Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Odpowietrzanie układu chłodzenia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=85363)

mrozilla 14-12-2009 10:27

Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia
 
Więc tak, ciepłe powietrze z nawiewu leci (szyby trzeba jakoś ze śniegu oczyścić :)
Z odkręconym korkiem nic się nie dzieje, płyt stoi i nawet nie drgnie.
Płyn jest czyściutki jak kryształ i ciągle jest tyle samo, czyli nigdzie nie wycieka...

mkaminski100 14-12-2009 10:35

Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia
 
No, ale jak rozumiem oprocz zimnej chlodnicy silnik sie przegrzewa.
Jezeli tak to musisz wyjac wklad termostatu i tak sie przejechac. Temp spadnie nisko, ale zobacz czy chlodnica sie nagrzeje.
No i sprawdziles te przewody na zbiornku wyrownawczym o ktorych pisalem?

mrozilla 14-12-2009 10:39

Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia
 
tak przedmuchałem te ze zbiorniczka, lekko poszło i po dmuchnięciu płyn zaczął wracać szybko założyłem i luz, ale to nic nie dało, z tym przegrzewaniem (podskakiwaniem wskazówki ponad pion) napisałem na poprzedniej stronie bodajże drugi post od góry, przeczytaj go dokładnie i będziesz wiedział o czym mówię, gdyż tak nie powinno być, że przy 90km/h wskazówka podskakuje o 30% ku czerwonemu (ale na czerwoną nie wchodzi, ale nie wiele brakuje) napisałem przy jakich temperaturach co się dzieje.

mkaminski100 14-12-2009 10:44

Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia
 
Pozostaje wiec jedynie przejechanie sie bez wkladu termostatu. Pompa pracuje, bo masz cieplo w srodku, uklad odpowietrzony, bo jest plyn w chlodnicy.
Nic innego nie mozna poradzic.

mrozilla 14-12-2009 17:39

Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia
 
Jutro kupie termostat i go wymienię wszystko wskazuje na niego właśnie...

mkaminski100 15-12-2009 08:44

Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia
 
Na poczatek wyjmij jedynie wklad z termostatu i przejedz sie tak to zobaczysz. Szkoda wydawac pieniadze jezeli mozesz to potwierdzic.

stevo222 15-12-2009 09:53

Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia
 
Witam
mam bardzo podobny problem wskazówka od temperatury skacze jak szalona zwłaszcza przy prędkości pow. 80/100km ostatnio kilka razy zapaliła mi się kontrolka ostrzegawcza (żółty wykrzyknik :!: ). Niestety mam dwie lewe ręce do napraw, dzisiaj pojechałem do ASO. komputer pokazał błąd przegrzewania się głowicy silnika jutro chcą mi wymienić termostat lecz nie są pewni na 100% czy to jest powodem. Czytam forum i już sam nie wiem co jest tego przyczyną nie chce na darmo pakować pieniędzy, sam nie potrafię a ASO dobrze mnie skasuje.
Czy termostat jest najbardziej prawdopodobną przyczyną czy może jest jakaś pewniejsza. Prosiłbym o jednoznaczną odpowiedź jeśli takowa istnieje :)

dziadol15 15-12-2009 10:18

Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia
 
a koklego wskazowka od paliwa tez ci sie podnosi ale przy wylaczonym silniku i zaplonie tak do polowy ?? od paliwa i od temperatry?? i jeszcze wlancza mi sie wentylator czesto od chlodnicy chociasz jest ona zimna i wskazowka pokazuje tez normalna temperature ;[ .bo mam wlasnie to samo i tak sie zastanawiam zapowietrzenie na 100% to nie jest termostat raczzzej tez nie. Obilo mi sie cos o uszy ze zegary rozwalily sie tylko nie wiem jak to sprawdzic a za podlaczenie do kompa na dzien dobry 200zl. Moze ktos zna na Pomorzu jakiegos mechanika dobrego?? poczytaj sobie czy masz takie same objawy co ja ;] [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

dziadol15 15-12-2009 10:20

Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia
 
Ja obstawiam zegary tak mi moj mechanik powiedzial ale wlasnie tez bym to sprawdzil z mila checia a termostat jak by sie sie zawieszal to bys mial gorace weze i chlodnice i woda by sie zagotowala mi przynajmniej sie nie gotuje a wykrzyknij tez mi sie pokazuje

stevo222 15-12-2009 10:58

Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia
 
jeśli chodzi o temperaturę to mam tak samo kiedyś wskazówka skakała mi tylko na trasie lecz teraz kiedy spadła temperatura powietrza dzieje mi sie tak samo podczas jazdy po mieście, piszesz ze raczej to nie jest problem z termostatem??ja doczytałem sie na forum ze to nie jest problem zapowietrzenia bo te silniki podobno same sie odpowietrzają ale pewności nie mam żadnej:( . problemu z zegarami nie ma żadnego, wariuje mi tylko trochę komputer w pokazywaniu ile kilometrów zostało do stacji ale to wina instalacji lpg.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.