Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] delikatne popiskiwanie, łaskot po wcisnięciu sprzęgła (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=144937)

adi 27-11-2011 21:48

delikatne popiskiwanie, łaskot po wcisnięciu sprzęgła
 
koledzy powiedzcie co to może byc:
przedwczoraj jakos parkujac usłyszałem ze kiedy wcisnę sprzęgło-ja to zauwazyłem podczas parkowania, jak jest podczas szybkiej jazdy to nie wiem-bo nie słyszę- takie delikatne popiskiwanie, taki lekki łaskot, dodam ze usłyszałem to przez przypadek, bo akurat maiłem zgaszone radio i uchylone okno, takto w srodku auta tego nie słychać, trzeba otworzyc okno.
no i teraz słysze to za kazdym razem kiedy wcisnę sprzęgło i otworze okno.

co to moze byc dwumas, łozysko oporowe się rozsypuje, tarcza doscisk? i...jak długo z tym popiskiwaniem -łaskotem myslicie moge pojeżdzić?

bo sprzegło razem z dwumasem planowąłem wymienic dopiero na wiosne...
autko ma 212.000 km nalatane

olczus9012 27-11-2011 22:00

Odp: delikatne popiskiwanie, łaskot po wcisnięciu sprzęgła
 
Powiedz cos więcej o tym dźwięku...ja ostatnio podobny dźwięk zaobserwowałem u siebie...przy wciśniętym sprzęgle słychac było coś w stylu tarcia...okazało się że łożysko sprzęgła poszło...zrobiłem na tym od momentu zaobserowowania ok 600km...skończylo się wpadnięciem pedału sprzęgła w podłogę...na szczęście auto ma dusze i stało się to po wjeździe na posesje mechanika:) no i jeszcze wysprzęglik poszedł wtedy...:)

adi 27-11-2011 22:10

Odp: delikatne popiskiwanie, łaskot po wcisnięciu sprzęgła
 
no włąśnie jak by to było tarcie, szumienie, itd to wiedzałbym ze sie kończy łozysko oporowe bo to klasyczne objowy jego powolnej śmierci, a tu jest "wesoły" łaskot, popiskiwanie delikatne

zero szumu,tarcia,wibracji na pedale

adi 28-11-2011 20:14

Odp: delikatne popiskiwanie, łaskot po wcisnięciu sprzęgła
 
nikt z Was na prawdę nie miał takiego przypadku???
nikt nic nie doradzi?

kilowat 30-11-2011 23:20

Odp: delikatne popiskiwanie, łaskot po wcisnięciu sprzęgła
 
Cytat:

Napisał adi (Post 1744684)
nikt z Was na prawdę nie miał takiego przypadku???
nikt nic nie doradzi?

Dwa tygodnie temu mialem piszczenie przy wcisnietym sprzegle, nie bawilem sie w posrednie rozwiazania, bo autko ma przejechane 195.000km, wiec od razu poszla wymiana sprzegla,wysprzeglika, dwumasy i uszczelniaczy. Piszczenie zniklo. :)

rabbit_tomek 01-12-2011 00:10

Odp: delikatne popiskiwanie, łaskot po wcisnięciu sprzęgła
 
wysprzeglik siada.
u siebie miałem ze na wiosnę piszczało lekko do lata do jeździłem i latem komplet cały wymieniłem o dwumas zaczął popukiwać. robiłem to przy przebiegu 180tyś i narazie 30 tyś przejechałem i jest spokój :D

Grumete 01-12-2011 09:12

Odp: delikatne popiskiwanie, łaskot po wcisnięciu sprzęgła
 
potwierdzam, siada wysprzęglik
ja jeździłem tak 2 miesiące, potem żeby mieć już spokój to wymieniłem kompletne sprzęgło z dwumasą


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.