Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] jak powinien zachowac sie silnik po odkreceniu korka wlewu oleju (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=124998)

rafau 08-03-2011 20:50

jak powinien zachowac sie silnik po odkreceniu korka wlewu oleju
 
Witam . Mam prosbe o podpowiedz . Jak powinien zachowac sie silnik po odkreceniu korka wlewu oleju . mk3 1,8. pozdrawiam.

horm 08-03-2011 21:00

Odp: jak powinien zachowac sie silnik po odkreceniu korka wlewu paliwa
 
Nakrzyczeć na ciebie ;) Generalnie chyba normalnie. Kiedyś znajomy z którym zawsze kupuję auto tłumaczył mi to tak: cytuję mniej więcej " powietrze w klawiaturze powinno z taką samą siłą być wypychane i zasysane w dobrym i sprawnym silniku. Jak położysz dekielek od wlewu oleju odwrotnie na otworze to powinien kilka razy podskoczyć i ponownie opaść zanim spadnie. Jeśli silnik jest zarżnięty to od razu go zdmuchnie." On robi to przykładając rękę do otworu, ale on to już stary wyjadacz.

martinez07 08-03-2011 21:09

Odp: jak powinien zachowac sie silnik po odkreceniu korka wlewu oleju
 
Cytat:

Napisał rafau (Post 1613997)
Witam . Mam prosbe o podpowiedz . Jak powinien zachowac sie silnik po odkreceniu korka wlewu oleju . mk3 1,8. pozdrawiam.

Nie wiem jak silnik, ale wiem jak powinieneś zachować się Ty - na pewno tam nie zaglądać, bo ochlapie Cię olejem :)
Ja tak sprawdzałem przy awarii czujnika czy olej dostaje się na klawiaturę - piegi z oleju na mojej twarzy świadczyły, że i owszem :)

matrog19 08-03-2011 21:48

Odp: jak powinien zachowac sie silnik po odkreceniu korka wlewu oleju
 
Jak silnik już ma troche przejechane to może troche chlapnąć olejem tak jak kolega pisze wyżej. Jednak nie musi. Do mojego jak przyłoże ręke to mam czystą. Nic nie chlapie.

rustin 09-03-2011 09:03

Odp: jak powinien zachowac sie silnik po odkreceniu korka wlewu oleju
 
Jak wałki rozrządu są na wierzchu ,przynajmniej w mk3 pb to jak ma nie chlapać jak one się kręcą? moim zdaniem po odkręceniu obrotów nie powinna się zmienić praca silnika bo jak np obroty spadną oznacza że kompresja ucieka górą i nie powinien dymić.

matrog19 09-03-2011 13:05

Odp: jak powinien zachowac sie silnik po odkreceniu korka wlewu oleju
 
U mnie są na wierzchu a nic nie chlapie. Wszystko zależy w jakiej kondycji silnik

martinez07 09-03-2011 13:37

Odp: jak powinien zachowac sie silnik po odkreceniu korka wlewu oleju
 
Jak kolego przykładasz rękę do otworu i masz czystą, to sprawdź lepiej czy dociera olej do głowicy...
Nie spotkałem się jeszcze z autem, które trochę nie chlapnie olejem, zwłaszcza jeśli silnik jest rozgrzany.
Chyba, że jest założona osłonka wewnątrz pokrywy zaworów, która ma zabezpieczyć olej przed chlapaniem.

bolek-tarnow 09-03-2011 13:54

Odp: jak powinien zachowac sie silnik po odkreceniu korka wlewu oleju
 
zawsze bedzie jakies chlapanie - to normalne jak walki sa na wierzchu.
jak sadzisz ktos, ze nie powinno chlapac to niech zobaczy jak jest w silniku audi/vw 1.9TDI tam dopiero olejem chlapie po odkreceniu korka - podobno to jest normalne w tym modelu (z czasem producent zastosowal oslonke, zeby wyeliminowac chlapanie).
moim zdaniem do czasu gdy silnik pracuje dobrze i pod odkreceniu korka nie spadaja obroty/faluja, nie dymi z niego (nie mylic z roznica temperatur - para) to nie ma czym sie przejmowac i najlepiej nie zagladac tam, bo i po co?

rafau 09-03-2011 16:34

Odp: jak powinien zachowac sie silnik po odkreceniu korka wlewu oleju
 
Dzieki bardzo za wszystkie wypowiedzi ,teraz juz bede spokojny .pozdrawiam

miikolajj 20-07-2012 08:20

Odp: jak powinien zachowac sie silnik po odkreceniu korka wlewu oleju
 
Witam.
Właśnie chcę kupić fordzika z silnikiem 2,0 TDDI 115KM. Pojeździłem poszukałem troszkę i każdy cierpi na tę samą przypadłość. Mianowicie po odkręceniu już na ciepłym silniku korka wlewu oleju natychmaist "bucha" para i chlapie raz mniej raz więcej olej w postaci drobnych kropel jednakże po chwili cała osłona silnika juz zachlapana. Para wydobywająca się z wlewu zazwyczaj wydobywa się "cyklicznie" mam na myśli ze tak "pierdzi" tak jakby wydmuchiwało ją za 0,5sek. Czy to normalne objawy pracy silnika?? Poczytałem i tylko o TDCI coś jest napisane i o silnikach 1,8. Proszę o odpowiedź. Proszę też abyście mi pomogli w wybadaniu autka na co zwórcić uwagę przy "testowaniu" jak sprawdzić sprawność koła dwumasowego itp. Z góry dziękuję pozdrawiam.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.