Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] Jaka jest budowa i zasada działania regulacją nawiewu ciepło-zimno ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=80335)

abraxass 09-10-2009 06:52

Jaka jest budowa i zasada działania regulacją nawiewu ciepło-zimno ?
 
witam problem jest następujący,nawiew dmucha na 4 biegach ale nie ma ciepłego powietrza ,bez względu na to jak ustawie leci cały czas zimne .od czego zacząć?:roll:

Rafał A.(antek) 09-10-2009 08:13

Odp: problem z nawiewem
 
sprawdzic sterowanie klapa nawiawu

krzysiek.sm 09-10-2009 08:35

Odp: problem z nawiewem
 
Dokładnie jak wyżej napisano.
Najpierw sprawdź czy działa sterowanie nawiewem - przyłóż ucho w okolicę środkowej konsoli i kręć pokrętłem zimne/ciepłe, powinno być słychać dźwięki otwieranego i zamykanego kanału. W dalszej kolejności najlepiej dobrać się do bebechów sterujących nawiewami poprzez rozbiórkę osłon i plastików w okolicy pokręteł. Jaśli tam jest wszystko OK, to niestety trzeba szukać przyczyn głębiej czyli w nagrzewnicy, ale na początek sprawdź rzecz najprostszą czyli sterowanie.

abraxass 09-10-2009 09:00

Odp: problem z nawiewem
 
dzieki wielkie

abraxass 09-10-2009 10:23

Odp: problem z nawiewem
 
Sprawdziłem sterowanie nawiewem działa klapka otwiera się i zamyka(wyrażnie to słychać).co proponujecie dalej.....

ŁukaszD 09-10-2009 11:34

Odp: problem z nawiewem
 
Być może głupia sugestia, ale czy nie brakuje Ci płynu chłodzącego? Napisz też, czy temp. wskazówka od temp. silnika utrzymuje się mniej więcej po środku skali.

Mrkrys38 09-10-2009 14:16

Odp: problem z nawiewem
 
Cytat:

Napisał abraxass (Post 1261002)
witam problem jest następujący,nawiew dmucha na 4 biegach ale nie ma ciepłego powietrza ,bez względu na to jak ustawie leci cały czas zimne .od czego zacząć?:roll:

Nic nie piszesz jakie wskazanie temperatury silnika-może termostat?

uro2 09-10-2009 18:29

Odp: problem z nawiewem
 
Nawet jeżeli termostat będzie padnięty to po dłuższej jeździe coś przynajmniej letniego by leciało.Sprawdź poziom płynu w chłodnicy i korek zbiornika wyrównawczego.Układ pracuje w nadciśnieniu.Jak będzie uszkodzony korek i nie będzie ciśnienia to nie będzie również ogrzewania.

USS_Missouri 23-11-2010 10:17

Odp: problem z nawiewem
 
Podepnę się pod temat.
Nie mam ciepłego powietrza. Przełącznik "ciepło - zimno" nie działa prawidłowo. Nie można go ustawić w skrajnej pozycji "zimno" ani w skrajnej "ciepło" gdyż po prostu nie dochodzi do końca i nawet przełącznik "odbija i lekko sprężynuje". Wstępnie mechanik powiedział mi, że "padła" linka sterująca tym przełącznikiem. Z kolei w sklepie motoryzacyjnym stwierdzili, że nie mają takiej pozycji "jak linka nawiewu" i ewentualnie tylko w serwisie.
Jak dziś mechanik będzie miał czas to zdejmie konsolę i dokładnie sprawdzi gdzie jest awaria.
A może przyczyna problemu jest zupełnie inna?
Proszę o sugestie.
Ewentualnie gdyby to była awaria linki to gdzie ją mogę kupić?

vip03 24-11-2010 21:50

Odp: problem z nawiewem
 
miałem dokładnie taki sam przypadek. Wystarczy wyjąć ten przełącznik od sterowania nawiewem i porządnie wyprostować linke bo pewnie zaraz obok pokrętła zimno ciepło się zagieła. Ja tak zrobiłem jakieś 2 lata temu i do tej pory spokój bez żadnych kosztów ( no może tylko delikadniej się z tym pokrętłem obchodze to znaczy wolniej je przeręcam nic na siłe )


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.