Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Focus 1998-2004] Jakie głośniki do MK1? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=78604)

persi 13-09-2009 19:16

Jakie głośniki do MK1?
 
Witam !
Szukałem na forum ale nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi. Chciałbym się dowiedzieć jakie rozmiary i jaka głebokośc montażowa maja głosniki w Focusie ? Z tego co wyczytałem to podobno 5x 7 elipsy ale nikt tego nie jest pewien i nikt nie podaje głębokości. Słyszałem równiez wersje ze na przodzie sa 6 x 9 a z tyłu 5 x 7. Prosze o konkretną odpowiedz,

Pozdrawiam

lucash 13-09-2009 22:56

Odp: Jakie głośniki do MK1?
 
Focus MkI ma standardowo 5x7, nie wiem jaka głębokość.
6x9 podobno można wcisnąć po małych przeróbkach
Jak chcesz wymieniać to nie baw się w elipsy, tylko kupuj redukcje i montuj normalne (okrągłe) 165mm.

sebapl01 14-09-2009 07:55

Odp: Jakie głośniki do MK1?
 
Dokładnie ,nie warto się bawić w głośniki eliptyczne bo jakość dźwięku pozostawia wiele do życzenia. Świetnie sprawdzają się w fokusie głośniki 16-17cm po uprzednim zamontowaniu odpowiedniej redukcji z głośnika 5x7" (można ja zrobić wycinając wcześniej odrysowany kształt oryginalnego głośnika z focusa + 5mm więcej po obwodzie z każdej strony z płyty MDF o grubości ok 10-12mm lub po prostu kupić gotowa).
Zanim jednak zamontujesz nowe głośniki wypadało by odpowiednio wyciszyć drzwi mata tłumiącą (np. Dynamat lub podobne ale dużo tańsze jak taśma dekarska).
Teraz jeśli chodzi o same głośniki to wszystko zależy od tego jaki masz budżet.
Ja osobiście zmieściłem się w kwocie ok. 1200-1500zł za cały zestaw bez radia (głośniki Hertz DCX 165 za jakieś 250zł + kable z miedzi beztlenowej ok. 100zl + głośniki wysoko-tonowe za jakieś 200zł + głośnik basowy 12" w obudowie do bagażnika ze wzmacniaczem -okazja za 200zl + wzmacniacz do zestawu przedniego za 250zl + wytłumienie drzwi jakieś 250-300zl za parę).
Ale zanim włożysz taka kasę (zaznaczam ,ze mój zestaw jest jednym z najtańszych ale dobrze grających) proponuje zwyczajnie zacząć od poprawnego wytłumienia drzwi w focusie (koszt to będzie jakieś 50-100zł za taśmę dekarska jeśli zrobisz to sam).
Podejrzewam ,ze po tej operacji przestaniesz myśleć nad zmiana głośników :).
A na dokładkę dokupiłbym tylko głośniki wysoko-tonowe i całość podłączył pod firmowe radio (zaznaczam ,ze jest ono najsłabszym ogniwem w tym całym nagłośnieniu ,ale wymiana na lepsze to wydatek rzędu 400-800 zł zależnie od preferencji i portfela ).

Aha ,jedna rada ,skup się tylko na poprawieniu dźwięku z przodu pojazdu ,a tył pozostaw takim jaki jest (ewentualnie wycisz tylne drzwi).

lucash 14-09-2009 12:14

Odp: Jakie głośniki do MK1?
 
Cytat:

Napisał sebapl01 (Post 1244675)
głośniki Hertz DCX 165 za jakieś 250zł + kable z miedzi beztlenowej ok. 100zl + głośniki wysoko-tonowe za jakieś 200zł

Z całym szacunkiem, oczywiście każdy inaczej słyszy, ale chyba gorzej tego nie mogłeś zrobić. Zakładając głośniki coaxial (DCX - czyli współosiowe średnioniskotonowe wraz z wysokotonowym) i montując dodatkowe tweetery robi się wtedy przecież jakiś bezsens ;) Wydałeś na głośniki (coaxial) 250zł + na jakieś głośniki wysokotonowe 200zł, za te pieniądze miałbyś wypasiony zestaw odseparowany ;)
Przepraszam za OT, nie mogłem się powstrzymać :P

Cobretti 14-09-2009 15:18

Odp: Jakie głośniki do MK1?
 
nie wiem... każdy nas ma inne wymagania i tak dalej ale wg mnie seryjne audio gra nieźle (może to dzieki temu, ze drzwi są mocno wytłumione piankami) na co nawet Klienci zwracali uwagę

sebapl01 14-09-2009 16:06

Odp: Jakie głośniki do MK1?
 
Cytat:

Napisał lucash (Post 1244838)
Z całym szacunkiem, oczywiście każdy inaczej słyszy, ale chyba gorzej tego nie mogłeś zrobić. Zakładając głośniki coaxial

Zgadzam się z tobą. Też bym drugi raz ich nie kupił ,bo wiem ,że można kupić dużo lepsze głośniki za znacznie mniejsze pieniądze. Ale problem jest w tym ,że gdy je kupowałem miały grać tylko pod samym radiem i założenia bez dodatkowych syczków (same maja wbudowane głośniki wysoko-tonowe). Okazało się jednak ,że wysokich tonów było zbyt mało ,ale średnich i niskich nie brakowało wiec postanowiłem je zostawić a dokupić syki. I wcale tego nie żałuje.
Dużo czytałem o car audio i z pewnością w następnym aucie nie popełnię wcześniejszych błędów. Ale uważam ,że jak za cenę którą wydałem niewiele lepszy zestaw dałoby się złożyć (czasem same głośniki na przód kosztują więcej niż mój zestaw :) ).

lucash 14-09-2009 16:24

Odp: Jakie głośniki do MK1?
 
sebapl01 cieszę się, że mnie zrozumiałeś, bo miałem obawy, że moim postem rozpętam tutaj burzę ;)
Koniec OT.
persi jak napiszesz coś więcej, to może Ci coś pomożemy. Ile chcesz na audio przeznaczyć i co chcesz zmieniać?

Lukaszko 11-02-2010 09:39

Odp: Jakie głośniki do MK1?
 
Cytat:

Napisał sebapl01 (Post 1244675)
Dokładnie ,nie warto się bawić w głośniki eliptyczne bo jakość dźwięku pozostawia wiele do życzenia.

Czy jakość dźwięku z elips jest aż tak zła??
Nie chce mi się bawić w jakieś dystanse.

Zaznaczam że mam standardowe radio fordowskie 5000 i planuję wymianę na co najwyżej na fordowskie 6000cd.

artisu 15-07-2010 12:33

Odp: Jakie głośniki do MK1?
 
Panowie i Panie,

Nie chodzi o głośniki bo w Focusie (MK1) te głośniki eliptyczne super grają. Zamula je Fordowskie radio! Miałem oryginalnego kaseciaka 4000 i po zmianie na Alpine już więcej nic nie potrzebuję, gra naprawdę super. Basy i wysokie tony są rewelacyjne. no i Alpinka odtwarza mp3-ki i ma zielone podświetlanie. Trzeba tylko kupić na Allegro zaślepkę i przejściówkę Ford-Iso za 25 złotych. Zaślepka jest w kolorze prawie identycznym z deską rozdzielczą. Trochę namęczycie się z wytarganiem oryginalnego radia, trzeba włożyć dwa sztywne druty zagięte na kształt U na ok. 4 cm i odciągać na zewnątrz radia ciągnąc jednocześnie do siebie. Mi się udało po 2o minutach szarpania ;) Jak ktoś potrzebuje więcej szczegółów to na priv.

Radio CD6000 też zamula! Wiem co mówię, bo miałem je w Pumie (kilka dni ;) Proponuję wymienić najpierw radio w Focusie na Kenwood, Alpine a dopiero potem myśleć o głośnikach.

Tommy_boy 15-07-2010 13:54

Odp: Jakie głośniki do MK1?
 
Ja mialem 6000cd + oryginalne glosniki i bylo miodzio. Niestety nie mozna tego powiedziec juz o mk2 i c-max.
Polecam wytlumienie drzwi i cd6000.
Bedzie pan zadowolony ;-)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.