Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   Żarówki prawie ksenonowe (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=29546)

pajolek1 30-08-2007 10:09

Żarówki prawie ksenonowe
 
Co sądzicie o tych żaróweczkach:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Czy można spokojnie je założyć zamiast oryginalnych? Pytam bo nie chciałbym zrobić krzywdy oczkom mojego Fokusika. Pozdrawiam

Pinki 30-08-2007 10:21

dopytaj czy mają fitr UV.
ale jak dlamnie to wyglada jak żarówki z hipermarketu.

Jester 30-08-2007 11:34

Re: Żarówki prawie ksenonowe
 
Cytat:

Napisał pajolek1
Co sądzicie o tych żaróweczkach:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Czy można spokojnie je założyć zamiast oryginalnych? Pytam bo nie chciałbym zrobić krzywdy oczkom mojego Fokusika. Pozdrawiam

Straszna tandeta. Nie kupuj. Mają niebieski filtr, który nie pozwoli ci dostrzec wszystkiego na drodze. Kup markowe żarówki np. Tungsram Megalight. Używałem i mam o nich jak najlepszą opinię

oisom 30-08-2007 12:21

Ja kupiłem do swojego zestaw xenonowy ( żarniki + przetwornice ) ok 500 zł. świeci to niesamowicie - mam już to pół roku i jeszcze mnie cieszy. Różne są opinie na ten temat - ale ja jestem zadowolony . Łatwy montaz super jasne światło biała barwa. Lampom się nic nie dzieje pojechałem nawet specialnie na stację diagnostyczną sprawdzić czy świeci tam gdzie należy i czy nie ma niepożadanych plam albo coś . Mimo że nie mam niby w takiej sytuacji obowiązkowych spryskiwaczy lamp ani autopoziomowania to nie miałem jeszcze nieprzyjemnosci na drodze z policią. Spryskiwacze założe żeby przynajmniej wyglądało jak trzeba , ale regulacja to już zostanie mi ręczna .Żeby uniknąć oślepiania innych to obniżyłem nieco świecenie lamp - a i tak więcej widać niż normalnie.

mr_swistak 30-08-2007 13:48

oooo ja wlaśnie choruje na taki zestaw jak ma OISOM - naprawdę takie pozytywne wrażenia??? nie ma problemów z zamiennikami zarówek itp?
może jakieś zdjęcie? bo jestem najarany na takie swiatełka....

smiechu 30-08-2007 14:30

Moim zdaniem za taki zestaw "niby" ksenonów bez autopoziomowania powinien być zabierany dowód rejestracyjny. Co z tego, że światła ustawione w najniższym położeniu. Na każdej nierówności drogi oślepiacie jadących z przeciwka.

Taki "strzał" z ksenona prosto w oczy może zakończyć się tragicznie.

Troszę wyobraźni, wygoda niestety kosztuje. Jak sie chce mieć idealnie oświetloną drogę, trzeba niestety zainwestować.

DELIKFENT 31-08-2007 11:19

Wydaje mi sie że taki żarówki wcale bardziej nie rażą przecie foka I nie ma soczewkowych lamp a to one głównie oślepiają na nierównościach.

To moje zdanie ale mogę sie mylić.

smiechu 31-08-2007 11:25

Oczywiście te żaróweczki z pierwszego postu, z linkiem do allegro nie oślepiają.

Krytyce podałem rozwiązanie, które zaprezentował kilka postów niżej kolega oisom.

oisom 31-08-2007 12:57

:fcp5 no to już sam nie wiem . Z tego co się zdążyłem dowiedzieć to przepisy nic na ten temat nie mówią czy wolno takie mieć czy nie . Tak samo podobno że samopoziomowanie lamp działa i ewentualnie zmienia położenie lamp tylko podczas zapalania samochodu - i właśnie te wzniesienia czy dołki niczym się i tak dla innych urzytkowników wtedy nie "różnią" . (jeżeli mam błędne informacje to mnie proszę poprawić gdzieś tam niżej ) I to prawda że mając tak jak ja żarniki xenonowe w zwykłych lampach wcale nie oślepię innych aż tak jak to jest w oryginalnych xenonach - gdzie światło przechodzi przez soczewkę . Jednak wcale nie będe zdziwiony jak w tym kraju tego jasno zabronią , a to dlatego że jeśli w innych krajach się to świetnie sprzedaje i jest popularne - no to u nas musi być inaczej ....

Jester 31-08-2007 14:26

Cytat:

Napisał oisom
:fcp5 no to już sam nie wiem . Z tego co się zdążyłem dowiedzieć to przepisy nic na ten temat nie mówią czy wolno takie mieć czy nie . Tak samo podobno że samopoziomowanie lamp działa i ewentualnie zmienia położenie lamp tylko podczas zapalania samochodu - i właśnie te wzniesienia czy dołki niczym się i tak dla innych urzytkowników wtedy nie "różnią" . (jeżeli mam błędne informacje to mnie proszę poprawić gdzieś tam niżej )

Przepisy mówią, że do świateł ksenonowych muszą być zainstalowane spryskiwacze (mały problem) i układ samopoziomowania (to już duży problem). Światło z ksenonów jest znacznie silniejsze i ma inna barwę. Po oślelepieniu nie widzisz znacznie dłużej stąd takie wymagania. Układ samopoziomowanie działa nie tylko w czasie uruchomienia ale w czasie jazdy. Jak do bagażnika wstawisz sobie murzyna (o, pardon, afroamerykanina), który będzie w czasie jazdy kręcił potencjometrem od regulacji wysokości dostecznie szybko to nie ma problemu, ale podpowiem: nie zdąży, bo sam układ ma za duże opóźnienia.
Chcesz lepszych świateł to kup komplet ksenonów z rozbitego Focusa (ok 2 tys. zł) albo żarówki które polecałem trochę wyżej.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.