Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   TDDi i BioEster (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=84073)

colagor1 19-11-2009 14:38

TDDi i BioEster
 
Czy lejecie Bioester Do swoich focusów. Słyszałem że do TDCI jest troche ryzyk ale do TDDi to śmiało można lać. Co na to producent?

Dinar 19-11-2009 16:07

Odp: TDDi i BioEster
 
Do tddi też NIE wolno lać.

piotrek 74 19-11-2009 20:08

Odp: TDDi i BioEster
 
czerwonkę też leją , ale czy na dłuższa metę opłaci się ?:568: chociaż w cenie jest różnica .
A lejąc bioester możesz zaoszczędzić powiedzmy 3zł na 100 km :lol:widzisz w tym kalkulację :619:

heko 19-11-2009 20:39

Odp: TDDi i BioEster
 
...zalałem próbnie do Navary Di (to ta sama pompa wtryskowa co Modo TDDI) ten syf....był 30 gr. tańszy ...a efekt taki że auto słabiej jeździlo...i spaliło jakieś 10...15% wiecej....więc żadnej oszczędności...a straty mogą być duże:evil:
...absolutnie odradzam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

metmat 19-11-2009 20:49

Odp: TDDi i BioEster
 
Bez przesady z tym nie wolno.

Można lać co się komu podoba ale w przypadku Bioestrów (rozumiem że chodzi o FAME) trzeba mieć na uwadze, że w stosunku do zasilania ON:

- nastąpi spadek momentu obrotowego i mocy efektywnej od 5 do 10%,
- jednostkowe zużycie bio będzie ok 14% większe (spotyka się nawet 20%),
- lepsze właściwości smarnościowe Bio zachowają pompę wtryskową w lepszej kondycji przez dłuższy okres czasu,
- bio ma gorsze właściwości niskotemperaturowe (problem z zapaleniem w zimie m.in. blokowaniem filtra),
- bio ma wyższą liczbę cetanową niż ON
- specyficzne właściwości produktów spalania Bio powodują niekorzystne zmiany w oleju silnikowym (następuje spadek właściwości smarnościowych oleju silikowego o ok. 50 % po 200h cyklu pracy silnika)

Tak więc należy się dobrze zastanowić czy "oszczędność" doraźna przy zakupie paliwa będzie oszczędnością w ogólnym, końcowym rezultacie.

Madaw 19-11-2009 20:52

Odp: TDDi i BioEster
 
Paliwa "Bio" to głównie wymysł polityków, w żadnym wypadku nie są one dobre dla silnika, no może do 20-sto letnich diesli, ale tamte to nawet na oleju po frytkach pojadą.

metmat 19-11-2009 21:04

Odp: TDDi i BioEster
 
Nie chodzi o dobroć czy nie tylko o to że są produkowane z surowców ODNAWIALNYCH.
A te w przeciwieństwie do ropy się nie skończą póki słońce świeci.

NEXX 28-05-2010 07:22

Odp: TDDi i BioEster
 
Witam.

Mam Focusa TDDi, 2000r, 90 PS. Pierwszy raz zatankowałem biodiesel 'z musu'.

Spostrzeżenia:
- przy odpalaniu na zimnym silniku, pojawia się na początku 'siwy dym'... (przy ciepłym nie ma tego problemu)
- odpalanie przy niskich temperaturach, praktycznie jak na ON, czasami musiał silnik 'okręcić się' minimalnie dłużej na rozruszniku
- nieco inny od znanego użytkownikom ON zapach spalin (ale frytura to to nie jest)
- zużycie paliwa identyczne / zbliżone do ON (przy mojej specyfice jeżdzenia, auto spala ok. 5-5,8 dm3 ON/100km, w tym też przedziale zawarło się zużycie BIO)
- temperatura silnika nie wzrastała szybciej niz na ON
- osiągi identyczne / zbliżone (może hamownia wykazałaby różnice, w codziennym użytkowaniu nie odczułem obniżenia parametrów)

Pozostałe informacje:

Wg ulotki z Bliskiej, parametry BIO vs ON sa zbliżone. BIO posiada nieco niższą 'energetyczność', jest lżejszy i zawiera mniej siarki, liczba cetanowa >=51. Spełnia wymogi obowiązujących norm jako paliwo do silników Diesla.

Wg informacji od pracownika Politechniki, tak realnie nie ma przeciwskazań do stosowania BIO w dieslach... Przy zachowaniu rygorów wymiany oleju, jedynie może okazać się nieco częstsze wymienianie filtra paliwa, ale to zależy od specyfikacji samego filtra.

Wytrzymałość uszczelnień - jeśli będą b. niskiej jakości, to i przy ON ulegną uszkodzeniu, więc ta kwestia pozostaje niejednoznaczna (różne opinie 'z życia' wzięte).

Jeśli ktoś posiada więcej informacji, proszę o ich publikację.

Pozdrawiam

Red78 31-05-2010 20:08

Odp: TDDi i BioEster
 
Nie wiem jak w TDDi ale u mnie w instrukcji dołączonej do TDCi na ostatniej stronie jest wyraźnie napisane żeby używać olej napędowy z europejską normą EN590 (cokolwiek to oznacza) i informacja aby nie stosować paliwa bio diesel.

Piasek2000 08-07-2010 21:39

Odp: TDDi i BioEster
 
Jeżdze od wczoraj na bio swoim Mundkiem nic nie robiłem oprócz wlania bio(nie zmieniałem filtra itp.) Mój Mundek ma 300 000km i do tej pory jeździłem na zwykłym ON. Robie ok 200 km dziennie(przewóz osób). Zatankowałem dzisiaj do pełna i test trwa zobaczymy na pełnym baku to oszczędność ok 40 zł. A u mnie jeden bak to ok 2-3 dni. Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.