Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] Ciężko odpala 1.8TD (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=255739)

.Marcin. 13-10-2009 20:29

Mondek ciężko pali
 
Witam mam problem z moim mondkiem (1,8td), bardzo cieżko pali a jak mu sie juz uda odpalić to kopci na biało. Świece mam dobre aku ok. Co może być przyczyną ? Jak się zagrzeje to pali bez problemu. Prosze o pomoc pozdrawiam.

rustin 13-10-2009 21:11

Odp: Mondek ciężko pali
 
Tak ciężko poszukać? było pierdylion razy

cobretti123 14-10-2010 07:54

zimny silnik ciężko odpala
 
witam
mam takie małe pytanko
ostatnio mechanik mi doradził żebym sprawdził naciąg linki ssania rano zanim uruchomie silnik powinna być sztywna tak mi powiedział mając na uwadze że temperatury sa już niskie rano.
wiec sprawdzam a linka jest luźna czyli ssanie sie nie włącza
gdzie szukać przyczyny tej usterki????
i na jakiej zasadzie działa to ssanie ?????

w poniższym linku znajduje sie cały ten silniczek
montaż demontaz wszystko ok.
ale jak sprawdzić sam silniczek bo u mnie raczej nie działa
tylko nie wiem czy silniczek padł czy coś z instalacja
JAK DOKONAC TEJ DIAGNOSTYKI.
MOŻE KTOŚ SIĘ JUZ Z TYM BAWIŁ BO MNIE RĘCE OPADAJA
wszedzie gdzie byłem opinie wprost irytujace.



[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Emmm 14-10-2010 18:44

Odp: zimny silnik ciężko odpala
 
Masz trudności przy rozruchu zimnego silnika?
Pozdrawiam

Horhe 14-10-2010 19:36

Odp: zimny silnik ciężko odpala
 
dziwny mechanik, dziwny post.
istnieje prosty sposób sprawdzenia owego silniczka. mechanik jednak tego nie zrobił... ?
pojawia się tu zasadnicze pytanie, czy odpiszesz na post? jeżeli nie, administrator powinien go zablokować za jakiś czas.

stasiekklim 28-01-2015 12:51

Odp: Mondek ciężko pali
 
Witam, mam pytanie moje mondeo 1.8 d 2000 r , odpala normalnie, ale słabo chodzi silnik chodzi głośniej ma taki metaliczny dźwięk i musze trzymać go na obrotach inaczej zgaśnie i później musze go trochę chechłac żeby odpalił i w czasie jazdy kiedy silnik jest zimniej na 1,5 tys obrotów silnik właśnie chodzi tak metaliczne i nie ma mocy poniżej i powyżej tych obrotów chodzi normalnie i przyspiesza. Oczywiście nie ma pompki na filtrze jest zaworek zwrotny i wymienione przewody paliwowe na przezroczyste paliwo się nie cofa, i świece są dobre co to może być ? Wtrysk, pompa Może ma ktoś pojęcie. Oczywiście jak się rozgrzeje pali od strzala

wojtekn 28-01-2015 12:59

Odp: Mondek ciężko pali
 
Cytat:

Napisał .Marcin. (Post 1264274)
Witam mam problem z moim mondkiem (1,8td), bardzo cieżko pali a jak mu sie juz uda odpalić to kopci na biało. Świece mam dobre aku ok. Co może być przyczyną ? Jak się zagrzeje to pali bez problemu. Prosze o pomoc pozdrawiam.

Prosze przeczytać i poprawić tytuł tematu.

Poradnik, czyli jak pisać zgodnie z zasadami panującymi na tym forum

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ozi FSU 22-12-2016 11:51

Ciężko odpala 1.8TD
 
Witam wszystkich,mam problem z moim Mondeo MK2 1.8TD.Bardzo ciężko pali wręcz wgl nie chce odpalać jak jest zimny.Po podaniu Plaka zaczyna po woli gadać.Wtryskiwacze wymieniałem w połowie Września tego roku.Czyściłem kolektor,próbowałem ustawić pompę wtryskową na początek opóźniłem kąt wtrysku na maxa i po woli co 0.5mm góra 1mm przyśpieszałem go i nie chciał odpalić.Dopiero bo bardzo długim kręceniu zaczął gadać.Jest założony zaworek zwrotny aby się ropa nie cofała.Nie wiem już co może być przyczyną tego.Z góry dziękuje za pomoc :)

darmodziej 22-12-2016 12:28

Odp: Ciężko odpala Mondeo MK2 1.8TD
 
Świece dobre, działają?

pawelforduser 22-12-2016 12:38

Odp: Ciężko odpala Mondeo MK2 1.8TD
 
No, zrobiłeś sporo, ale przyczyną mogą być po prostu świeczuszki tak jak mówi kolega, sprawdź :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.