Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Wibracje - benzyna (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=68123)

sebr 24-04-2009 09:27

Wibracje - benzyna
 
Witam posiadaczy focusów,

W moim mam problem z wibracjami, przeczytałem dziesiątki postów i okazuje sie, że to jest temat rzeka i szeroka gama przyczyn.

Każdy ma troche inne objawy więc nie bardzo mogłem dopasować to do swoich, dlatego proszę o radę bo pomysły juz mi się skończyły, że nie wspomnę juz o tym jak mnie to wq... !!!

U mnie objawy są natępujące
- silnik - po wyczyszczeniu przepustnicy - pracuje równo nie faluje, ale odczuwalne są drgania/wibracje na pedałach i trochę w fotelu, (wydaje mis ię że na miejscu pasażera mniej !!!) czuję się jakbym pod maską miał silnik diesla a nie benzynę

- odczuwalne zarówno na jałowym i w trasie najabardziej przy 700 obr(jałowy) i później od 2500 do ok 3000 (jałowy i trasa) poza tymi zakresami jest lepiej ale do ideału daleko najmniej drży na wysokich obrotach

- przepustnica wyczyszczona, świece nowe motocraft, filtr powietrza nowy, filtr paliwa nie występuję (totalny kretynizm),

-podobno ford w bezyniakach zastosował jakies magiczne koło zamachowe podobne do dwumasy - prawda ??

- czy przy przytkanym katalizatorze też bedzi drgał ?? sporo pali trasa 8-9 samo miasto 13-14 l/100 średnia z ok 100 km :shock: przyspieszenie słabe zwłaszcza przy niższych obrotach

POMOCY!!! NIEMIECKI SAMOCHÓD MNIE do-BIJA!!!!

Vadero 24-04-2009 18:19

Odp: Wibracje - benzyna
 
ja bym proponował sprawdzić stan poduszek pod silnikiem i skrzynią.

sseeb 24-04-2009 21:14

Odp: Wibracje - benzyna
 
Ja miałem takie same objawy ale samo przeszło do dzisiaj się zastanawiam o było przyczyna

Janeczek1975 26-04-2009 09:15

Odp: Wibracje - benzyna
 
Cytat:

Napisał Vadero (Post 1147335)
ja bym proponował sprawdzić stan poduszek pod silnikiem i skrzynią.

Dokładnie , ja też sprawdziłbym najpierw poduszki .
Słabo przyśpiesza na niskich obrotach ? A co w tym niezwykłego ,to nie diesel . Ten silnik daje kopa dopiero od 3500-4000 obr . Jeśli jenak oczuwasz ,że wsześniej lepiej się "zbierał " i mniej palił , to może warto podjechać na kompa i sprawdzić sonde lambda .

gorobert 26-04-2009 11:13

Odp: Wibracje - benzyna
 
Witaj, U mnie byłäa uszkodzona cewka. Po wymianie problem zniknął.

mondeo70235 26-04-2009 11:52

Odp: Wibracje - benzyna
 
sprawdz poduszki silnika i łożysko podpory prawej półosi

sebr 27-04-2009 07:26

Odp: Wibracje - benzyna
 
Panowie wielkie dzieki za podpowiedzi!

W tym tygodniu bedę miał trochę czasu to może w końcu uda się ustalić przyczynę.

Pozdrawiam

mihal 03-05-2009 10:43

Odp: Wibracje - benzyna
 
no i??

faber 04-05-2009 08:04

Odp: Wibracje - benzyna
 
Ja miałem podobne problemy z drżeniem na wolnych obrotach. Właśnie wymieniłem poduche pod skrzynią i jak ręką odjął.
To, że obroty miałem za wolne i silnik latał to inna bajka. Nadal mam niższe obroty na wolnym ale z nową poduchą nic i tak nie lata.
Teraz pozostaje podnieść lekko oborty i wszystko cacy z foczką.

siena 11-05-2009 10:00

Odp: Wibracje - benzyna
 
Cytat:

Napisał faber (Post 1154739)
Właśnie wymieniłem poduche pod skrzynią i jak ręką odjął.

Ile Cię to kosztowało?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.