Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   Tdci a paliwko... (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=29204)

Łukasza 23-08-2007 10:32

Tdci a paliwko...
 
Mam pytanie o jakiś test lub własne spostrzeżenia paliw BP Ultimate i Orlen ON Verva. Może się ktoś wypowiedzieć? Czy oba paliwa do takiego silniczka są OK ??

tomiscorpio 23-08-2007 10:48

Wedlug mnie tego nie idzie stwierdzic, poniewaz 1 dzien maja dobre paliwo drugi dzien marne.

Z paliwami orlenu to szczegolnie cienko bywa juz mialem kilka razy ze po zatankowaniu na orlenie cuda sie dzieja. Kiedys tez na shellu zatankowalem i bylem zdziwiony jakie dobra maja paliwo 2 godziny potem znow tankowalem i juz bylo to wiecej rozpuszczalnika niz oktanow. Tyle ze ja jezdze na 95 :fcp2 Z tego co czytam forum to duzo osob sobie chwali bp ultimate

Jester 23-08-2007 10:53

Od czasu do czasu tankuję Ultimate. Różnic nie zauważyłem. Stosuję to paliwo głownie zapobiegawczo ze względu na własności czyszczące. Zwykle tankuję Eko Diesiel z Orlenu.

Łukasza 23-08-2007 10:55

Cytat:

Napisał Jester
Od czasu do czasu tankuję Ultimate. Różnic nie zauważyłem. Stosuję to paliwo głownie zapobiegawczo ze względu na własności czyszczące. Zwykle tankuję Eko Diesiel z Orlenu.

Ile przejeździłeś na tym EKO Orlenu już kaemów?

Wszędzie piszą, że tylko BP ULTIMATE... u mnie problem jest taki , że do najbliższej stacji bp muszę udać się ok. 25 km i przebijać się przez duże miasto, a stację orlen mam prawie pod domem...

art.pl 23-08-2007 11:03

Ja tankuje tylko z ORLENY poprzedni wlasciciel tez i jak na razie zadnych problemow
Nie wiem skad te opinie ze ON z ORLENU jest do bani--fakt jest bardziej zasiarczone ale to wina ropy od naszych wschodnich sasiadow

Jester 23-08-2007 14:06

Cytat:

Napisał Łukasza
Cytat:

Napisał Jester
Od czasu do czasu tankuję Ultimate. Różnic nie zauważyłem. Stosuję to paliwo głownie zapobiegawczo ze względu na własności czyszczące. Zwykle tankuję Eko Diesiel z Orlenu.

Ile przejeździłeś na tym EKO Orlenu już kaemów?

Wszędzie piszą, że tylko BP ULTIMATE... u mnie problem jest taki , że do najbliższej stacji bp muszę udać się ok. 25 km i przebijać się przez duże miasto, a stację orlen mam prawie pod domem...

Jakieś 8 tys. km minus 3 lub 4 tankowania na BP. Nie tankuję na "niepewnych" stacjach. Ostatnio tylko Jet (najtaniej). Ultimate jest trochę za drogi żeby ciągle to lać. Rozglądam się za preparatem do czyszczenia wtrysków dodawanym do paliwa.

tomiscorpio 23-08-2007 17:17

Cytat:

Napisał Jester
Cytat:

Napisał Łukasza
Cytat:

Napisał Jester
Od czasu do czasu tankuję Ultimate. Różnic nie zauważyłem. Stosuję to paliwo głownie zapobiegawczo ze względu na własności czyszczące. Zwykle tankuję Eko Diesiel z Orlenu.

Ile przejeździłeś na tym EKO Orlenu już kaemów?

Wszędzie piszą, że tylko BP ULTIMATE... u mnie problem jest taki , że do najbliższej stacji bp muszę udać się ok. 25 km i przebijać się przez duże miasto, a stację orlen mam prawie pod domem...

Jakieś 8 tys. km minus 3 lub 4 tankowania na BP. Nie tankuję na "niepewnych" stacjach. Ostatnio tylko Jet (najtaniej). Ultimate jest trochę za drogi żeby ciągle to lać. Rozglądam się za preparatem do czyszczenia wtrysków dodawanym do paliwa.

Na kazdej stacjo dostaniesz taki srodek , ja juz kilka razy wlalem i pomogl i to mocno.
Na jet tez tankuje , paliwo dobre samochod jedzie dobrze i to zawsze a cena o 20 gr nizsza.

DaymoN 23-08-2007 17:59

Re: Tdci a paliwko...
 
Cytat:

Napisał Łukasza
Mam pytanie o jakiś test lub własne spostrzeżenia paliw BP Ultimate i Orlen ON Verva. Może się ktoś wypowiedzieć? Czy oba paliwa do takiego silniczka są OK ??

Witam, ja osobiście polecam. Napewno lepiej pracuje motorownia i lepiej sie spala. Ponadto ma napewno mniej siarki, ale coś za coś, jest drożej.
Mój tuner jeździ na zwykłym EKO-ORLEN i nie narzeka. Mówi, wszędzie ta sama gnojówka.

Pozdrawiam

Łukasza 23-08-2007 18:19

Re: Tdci a paliwko...
 
Cytat:

Napisał DaymoN
Cytat:

Napisał Łukasza
Mam pytanie o jakiś test lub własne spostrzeżenia paliw BP Ultimate i Orlen ON Verva. Może się ktoś wypowiedzieć? Czy oba paliwa do takiego silniczka są OK ??

Witam, ja osobiście polecam. Napewno lepiej pracuje motorownia i lepiej sie spala. Ponadto ma napewno mniej siarki, ale coś za coś, jest drożej.
Mój tuner jeździ na zwykłym EKO-ORLEN i nie narzeka. Mówi, wszędzie ta sama gnojówka.

Pozdrawiam

A zrobiłeś nim jakiś znaczący6 przebieg?

Kapuhy 23-08-2007 19:17

Cytat:

Napisał Jester
Nie tankuję na "niepewnych" stacjach. Ostatnio tylko Jet (najtaniej).

W naszym piknym kraju są tylko takie-mniej lub bardziej, ale pewności nigdy nie ma. A już na pewno z Jetami.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.