Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] Wentylatory nie działają (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=225377)

chomiq 25-05-2015 23:16

Wentylatory nie działają
 
Witam forumowiczów,

Szukałem rozwiązania na forum oraz w Googl'u jednak nie znalazłem rozwiązania. Stad zwracam się do Was z prośbą o pomoc.

Pacjent:
Ford Mondeo MK2 z 1997
Silnik 1.8 115KM
Zasilanie PB + LPG
Przebieg 265000 km

Objawy:
Posiadaczem jestem od lutego tego roku.
Parę dni temu pojawił się problem z chłodzeniem.
W samochodach jakimi do tej pory jeździłem był inny wskaźnik temperatury. Do tego jaki jest w fordzie musiałem się przyzwyczaić.

Problem jaki się pojawił to moment kiedy zobaczyłem, że wskazówka od temperatury zaczyna mi się wychylać bardziej w prawą stronę. Do tej pory stała w pionie jak zamurowana. I tu nie miało znaczenia czy jadę czy stoje w korku. Temperatura była stała.

Odpalenie klimatyzacji powoduje że wskazówka przechodzi pion i schodzi w lewą stronę. Jednak z tego co się zdążyłem zorientować to tak ma być i jest to działanie prawidłowe - włączają się wentylatory na 2 biegu.

Sprawdziłem następujące rzeczy:
- płyn - jest tyle ile powinno być.
- bezpiecznik wentylatorów pod maską - jest ok.

Czy ktoś mógłby mi pomóc w sprawdzeniu ( mówiąc jak ) sprawdzić gdzie leży przyczyna - zanim udam się do mechanika aby to naprawić.

Podejrzewam, że może to być czujnik temperatury - jednak tu pojawia się pytanie - z tego co czytałem są dwa - jeden na termostacie ( wiem który to ) drugi gdzieś na chłodnicy - jak go zlokalizować?
I jak je sprawdzić?
Oraz druga rzecz jaka mi na myśl przychodzi - jak sprawdzić czy jest zasilanie przekazywane do wentylatorów?

Czy od wskazania temperatury na desce jest odpowiedzialny inny czujnik?

Czy można cokolwiek zlokalizować po podłączeniu auta pod komputer ( jest wejście pod kierownica - pytanie czy ta informacja się gdzieś pojawi )

Czy jeśli dobrze rozumiem to załączanie wentylatorów przez termostat jest jednym obwodem elektrycznym, a załączanie poprzez uruchomienie klimatyzacji jest drugim obwodem - i są one nie zależne czy to ten sam obwód elektryczny?

Pozdrawiam
Michał

paoloWawa 26-05-2015 10:36

Odp: Wentylatory nie działają
 
Cytat:

Napisał chomiq (Post 2407672)

Odpalenie klimatyzacji powoduje że wskazówka przechodzi pion i schodzi w lewą stronę. Jednak z tego co się zdążyłem zorientować to tak ma być i jest to działanie prawidłowe - włączają się wentylatory na 2 biegu.

Przez 2 lata myślałem że to normalny objaw. Tak jednak nie jest. Miałem uwalony rezystor dmuchawy, i z tego powodu wentylator działał tylko na drugim biegu. Po naprawieniu rezystora, w momencie gdy włączę klimę, wiatraki startują na pierwszym biegu. Od momentu naprawienia rezystora w zeszłym roku w czerwcu drugi bieg wentylatorów nie załączył mi się ani razu (a było to 31.000km temu)

1olek 01-06-2015 07:54

Odp: Wentylatory nie działają
 
u mnie urwala sie masa, jest na nadkolu pomiedzy reflektorem a akumulatorem.

krystian1410 03-06-2015 21:38

Odp: Wentylatory nie działają
 
Cytat:

Napisał paoloWawa (Post 2407785)
Miałem uwalony rezystor dmuchawy,

chyba rezystor wentylatorów?

paoloWawa 04-06-2015 08:25

Odp: Wentylatory nie działają
 
tak, o to mi chodziło


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.