Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Ka (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=102)
-   -   [Ka 1996-2008] Wymiana tarcz i klocków (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=235592)

roberthj1 20-12-2015 16:15

Wymiana tarcz i klocków
 
Witam wszystkich, w dniu dzisiejszym stałem się posiadaczem ka (jeszcze nie wiem czy szczęśliwym :)) Auto nabyłem po okazyjnej cenie ze względu na to że zużyte są klocki i tarcze. Oczywiście jako były posiadacz eskorta przeszukałem forum jak to wymienić ale znalazłem tylko fotorelację z mondeo. No i w tym momencie pojawiło się moje pytanie czy wymiana w ka wygląda tak samo jak w mondeo, czy może trzeba odkręcać tą dużą śrubę od łożyska z którą w domowych warunkach nie da rady (miałem tak w roverze). Drugie pytanie to na jakie mogę napotkać trudności, bo klocki potrafię wymienić ale co do tarcz to w sumie nigdy tego nie robiłem

Rafał A.(antek) 20-12-2015 20:09

Odp: Wymiana tarcz i klocków
 
standardowo, bedzie 2x imbus 7 na trzpieniu do zacisku (ew jak w escorcie pojedyńczy trzpiń i bolec), i 2x 13 na śrubie do jarzma żeby zdjąc tarcze.

Basra 21-12-2015 20:10

Odp: Wymiana tarcz i klocków
 
Witam

Podobnie jak w escorcie.

pozdrawiam

wtomeks 21-12-2015 22:23

Odp: Wymiana tarcz i klocków
 
Standardowo nic trudnego.

slawek-kali 21-12-2015 22:29

Odp: Wymiana tarcz i klocków
 
Wymieniac bedziesz przod tylko czy tyl rowniez ?

Tutaj masz opis z foki 1, w Ka jest tak samo [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

wtomeks 22-12-2015 08:12

Odp: Wymiana tarcz i klocków
 
Cytat:

Napisał slawek-kali (Post 2503479)
Wymieniac bedziesz przod tylko czy tyl rowniez ?

Tutaj masz opis z foki 1, w Ka jest tak samo [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ogólnie to do części zacisku tak jarzmo w Ka trzeba ściągać.

Ogólnie to jeszcze co do tarcz i klocków to zależy czy kolega ma przed 2000r czy po. Wentyle czy lite.

roberthj1 24-12-2015 07:05

Odp: Wymiana tarcz i klocków
 
Auto z 99r. Nie miałem czasu napisać wcześniej bo pracowałem, zaraz zabieram się za wymianę , dzięki za przejrzystą fotorelację.

roberthj1 28-12-2015 15:05

Odp: Wymiana tarcz i klocków
 
Witam wszystkich jeszcze raz, klocki i tarcze wymienione. W związku z naprawą chciałbym jednak udzielić kilka porad, których nie dostałem. Po pierwsze klucz 13 do jarzma proponuje kupić nowy najlepiej nasadkę, nie płaskiego, najlepiej żeby klucz był kształtu śruby, tych z dziesiątkami wybrzuszeń również nie polecam, obracają się w okół śruby już od nowości i tylko ją rozwalą do końca (śruby od jarzma są przeważnie nieźle pordzewiałe). Po drugie, po złożeniu wszystkiego, przed założeniem koła, naciśnijcie kilka razy na hamulec i sprawdźcie czy zacisk odpuszcza (szczególnie wtedy gdy jedna strona jest bardziej zużyta od drugiej) u mnie lewy zacisk nie odpuszczał i musiałem rozbierać wszystko od nowa i czyścić tłoczek w zacisku. Poza tym wymiana jest naprawę prosta i gdybym nie napotkał na te problemy obie strony można by wymienić w godzinę. Dzięki za porady i pozdrawiam.

Rafał A.(antek) 28-12-2015 23:59

Odp: Wymiana tarcz i klocków
 
Cytat:

Napisał roberthj1 (Post 2506057)
klucz 13 do jarzma proponuje kupić nowy najlepiej nasadkę, nie płaskiego,

jak bym miał kupować do każdego auta nowy klucz, to chyba bym nie zarobił :) wystarczy jeden, raz, a dobry :)
Cytat:

Napisał roberthj1 (Post 2506057)
tych z dziesiątkami wybrzuszeń również nie polecam, obracają się w okół śruby już od nowości i tylko ją rozwalą do końca

pewnie myślisz o kluczu 12 kątnym, cóż, na 6 kątnej śrubie faktycznie ma prawo nie działać za dobrze :)

Cytat:

Napisał roberthj1 (Post 2506057)
prawdźcie czy zacisk odpuszcza (szczególnie wtedy gdy jedna strona jest bardziej zużyta od drugiej) u mnie lewy zacisk nie odpuszczał i musiałem rozbierać wszystko od nowa i czyścić tłoczek w zacisku.

to widać przy rozbieraniu i przy wciskaniu tłoczka

wtomeks 31-12-2015 09:08

Odp: Wymiana tarcz i klocków
 
roberth no jak nie ma się zielonego pojęcia to oddaje się do mechanika, a jak chce się samemu robić to warto poczytać a nei czekać na gotowca.

Kto podchodzi do takiej roboty z kluczami płaskimi...

Prowadnice zawsze czyszcze i przesmaruje od nowa. Tłoczek jak wchodzi lekko to go nie ruszam.

Prosta czynność ale wymaga zrobienia kilku rzeczy.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.