Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Przy włączaniu biegu wstecznego słyszę nieprzyjemny zgrzyt. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=326506)

Fussil 18-01-2022 16:34

Przy włączaniu biegu wstecznego słyszę nieprzyjemny zgrzyt.
 
Cześć,

piszę nowy na ten temat ponieważ znalazłem podobny ale nie dla konkretnego silnika.
Wiec generalnie jestem nowym posiadaczem Focusa MK2 1.8 125km FlexiFuel z roku 2008. I napotkałem problem z wbijaniem biegu wstecznego. Sprawa wygląda tak, że mam auto na luzie, wciskam sprzegło i daje R to słyszę nieprzyjemny zgrzyt.

Gdy zrobie to luz -> wciskam sprzegło -> daje na 1 -> daje z 1 na R - to wtedy tego zgrzytu nie ma.

Czy to jest normalne dla tego modelu? Czy skrzynie w tym modelu nie zawierają synchronizatorów biegu wstecznego?

I jeszcze mam jedno dodatkowe pytanie czy przy tym silniku była montowana dwumasa?

Fussil 19-01-2022 16:43

Odp: Przy włączaniu biegu wstecznego słyszę nieprzyjemny zgrzyt.
 
Ktoś coś doradzi?

Jakoob 20-01-2022 12:20

Odp: Przy włączaniu biegu wstecznego słyszę nieprzyjemny zgrzyt.
 
Te skrzynie tak mają, drugim i prostszym sposobem włączenia wstecznego jest przytrzymanie sprzęgła na luzie około 3 sekundy, wtedy też wejdzie bez zgrzytu.

Swoją drogą trzeba przepłukać płynem hamulcowym i odpowietrzyć wysprzęglik, pewnie nikt nigdy tego nie zrobił a jeśli płyn ma więcej jak dwa lata to też go wymienić - to wszystko jest jeden układ.

Basra 20-01-2022 13:42

Odp: Przy włączaniu biegu wstecznego słyszę nieprzyjemny zgrzyt.
 
Witam
Skrzynia biegów iB5 nie posiada synchronizatora biegu wstecznego.Dlatego podczas zbyt szybkiego zapinania biegu wstecznego następuje zgrzyt.A to dlatego że wałek wejściowy nie wyhamował.Przy próbie zapięcia biegu wstecznego zaleca się chwilę odczekać aby wałek wyhamował.W 2011 roku dla modelu Focus wprowadzono zmodyfikowany synchronizator 5 biegu.Zapewnia on lepszą zmianę dla biegu wstecznego.
pozdrawiam

romanhoks 20-01-2022 16:46

Odp: Przy włączaniu biegu wstecznego słyszę nieprzyjemny zgrzyt.
 
Zadna skrzynia nie ma synchronizowanego wstecznego biegu.

kln1920 20-01-2022 16:51

Odp: Przy włączaniu biegu wstecznego słyszę nieprzyjemny zgrzyt.
 
W IB5 to norma, nie przejmować się, jeździć

Fulara 20-01-2022 19:14

Odp: Przy włączaniu biegu wstecznego słyszę nieprzyjemny zgrzyt.
 
wrzucać wsteczny delikatnie i poczekać na sprzęgle
jak nie wchodzi to wysprzęglić raz jeszcze


to nie mercedes AMG

konieczko5 20-01-2022 20:01

Odp: Przy włączaniu biegu wstecznego słyszę nieprzyjemny zgrzyt.
 
Też miałem taki sam objaw. Wymiana oleju (dobrana lepkość, a nie oznaczenie 75W90) wyeliminowała ten zgrzyt w 90% (10 razy rzadziej zazgrzyta). Ale wymiana porządna (najpierw przez korek wlewowy, a potem przez półoś).

Fulara 20-01-2022 20:11

Odp: Przy włączaniu biegu wstecznego słyszę nieprzyjemny zgrzyt.
 
Cytat:

Napisał konieczko5 (Post 3392612)
Też miałem taki sam objaw. Wymiana oleju (dobrana lepkość, a nie oznaczenie 75W90) wyeliminowała ten zgrzyt w 90% (10 razy rzadziej zazgrzyta). Ale wymiana porządna (najpierw przez korek wlewowy, a potem przez półoś).

słuchaj
ten zgrzyt to
1. kondycja sprzęgła
2. kondycja oleju
3. umiejętności

3. nie raz tłumaczyłem żonie, żeby w styczniu nie katowała tego wstecznego tylko powoli.... itp

Fussil 22-01-2022 19:15

Odp: Przy włączaniu biegu wstecznego słyszę nieprzyjemny zgrzyt.
 
No i wszystko jasne.

Powiedzcie mi jeszcze proszę czy jest tam normalnie w skrzyni korek do zlewania i wlewania oleju?
Co i ile zalać?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.