Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] Świece żarowe grzeja krotko! (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=83644)

Papay81 15-11-2009 09:25

Świece żarowe grzeja krotko!
 
Witam wszystkich! mam mały problem!zaczął samochód słabo odpalać i zauważyłem że świece żarowe wyłączają się po 8 sekundach nie zależnie od temperatury!prosze bardzo o podpowiedz !co się dzieje! i gdzie szukać przyczyny!Dziękuje z góry!

maciekevi 15-11-2009 09:34

Odp: Świece żarowe grzeja krotko!
 
Wykręc świece, i podłącz ja na sztywno do akumulatora, zobaczysz wtedy, czy grzeje się cała świeca, czy tylko jej fragment. Często jest tak, że świece grzeje tylko na samym początku, a na końcówce ciepło już nie dochodzi, miernik pokaże Ci, że wszystko jest w porządku, a de facto taka świece nadaje się jedyni do śmieci. Pozdrawiam, i napisz jak idzie;)

Papay81 15-11-2009 11:37

Odp: Świece żarowe grzeja krotko!
 
Dzieki za odpis! Swiece mam sprawdzone a nawet są założone nowe!kabel który dochodzi do świec też jest poprawiony ponieważ grzał się na łączeniu !

mechanix 15-11-2009 11:45

Odp: Świece żarowe grzeja krotko!
 
Witam .Kontrolka świec żarowych gaśnie pomimo tego że świece jeszcze grzeją dopóki silnik nie osiągnie żądanej temperatury więc nie ma czasu gaśnięcia kontrolki ;) pozdrawiam.

GrzegorzD 15-11-2009 12:16

Odp: Świece żarowe grzeja krotko!
 
dokładnie... kontrolka gasnie a swiece jeszcze grzeja

Emmm 15-11-2009 13:13

Odp: Świece żarowe grzeja krotko!
 
Świece przestaną grzać kiedy usłyszysz "cyknięcie" przekaźnika. Kontrolka rzeczywiście gaśnie wcześniej.
Pozdrawiam

Papay81 15-11-2009 14:10

Odp: Świece żarowe grzeja krotko!
 
Dzięki za podpowiedzi! ale ja sprawdzałem i rzeczywiście kontrolka na pólpicie gaśnie szybko!a te takzwane cyknięcie! jest jak pisałem po 8 sekundach nie zależnie od zgaśniecia kontrolki!a wiem też dlaczego nie działają 1bo podłączyłem żarówkę pod świece! po przekęceniu kluczyka na zimnym silniku 8 sekund i świece gasna!

Horhe 15-11-2009 15:56

Odp: Świece żarowe grzeja krotko!
 
ale to co, chciałbyś by grzały dłużej np. 10 minut? 8 sek to max i tyle powinno być. jak nie pali jak należy to coś jest na nic.

Mrkrys38 16-11-2009 18:03

Odp: Świece żarowe grzeja krotko!
 
Jak masz możliwość to rano przy pierwszym rozruchu pożycz sobie prądu przez kable z innego akumulatora(auto sąsiada lub kolegi).Powinien zapalić po jednym grzaniu i od razu równo pracować.
Jeśli aku słabe to też będzie licho na zimno palił(świece nie zdążą się rozgrzać do odpowiedniej temperatury),dopiero na dwa-trzy grzania.

draker90 17-11-2009 16:35

Odp: Świece żarowe grzeja krotko!
 
w Moim Mondku szybko gasną swiece ale jak silnik jest ciepły to wystarcza te kilka sekund kontrolki żarowej, czesto czekam az tez zgasnie kontrolka od poduszki swieci dluzej od zarowej, a jezeli zapalam pierwszy raz w dniu czy po wiekszej przerwie to zawsze czekam na przekaznik az cyknie ;D pozdroo


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.