23:59

Odp: ESP - standard czy opcja?
 
Esp w egzemplarzach poliftowych wyłącza się w menu komputera nie ma przycisku ale nie we wszystkich egzemplarzach było montowane.

Mooomin 23-08-2011 11:24

Odp: ESP - standard czy opcja?
 
Dzięki. No wygląda na to, że jednak nie ma. Szkoda, ale przeboleję to jakoś. :)

Fokus08 23-08-2011 17:40

Odp: ESP - standard czy opcja?
 
Hej,

W wersjach poliftowych ESP jest w standardzie :) a jeśli jest to gold x to masz na pewno bo sam mam takiego i jest :)

Pozdrawiam :)

PS. ESP wyłącza sie z poziomu komp pokl. - a na szybko po właczeniu zaplonu żółta kontrolka po prawej stronie (zegar predkosciomierza) samochodzik z dwoma falkami pod spodem (jakby w poslizgu).

Mooomin 23-08-2011 20:06

Odp: ESP - standard czy opcja?
 
Hmm, no jutro jadę po auto więc będę mógł sam sprawdzić. Byłoby fajnie. :) Dzięki za odzew.

Matych 23-08-2011 20:13

Odp: ESP - standard czy opcja?
 
Potwierdzam po lifcie ESP to standart.

Adi_ 24-08-2011 13:54

Odp: ESP - standard czy opcja?
 
Ja u siebie nie mam ESP.

hehehe 24-08-2011 14:04

Odp: ESP - standard czy opcja?
 
Cytat:

Napisał Adi_ (Post 1700044)
Ja u siebie nie mam ESP.

Bo nie masz po lifcie :lol:

gdynia007 24-08-2011 14:23

Odp: ESP - standard czy opcja?
 
Po FL ESP to standard, co nie oznacza, że bez ESP auta nie można było kupic. Mi proponowano takie auto, z zapiskiem 'fabrycznie bez ESP' za 2tys taniej od normalnej konfiguracji ... oczywiście nie byłem zainteresowany.
Nawet na tym forum [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] któremu wcisnęli GoldX bez ESP.

eksar 24-08-2011 19:33

Odp: ESP - standard czy opcja?
 
Cytat:

Napisał Mooomin (Post 1699483)
oglądał je dla mnie wynajęty rzeczoznawca i on twierdzi, że ESP nie ma bo nie ma dodatkowego wyłącznika.

Sorry, ale chyba niezbyt dobrze świadczy to o rzeczoznawcy jeżeli na podstawie dodatkowego wyłącznika stwierdza obecność ESP.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.