Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Żarówki postojowe MK3 ... (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=88296)

Mk3v16 09-01-2010 14:57

Żarówki postojowe MK3 ...
 
Witam nigdy tego nie robiłem więc pisze...Dokładnie chodzi mi o zmiane żarówek postojowych w przednich lampach Mondeo MK3...Prosze o pomoc ... co krok po kroku powinienem robić...Z góry dziękuje...

Arek4791 09-01-2010 15:16

Odp: Żarówki postojowe MK3 ...
 
Wiec kolego musisz zacząć od demontazu grila (sa po obu stronach klipsy które trzeba delikatnie przekrecic i wyciągnąć), gril jest wsuniety rowniez w zdezak wiec trzeba go delikatnie wysunac aby nie polamac uchwytow, nastepnie patrzac na lampe z gory mamy dwie zawleczki ktore gora sa zagiete o 90 stopni, wysówamy je do gory, delikatnie wysówamy lampe i odłanczamy kostke od lampy.
Nastepne operacje sa juz proste, musisz tylko spojrzec gdzie jest dokladnie ta zaroweczka i z tego co pamietam wyciagasz ja lub ewentualnie trzeba ja przekrecic ale tu pewnosci nie mam ale jak juz dojdziesz do tego etapu to napewno dasz rade ja wyjac.
Po wymianie odwrotna kolejnosc skladania.Jeszcze zaznaczam aby odłaczyc kostke od lampy nalezy wcisnac zapadke na kostce.
Miłej wymiany:)

Mk3v16 09-01-2010 15:19

Odp: Żarówki postojowe MK3 ...
 
dzięki jak tylko sie ociepli to sie za to wezme...

RECONDO 09-01-2010 15:20

Odp: Żarówki postojowe MK3 ...
 
Moim zdaniem powinien zacząć od przeczytania instrukcji.

Anabela 09-01-2010 15:24

Odp: Żarówki postojowe MK3 ...
 
Może nie ma instrukcji? g:okulary

Arek4791 09-01-2010 15:25

Odp: Żarówki postojowe MK3 ...
 
Napewno ma, a jak nie to bez powinien sobie rowniez poradzic, jest to dosc proste.

RECONDO 09-01-2010 15:29

Odp: Żarówki postojowe MK3 ...
 
Moja śliczna Anabelo.... Internet to potęga.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

bambelo 09-01-2010 15:53

Odp: Żarówki postojowe MK3 ...
 
Cytat:

Napisał Mk3v16 (Post 1328560)
dzięki jak tylko sie ociepli to sie za to wezme...

wystarczy jak wyciągniesz lampę i odepniesz wtyczkę ... a wymianę możesz zrobić w domku - a potem już montaż na mrozie w odwrotnej kolejności ;)

wiciu__ 09-01-2010 22:39

Odp: Żarówki postojowe MK3 ...
 
warto przypomnieć przed demontażem lampy - żaróweczka W5W bezcokołowa, a ruch grilla bez uszkadzania zaczepów w zderzaku : do przodu z tendencją w dół, przerabiane wczoraj :)

bambelo 09-01-2010 22:47

Odp: Żarówki postojowe MK3 ...
 
pewnie niektórzy by robili zakłady ... kto w jakim czasie by wymienił żarówkę w lampie - takie to się już wydaje proste - ale trzeba przy tym ostrożności co do grilla i zaczepów.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.