Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Odpowietrzanie układu chłodzenia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=85363)

mrozilla 07-12-2009 20:14

Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia
 
Więc tak wskazówka od temperatury do 80 (według testowego trybu) idzie praktycznie proporcjonalnie do zmieniających się wartości na wyświetlaczu, lecz powyżej 80 wskazówka stoi pionowo a temperatura pokazywana na wyświetlaczy podczas jazdy przy mniej więcej 80-90 km/h wynosiła 103-109 stopni. Więc co się dzieje?

mrozilla 12-12-2009 11:56

Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia
 
Zauważyłem teraz, że po przejechaniu około 6 km temperatura w trybie testowym pokazuje ponad 100 stopni wskazówka stoi pionowo po powrocie z tego krótkiego odcinka dotknąłem chłodnicę ażeby sprawdzić czy jest ciepła to jest zimna jakby wogóle nie była używana i wentylator bardzo szybko chodzi (po takim krótkim odcinku).
Na dłuższej trasie do 110 stopni wskazówka stoi pionowo, a przy 110-111 wskazówka o około 5mm może więcej podskakuje ku czerwonej kresce z przy 114 stopniach idzie jeszcze bliżej czerwonej, ale na czerwoną nie wchodzi. Temperatura na zewnątrz około -3 stopnie trasa około 40km.

TomFoc 12-12-2009 12:19

Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia
 
W układzie chłodzenia focusa panuje nadciśnienie. Z tego powodu normalną rzeczą jest, że temperatura cieczy chłodzącej przekracza 100 stopni. Wskazówka w sprawnie działającym układzie powinna właśnie stać pionowo. Dieter Korp w książce " Ford Focus Poradnik Użytkownika" pisze, że dopiero przy 120 stopniach powinien włączyć się wentylator. Ten poradnik pewnie posiadasz, jeśli nie to jest gdzieś do pobrania na forum.

mrozilla 12-12-2009 12:24

Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia
 
Czyli nienormalne jest, że włącza się po przejechaniu kilku km, a wskazówka podskakuje z pionu do czerwonej kreski... To co jest przyczyną tego?

Na podłączonym komputerze, w czasie jazdy pokazuje temperaturę 125 stopni przy 120 włącza się wentylator na liczniku w trybie testowym w tym czasie pokazuje 104-105 a wskazówka stoi pionowo.
Nie wykrywa żadnych błędów...

motorek26 12-12-2009 23:37

Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia
 
Cytat:

Napisał mrozilla (Post 1308546)
po powrocie z tego krótkiego odcinka dotknąłem chłodnicę ażeby sprawdzić czy jest ciepła to jest zimna jakby wogóle nie była używana i wentylator bardzo szybko chodzi (po takim krótkim odcinku).

jeżeli tak sie dzieje to termostat sie nie otwiera

niko123 13-12-2009 16:36

Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia
 
80-90 km/h wynosiła 103-109 stopni. Ja mam podobnie, to normalna temp w czasie jazdy, ale nie mam problemów z przegrzewaniem.

Na postoju mam 94 stopnie i aby wymusić wentylator muszę przygazować. ( wentylator się włącza przy 105.

Jeśli idzie temp. na czerwoną linie a chłodnica zimna to - termostat, padając pompa ale pompa jak pada to raczej przecieka.

Bull_thot 13-12-2009 16:40

Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia
 
jeżeli wentylator CI się kręci, to możliwe jest,że po prostu, masz przełączone ogrzewania na przednią szybę. Nie musisz miec nawet wtedy włączonych obrotów ogrzewania a wentylator chodzi. Jeżeli skacze Ci temperatura to może byc to wina czujnika temperatury, albo złego odpowietrznienia. Jeżeli jesteś ze ślaska to mogę Ci polecic mechanika, który zajmował się tym problemem w moim aucie i zrobił auto rewelacyjnie. Osoba na prawdę godna polecenia.

mkaminski100 14-12-2009 09:46

Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia
 
Z chlodnicy idzie cienki wezyk do zbiornika wyrownawczego. Odepnij go od zbiornika i dmuchnij lub lekko pociagnij. Jezeli w benzynie jest tez drugi na zbiorniku to zrob to samo.
W tych przewodach sa ogranicznki ktore sie zaklejaja.

mrozilla 14-12-2009 10:02

Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia
 
Po przejechaniu odcinka ponad 40km i temperaturze powietrza około -4 stopnie chłodnica zimna jak lód...

mkaminski100 14-12-2009 10:09

Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia
 
A leci gorace powietrze z nawiewu? Jezeli tak to wyjmij wklad termostatu i przejedz sie.
jezeli nie to najpierw plukanie ukladu, albo sprawdzenie pompy.

Sprobuje jeszcze go przegazowac na cieplo z odkreconym korkiem zbiornika plynu. Poziom powinien sie podniesc a wtedy dajel na obrotach zakrec korek. Stworzy sie podcisnienie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.