Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] drżąca kierownica podczas hamowania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=101907)

focusmw 02-06-2010 20:16

drżąca kierownica podczas hamowania
 
gdy hamuje z dość dużej prędkości rzędu 80-90 km/h kierownica zaczyna drżeć.jaka może byc tego przyczyna ?? musze ustawić zbieżność bo mi lekko drze opony.czy jest szansa. że po tym zabiegu kierownica przy hamowaniu nie będzie już sie tak zachowywać ??

so258 02-06-2010 20:46

Odp: drżąca kierownica
 
Cytat:

Napisał focusmw (Post 1448568)
musze ustawić zbieżność bo mi lekko drze opony

ustaw najpierw zbieżność bo szkoda opon. A jak to nie pomoże to będziemy się dalej zastanawiać bo przyczyn może być wiele - luzy w zawieszeniu, łożyska, przeguby, krzywe tarcze

Kubuch 02-06-2010 20:46

Odp: drżąca kierownica
 
Krzywe tarcze.

focusmw 02-06-2010 20:59

Odp: drżąca kierownica
 
w piatek jadę do warsztatu ustawić..dam znać co dalej..dzięki

Cytat:

Napisał so258 (Post 1448592)
ustaw najpierw zbieżność bo szkoda opon. A jak to nie pomoże to będziemy się dalej zastanawiać bo przyczyn może być wiele - luzy w zawieszeniu, łożyska, przeguby, krzywe tarcze


Kubuch 02-06-2010 21:14

Odp: drżąca kierownica
 
Cytat:

Napisał so258 (Post 1448592)
przyczyn może być wiele

Drżenie przy hamowaniu ma tylko 1 przycznę - krzywe tarcze... Oczywiście zbieżność warto ustawić ze względu na opony ale na bicie kierownicy nie pomoże :(

maureliusz 02-06-2010 21:28

Odp: drżąca kierownica
 
Było miliony takich tematów i tylko jedna słuszna odpowiedź: KRZYWE TARCZE.

focusmw 02-06-2010 21:51

Odp: drżąca kierownica
 
a co jest przyczyna krzywych tarcz ?? i jak rozumiem jedyne wyjście to wymienić ?? jaki +- koszt takiej przyjemności ??
Cytat:

Napisał maureliusz (Post 1448620)
Było miliony takich tematów i tylko jedna słuszna odpowiedź: KRZYWE TARCZE.


phantom-kk 03-06-2010 00:32

Odp: drżąca kierownica podczas hamowania
 
Wymienić lub wymieniać do skutku bo jeden raz nie zawsze wystarcza...

ŁukaszD 03-06-2010 07:04

Odp: drżąca kierownica podczas hamowania
 
Podepnę się pod temat bo u mnie występuje drżenie kierownicy przy hamowaniu ale dopiero po przekroczeniu 120 km/h. Poniżej tej prędkości hamuje się b. dobrze. Tarcze Brembo wymieniane w tamtym roku. Amortyzatory - w tamtym roku. Wiem natomiast, że tuleje wachacza w lewym kole są do wymiany i się zastanawiam, czy przypadkiem to nie jest przyczyna moich dolegliwości. Co Wy na to ?

leszek_piesek 03-06-2010 16:03

Odp: drżąca kierownica podczas hamowania
 
Mi rowniez drzy kierownica przy wyzszych predkosciach podczas hamowania... odkrecilem kolo i zauwazylem duzy luzy ( łożysko do wymiany albo i piasta). I do tego mi jeszcze halasuje to lozysko to odrazu wiedzialem czego to jest wina :/


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.