Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] nie stabilny podczas jazdy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=186974)

radzik22 30-07-2013 16:49

nie stabilny podczas jazdy
 
witam wszystkich forumowiczow:wink: mam do was takie pytanko, a chodzi mi o moje mondeo mk4 2.0 diesel 163ps 2011 rok. dziwne zachowuje sie podczas jazdy bo jesli jest jakis uskok gdzies na drodze lub jakas nierownosc auto zachowuje sie dziwnie uciekajac na boki tak jaby tracil przyczepnosc, i predkosc nie musi byc duza wystarczy 80-100km h. moze mi podpowiecie jaka moze byc przyczyna lub ewentualnie co wymienic?

tomaszek5pl 30-07-2013 17:03

Odp: nie stabilny podczas jazdy
 
ja tak miałem jak miałem założone goodyeary po zmianie na continental wszystko wróciło do normy

radzik22 30-07-2013 17:43

Odp: nie stabilny podczas jazdy
 
no tak tylko ze jak mialem 16 215/55 to bylo tak samo wiec zmienilem oponki i felgi na 18 235/45 i jest tak samo jak bylo wczesniej na starych kolach.Wczesniej mialem na 16 cali zalozone oponki firmy Hankok, a teraz na 18 mam zalozone Goodyear.

tomaszek5pl 30-07-2013 18:15

Odp: nie stabilny podczas jazdy
 
o stabilizatorach nie wspomniałem bo chyba sprawdziłeś ??
jedz na stację diagnostyczną i bardzo bardzo dokładnie z diagnostą sprawdź zawieszenie bo wystarczy mały luz żeby auto zachowywało się w ten sposób co do opon szeroki rozmiar 235 na idealnie równe nawierzchni zachowują się bardzo stabilnie..... pozdrawiam......

radzik22 30-07-2013 19:05

Odp: nie stabilny podczas jazdy
 
napewno bede musal cos z tym zrobic.

jvc 30-07-2013 20:08

Odp: nie stabilny podczas jazdy
 
Przód czy tył ucieka? Jak tył to może tuleja jest wybita czy rozwulkanizowana
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

radzik22 31-07-2013 17:13

Odp: nie stabilny podczas jazdy
 
czasem ucieka tyl a czasem przod, nawet sa takie momenty ze cale auto ucieka.

bodziofila 31-07-2013 17:57

Odp: nie stabilny podczas jazdy
 
redzik sprawdz czy autko nie jest po dzwonku bo z tego co piszesz to na to wyglada,czego ci nie zycze.

radzik22 31-07-2013 19:33

Odp: nie stabilny podczas jazdy
 
autko kupilem roczne z niemieckiego salonu i tutaj mam je zarejestrowane. watpie zeby bylo po wypadku, bo wczesniej jak nim jezdzilem tutaj po niemczech nic sie nie dzialo, jak tylko pojechalem na urlop do polski to po jakims czasie wystapily takie wlasnie objawy. myslalem ze to wina jest opon bo byly juz slabe ale sie mylilem. bylem na serwise w piotrkowie trybunalskim i powiedzieli mi ze mam amortyzatory do wymiany, tylko ze autko ma przejechane dopiero 40tys km.czy to jest mozliwe aby sie juz zuzyly i czy to moze byc przyczyna takich objawow?

mrk26 31-07-2013 20:35

Odp: nie stabilny podczas jazdy
 
Możliwe, zwłaszcza jak załadujesz autko i wjedziesz do polski na te piękne polskie drogi :mad:, parę głębszych wybojów i nie wiesz kiedy ci walną amorki.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.