Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Porada w sprawie tarczy, klocków i płynu hamulcowego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=220593)

Dreamliner 26-02-2015 15:58

Porada w sprawie tarczy, klocków i płynu hamulcowego
 
Witam, mam focusa z 2000 r. chcę wymienić w nim hamulce z przodu a więc tarcze + klocki i przy okazji wymienić płyn hamulcowy. Mógłby ktoś wskazać jaki płyn powinien się znaleźć w układzie oraz przyzwoitą firmę tarcz i klocków?

waldek1221 26-02-2015 18:47

Odp: Porada w sprawie tarczy, klocków i płynu hamulcowego
 
Niedawno był podobny temat:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Uziu 26-02-2015 19:28

Odp: Porada w sprawie tarczy, klocków i płynu hamulcowego
 
plyn to dot 4. Co do tarcz i klockow to nie polecam najtanszych zestawow, szkoda kasy , pozniej bedzie zwalniacz nie hamulec, co do tarcz to masz mikode boscha ate, zimmerman, brembo, to wszystko bedzie okej, co do klockow to masz dobre ferodo, ate, textar, trw.

K!S!3L 26-02-2015 19:33

Odp: Porada w sprawie tarczy, klocków i płynu hamulcowego
 
Mikoda jest trochę średnia ale za to tania, tym bardziej jeśli ktoś mieszka w Częstochowie i potrzebuje na już zestaw. Bosch też taki sobie. Wczoraj koledze wymieniałem w Octavii II zestaw klocki przód ferodo, tarcze tył ate i klocki tył ferodo całość 379zł.

Dreamliner 26-02-2015 20:12

Odp: Porada w sprawie tarczy, klocków i płynu hamulcowego
 
Dzięki za odpowiedzi. Pytanie, czym się różni dot 4 od super dot 4? Z tego co zauważyłem, że super dot 4 to fordowski wynalazek, a jak to się ma w praktyce?

Co do tarcz i klocków, zauważyłem, że najbardziej polecane to ATE lub Ferodo. K!S!3L poleca mieszanke. Znalazłem takie ate [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Uziu 26-02-2015 20:22

Odp: Porada w sprawie tarczy, klocków i płynu hamulcowego
 
ja mam klocki ate przy tarczach mikoda, hamulce bardzo dobre, a nie raz upalilem jak sie z przyczepka dawalo zaladowana ponad tone i nic nie piszczy tarcza prosta , nic nie bije.

K!S!3L 26-02-2015 20:22

Odp: Porada w sprawie tarczy, klocków i płynu hamulcowego
 
Zestaw ok, czasem warto porównać w lokalnych sklepach bo może być taniej niż na allegro. U siebie w foce też mam komplet Ate tyle że tarcze mam nacinane Power Disc i złego słowa powiedzieć nie mogę.

yaarofox 26-02-2015 20:45

Odp: Porada w sprawie tarczy, klocków i płynu hamulcowego
 
mam mikode + klocki kamoka, hamuje ok nic nie piszczy itd.
Tarcze bosch made in china-więc uwaga.

Fulara 26-02-2015 20:58

Odp: Porada w sprawie tarczy, klocków i płynu hamulcowego
 
teraz nawet honda produkuje w chinach

Uziu 26-02-2015 22:35

Odp: Porada w sprawie tarczy, klocków i płynu hamulcowego
 
bosch juz dawno produkuje w chinach, w unii nie da rady bo zanieczyszczenie zakopcenie itp. a w chinach mozna dymic ile wejdzie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.