Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Jak naprawić szyberdach ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=181319)

motoford1 30-04-2013 19:14

Jak naprawić szyberdach ?
 
Witam,
mam problem z szyberdachem w swoim Mondeo, otwiera się kawałek i zacina się tak że wogóle nie da się ruszyć, elektryk próbował coś z tym zrobić, ale mówi że grubsza robota a nie mogłem zostawić auta bo kilka dni majówki, czy ktoś miał kiedyś ten problem?

Abusek 01-05-2013 14:05

Odp: Jak naprawić szyberdach w Mondeo MK3?
 
Mój szyberdach się odsuwa w całości... zamykając nie dojeżdża do końca, nie podnosi się do góry... Ale przyznam szczerze, że jeszcze nie znalazłem chwili żeby tam zajrzeć. Może lepszy elektryk? Próbowałeś u innych popytać? Bo dla jednego może to być problem którego wcześniej nie widział a dla drugiego błahostka którą robi w 15 minut.

felicjan-f1 02-05-2013 05:51

Odp: Jak naprawić szyberdach ?
 
"Zacina się" to szerokie pojecie-staje dęda i tyle? czy zatrzymuje się ze zgrzytem-znacząca róznica, bo może to zadanie czysto mechaniczne-wymiana uszkodzonych elementów, lub programowanie położeń krańcowych szyberdachu( jesli to oczywiście org. fordowski )

Abusek 02-05-2013 05:53

Odp: Jak naprawić szyberdach ?
 
Cytat:

Napisał felicjan-f1 (Post 2005941)
"Zacina się" to szerokie pojecie-staje dęda i tyle? czy zatrzymuje się ze zgrzytem-znacząca róznica, bo może to zadanie czysto mechaniczne-wymiana uszkodzonych elementów, lub programowanie położeń krańcowych szyberdachu( jesli to oczywiście org. fordowski )

To pewnie u mnie będzie programowanie położeń końcowych... a nie wiesz gdzie takie programowanie można zrobić?

felicjan-f1 02-05-2013 09:29

Odp: Jak naprawić szyberdach ?
 
Pierwsze co zrobiłem jak tylko kupiłem MONDEO - a jest to mój pierwszy ford - zadałem sobie trud i skompletowałem całą brakującą dokumentację ( bo z autem miałem jedynie ksiązkę gwarancyjną i dwa kpl. kluczyków-pilotów )

- ściągnąłem instrukcje obsługi
-zakupiłem na alle... jej forme książkową
po to żeby jak najwięcej dowiedzieć się o aucie które eksploatuje na co dzień...

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

poczytaj - dowiesz się co ze swoim szyberdachem ( i nie tylko ) możesz zrobić na "własną rękę", co tylko przy pomocy fachowca.

dedal666 02-05-2013 12:57

Odp: Jak naprawić szyberdach ?
 
u mnie tez byl problem z blokowaniem (nie chowal sie). zrobilem tak ze zdjalem podsufitke, zdemontowalem kompletnie mechanizm szyberdachu i calosc przesmarowalem. po zamontowaniu wszystko bylo spowrotem ok.

ciuss 05-07-2017 12:58

Odp: Jak naprawić szyberdach ?
 
Witam nie wiem czy to jest normalne. Nie powinien on się wyżej domykać ?.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.