Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Nierówna praca silnika na biegu jałowym – korekta parametrów wtrysku (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=262350)

Błajo 16-04-2017 18:55

Nierówna praca silnika na biegu jałowym – korekta parametrów wtrysku
 
Witam,

Po rozgrzaniu silnik w moim MK3 buja się... widać jakby coś się załączało i zaraz odpuszczało i objawia się to tym że silnik miarowo buja przód tył.

Gdy silnik jest zimny lub jest odpalona klima jest lepiej bo silnik dostaje większą dawkę paliwa.

Mechanik wykluczył koło dwumasowe i mówi, że problem może być w wtryskach... i ich korekcie... tylko niezbyt wiem o co chodzi.

Radzi podjechać do Forda gdzie sprawdzą to komputerem - prawda? Miał ktoś może taki problem? Może dolać jakiś dodatek do paliwa... auto ma 130 000 km.

Z góry dziękuję za pomoc :)

cytus 16-04-2017 21:41

Odp: Nierówna praca silnika na biegu jałowym – korekta parametrów wtrysku
 
Silnik się buja? Mocno wyczuwalne?

Wysłane z mojego SM-T110 przy użyciu Tapatalka

Wojtek O. 16-04-2017 21:56

Odp: Nierówna praca silnika na biegu jałowym – korekta parametrów wtrysku
 
1.6TDCI. To już może być początek problemów z wtryskami. Jak benzyna to nie pomogę. Kogoś w okolicy muszą polecić kto zna sie na porządnej diagnostyce.

Błajo 16-04-2017 21:58

Odp: Nierówna praca silnika na biegu jałowym – korekta parametrów wtrysku
 
Postaram się nagrać film... czuć pod nogą na postoju jak się zdejmie osłonę pod silnikiem widać że jakby coś się załączało i zaraz odpuszczało... i jest to regularne.

cytus 17-04-2017 11:18

Odp: Nierówna praca silnika na biegu jałowym – korekta parametrów wtrysku
 
spróbuj to nagrać. Ja zobaczę u siebie potem ;)

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Błajo 18-04-2017 18:00

Odp: Nierówna praca silnika na biegu jałowym – korekta parametrów wtrysku
 
Jak na złość jak kręciłem nie było aż takiego bujania... mechanik dziś mi mówił że mogło bujać bo był zmieniany filtr paliwa i układ był zapowietrzony... no ale widać na filmie że motor nierówno chodzi.

Na tej poduszce od strony pasażera nie czuć drgania przenoszonego na karoserię... więc musi to gdzie indziej uciekać.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

spenser696969 19-04-2017 07:54

Odp: Nierówna praca silnika na biegu jałowym – korekta parametrów wtrysku
 
Po zmianie filtra zaczęło bujać? Czy przed zmianą też? Raczej jak by był zapowietrzony to by zgasł i nie odpalił

Błajo 21-04-2017 20:57

Odp: Nierówna praca silnika na biegu jałowym – korekta parametrów wtrysku
 
Cytat:

Napisał spenser696969 (Post 2788650)
Po zmianie filtra zaczęło bujać? Czy przed zmianą też? Raczej jak by był zapowietrzony to by zgasł i nie odpalił

Po zmianie jak się już odpowietrzył. Ale dziś np. pod maską nie bujało tak mocno ale pod nogą ewidętnie co czuć... pod pedałami jakby. I nie jest to takie klekotanie diesla tylko drżenie.

cytus 21-04-2017 21:36

Odp: Nierówna praca silnika na biegu jałowym – korekta parametrów wtrysku
 
Cytat:

Napisał Błajo (Post 2790371)
Po zmianie jak się już odpowietrzył. Ale dziś np. pod maską nie bujało tak mocno ale pod nogą ewidętnie co czuć... pod pedałami jakby. I nie jest to takie klekotanie diesla tylko drżenie.

Na filmiku chyba nic dziwnego nie widać...

Wysłane z mojego SM-T110 przy użyciu Tapatalka

Błajo 22-04-2017 10:03

Odp: Nierówna praca silnika na biegu jałowym – korekta parametrów wtrysku
 
No właśnie a jak siedzisz w aucie to czuć pod nogami miarowe wibracje... i to w miarę silne - ile poduszek silnika ma 1.6 TDCi? Jedna jest na nak z tyłu przy skrzyni biegów i jedna u góry po stronie pasażera - gdzieś pewnie jest trzecia.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.