Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Explorer (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=112)
-   -   Pomoc w wyborze Explo i inne uwagi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=29047)

sylwia82 19-08-2007 21:49

Pomoc w wyborze Explo i inne uwagi
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Zielona Góra
Może ktoś mógłby go wstępnie ocenić? Jak dla mnie auto ładne, ale nie umiem sprawdzić napędów, jeździło się ok- byłam oglądać. I nie jest czarny...

Ewentualnie podoba mi się:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Ale tego nie oglądałam na żywo.

Pomocy, ja chcę wreszcie jeździć Explo :)

[ Dodano: 2007-08-19, 23:25 ]
A i jeszcze coś- z VIN-u wynika inny rocznik. Wg vin to 99, a w briefie 1rejestracja 2000 Model 99.
Więc jak? Nie wiem co jest czym w tych belgijskich papierach :571:

[ Dodano: 2007-08-19, 23:44 ]
Nie znam się na takich autach (ale chcę poznać), ale moją uwagę zwróciła jeszcze zapocona skrzynia i dyferencjał (chyba- z tyłu od napędu) klejony silikonem.

BliG 20-08-2007 06:00

Re: I znów szukam... co myślicie o tym?
 
Cytat:

Napisał sylwia82
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3219598
Zielona Góra
Może ktoś mógłby go wstępnie ocenić? Jak dla mnie auto ładne, ale nie umiem sprawdzić napędów, jeździło się ok- byłam oglądać. I nie jest czarny...

ze czarny nie jest - nie da sie ukryc :fcp13
zastanawia mnie tylko "instalacja gazowa warta 15,000 zl". Czy ona jest ze zlota...? :D Nawet Vialle do V6 tyle nie kosztuje.... :fcp20 wiec badz czujna, bo gosc ma tendencje do sciemniania....
butla 96l wydaje mi sie ze musi byc wieksza niz kolo zapasowe, wiec zmniejszy Ci sie kat zejscia... ale jesli nie zalezy Ci jakos strasznie na wlasciwosciach terenowych - to OK.
Osobiscie ocenic niestety nie moge, gdyz aktualnie siedze na lotnisku we Wiedniu, a po przyjezdzie to tez nie jest w moich stronach :fcp8

Cytat:

Napisał sylwia82
A i jeszcze coś- z VIN-u wynika inny rocznik. Wg vin to 99, a w briefie 1rejestracja 2000 Model 99.
Więc jak? Nie wiem co jest czym w tych belgijskich papierach :571:

Ale kiedy pierwsza rejestracja? Jesli styczen/luty... to calkiem mozliwe, ale jesli listopad/grudzien to... moze ktos kupil na wyprzedazy? ;-)

Cytat:

Napisał sylwia82
Nie znam się na takich autach (ale chcę poznać), ale moją uwagę zwróciła jeszcze zapocona skrzynia i dyferencjał (chyba- z tyłu od napędu) klejony silikonem.

Uuuu...
zapocona skrzynia to bylby dla mnie zly znak :/ naprawa skrzyni jest (jak dla mnie) dosc kosztowna...
zapocony dyfer to chyba da sie tanio (w porownaniu do skrzyni) naprawic... ale klejony silikonem?? :fcp15

POWODZENIA PRZY ZAKUPIE!!

sylwia82 20-08-2007 07:03

Pierwszą rejestrację ma 29,05,2000.
Gościu twierdzi, że ta instalacja nadaje się do podłączenia butli gazu ziemnego i to mnie skusiło pojechać, ale wg mnie to niemożliwe, bo wg papierów jest to LSi Landie (jakieś EPC-715).
Zależy mi na aucie którym da się wjechać w teren, ale jak daleko to nie wiem, bo na razie mam kombi(je zostawiam na miasto). Nie zależy mi w sumie na roczniku, byle po 95.
A może ktoś z Poznania lub okolic pokazał mi na swoim Explo, na co zwrócić uwagę i jak co powinno chodzić.
Pozdrawiam i dziękuję
Ale sobie wymyśliłam zabawkę do kupienia :fcp5

jash 20-08-2007 08:20

Sylwia,
jam jest z Poznania - tak przynajmniej mam w stopce. W Skórzewie mieszkam. I mam XP ale niestety, jak całe forum wie, bez sprawnych napędów i z cieknącą przekładnią. Reszta działa. Mogę Ci pokazać co i jak. Jest tylko problem, bo mam 94.
Co do tylnego mostu w tym co widziałaś - może to nie jest silikon w normalnym znaczeniu tylko silikon uszczelniający jakim smaruje się podczas wymiany oleum lub elementów w dyfrze. Jeśli jest świeży to coś tam grzebano i nie bardzo mi się to widzi. Z tą skrzynia to sam nie wiem. Może kwestia uszczelki, może wymieniany olej, a moze po prostu pada. Z tym gazem to gość przegiął. Toż to zupelnie inna instalacja. To jakby mieć diesla i mówić że do benzyny też jest przystosowany. A skoro ta jego instalacja ma kosztować 15tys. to sobie odpuść i poszukaj z normalną instalacją na sekwencję za 15-20tys. Sprawnego XP.
Jash

sylwia82 20-08-2007 08:29

Do Skórzewa mogę podjechać bez problemu. Bo to co wiem dotychczas, to to co wyczytałam i się domyśliłam. Nikt ze znajomych nie ma takiego auta i wszyscy pukają się w czółko :fcp23
A ja chcę i już :fcp27
Daj znać jak Ci pasuje. I dziękuję :fcp1
Ps. Nawet jak nie działa, to chociaż mi wytłumaczysz, co i jak.

mikesils 20-08-2007 22:42

Witam.

Ta instalacja to napewno sciema.
A to jakies EPC 715 to nic innego jak belgijska tablica rejestracyjna.

Instalacja Landis to nic innego jak Landi Renzo.
I tu sa dwie do wyboru:
- bez wtrysku gazu Landirenzo LCS
- z wtryskiem gazu tzw.wtlaczanego Landirenzo IG
- sekwencyjny Landirenzo Omegas

A to co gosciu ma w papierach LSi to raczej bedzie skrot od Landi Single Injection czyli pojedynczy wtrysk Landi.

Z cena to troche przesada. Bo Belgia slynie z tego ze ma najnizsze ceny na instalacje gazowe w starych krajach europejskich.(wyczytalem na niemieckim forum) i instalacja typu Landirenzo Omegas maksymalnie moze kosztowac 2200 euro.W Niemczech trzeba wylozyc na 6 garow okolo 3000 euro.Jak widac zreszta samochod ten jest jeszcze na obcych tablicach wiec dochodzi pytanie czy na przegladzie w Polsce nik nie bedzie mial zastrzezen co do instalacji gazowej.

Pozdrawiam

rkosa 21-08-2007 06:47

jednym slowem dziewczyno odpusc sobie ten egzemplarz. w polsce mozna naprawde znalezc zadbany egzemplarz - ja kupilem w marcu auto 12-letnie od pierwszego wlasciciela, ktory mial pelna dokumentacje wlacznie ze swoimi mandatami. o wszystkich felerach zostalem poinformowany bez zadnych sciem.
szukaj a na pewno znajdziesz cos ciekawego i w pelni sprawnego.

sylwia82 26-08-2007 09:25

Witam ponownie :fcp23
Zaczynam się zastanawiać nad "wycieczką do niemiec" I MAM W ZWIĄZKU Z TYM PYTANIE DO TYCH CO SPROWADZALI LUB ZNAJA SIĘ NA RZECZY :fcp12
Od jakiego przebiegu sobie odpuszczać?
Szukać tylko ofert od prywatnych osób czy warto też od handlarzy?
I jeszcze jedno, w rzeszy częściej występuje highclass niż limited, czym dokładnie się różnią (wiem, że na pewno fotelami, ale co jeszcze )?
Dziękuje za informacje :fcp1

jash 26-08-2007 11:31

Sylwia,
to co u innych samochodów przeraża, w explo nie jest straszne nawet. Chodzi mi o przebieg - to są silniki przynajmniej 4.0 z ilością kucyków od 150 do 220 (z tym 220 to dobrze nie pamiętam, al coś koło tego) i dlatego w przeliczeniu na pojemność nie są wyżyłowane. Takie jednostki dochodzą do 1000000km bez najmniejszego trudu. Dlatego bardziej niż na przebieg, patrz na zewnętrzne oznaki sposobu użytkowania. Po tym poznasz jak i czy był katowany silnik. Z resztą takie coś trudno zakatować. Można najwyżej przez nieuwagę lub partaninę coś nadpsuć tak, że później psuje się bardziej.
Co do różnicy highclass i limited to nie wiem - nigdy takiej nie miałem takiej wersji.

Jakbyś chciała dokładniej zobaczyć kanciaka to zapraszam. Daj tylko znać kiedy. W przyszłym tygodniu po południu jestem w domu.
Jash

wnuczek 26-08-2007 11:56

:fcp26 cześć
miałem okazję jeżdzić tym Explorerem z Zielonej Góry na giełdzie w Lubinie
zadbany - owszem ale miał cały czas zapięte 4 koła :fcp5 i za cholerę nie mogłem
tego rozłączyć
na gazie ciągnął jakiś zamulony :fcp9
reszta OK a faceci nie mają pojęcia co to za instalacja gazowa :fcp15

narka :fcp26


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.