Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1993-1996] Nie pali - czy to rozrusznik? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=98945)

michaelk 28-04-2010 20:33

Nie pali - czy to rozrusznik?
 
Witam
Autko działało normalnie. Nawet w zimie odpalał normalnie, raz mi tylko się rozładował akumulator ale jakoś odpalił (radio się wyzerowało i woła o kod którego oczywiście nie mam). Tydzień temu zrobiłem 500km później nie jeździłem, dopiero wczoraj wieczorem wyjechałem przejechałem 15km, następnie dzisiaj rano chce odpalić samochód a tutaj niespodzianka. Słychać jedynie tikanie (wydaje się, że z rozrusznika), jest dosyć głośne i wyraźnie, nie słychać żadnego innego dźwięku. Odrzuciłem wersje, że to wina akumulatora ponieważ nigdy takich sytuacji z nim nie miałem, tym bardziej, że przejechałem trasę ostatnio i powinien się doładować. Niemniej jednak jutro jak zdążę albo pojutrze zacznę od sprawdzania akumulatora. Następnie rozrusznik, tylko nie wiem czy będę musiał holować auto do warsztatu czy może jakoś poradzę sobie z wykręceniem.

Jak myślicie co może jeszcze być przyczyną? Gdzieś na forum wyczytałem, że jest jeszcze jakieś zabezpieczenie przeciwkradzieżowe, czy to też może być przyczyną?
dzięki i pozdrawiam

Wojtek 28-04-2010 20:35

Odp: Nie pali - czy to rozrusznik?
 
Uzupełnij profil. Będzie łatwiej pomóc...

artur1234 28-04-2010 20:53

Odp: Nie pali - czy to rozrusznik?
 
Zabezpieczenie antykradziezowe to na mysl mi przychodzi immobilaiser... Ktory faktycznie mogl ulec awarii... Jednak zacznij wlasnie od sprawdzenia aku bo wyglada na to ze kompletnie zdechl i zobacz czy klemy sa ok.. a pozniej bedzie sie dalej myslalo:)

wojciechowski4 28-04-2010 21:16

Odp: Nie pali - czy to rozrusznik?
 
Witam. Moim zdaniem padł ci akumulator w tedy podczas startu rozrusznika zamiast krecenia słyszysz piszczenie i nawet wskazówki licznika skaczą.. Naładuj i powinno być ok... Pozdrawiam

michaelk 28-04-2010 21:27

Odp: Nie pali - czy to rozrusznik?
 
oj sorry tyle się napisałem a zapomniałem dodać, że oprócz niepokojącego objawu tikania a raczej stukania (takiego pustego i głośnego) wskazówka prędkościomierza skacze i włączają się wycieraczki

maximus999 29-04-2010 08:26

Odp: Nie pali - czy to rozrusznik?
 
no to akumulator jeśli zegray do tego wariują.. chociaż te wycieraczki....hmmm może je po prostu wyłącz...:)

Jaca1 29-04-2010 09:06

Odp: Nie pali - czy to rozrusznik?
 
100% padl akumulator i nie pomoze ladowanie. To uszkodzenie akumulatora a nie jego rozladowanie. Sproboj odpalic z innego akumulatora ale pamietaj by najpierw wypiac Twoj stary bo on jest powodem problemu.

BigMario 29-04-2010 09:33

Odp: Nie pali - czy to rozrusznik?
 
Wariowanie zegarów + wycieraczki + pykanie z okolić rozrusznika = awaria akumulatora, lub rozładowanie, lub klemy nie stykają prawidłowo, lub masa uciekła - zazwyczaj. I w kierunku takich problemów po pierwsze badaj auto. Ale na 100% coś z tego. Jak posprawdzać to chyba wiesz?

michaelk 30-04-2010 21:02

Odp: Nie pali - czy to rozrusznik?
 
mam pytanie na czym polega taka awaria akumulatora?
tzn co może sprawiać, że światła, nawiew, itp działa a nie chce zapalić i te zegary wariują?
jak tylko będę miał możliwość to przełożę akumulator i sprawdzę czy zadziała wtedy się wyjaśni czy to rzeczywiście akumulator, na razie uziemiony jestem (na co mam nadzieję bo wiem, że szukanie innych przyczyn może być irytujące).

invi017 01-05-2010 11:42

Odp: Nie pali - czy to rozrusznik?
 
Możesz mieć też problem z jakąś lewą masą. Ja tak miałem, gdy miałem uwaloną pompę ABS. Samochód czasami wariował, tak jak kolega BigMario opisał. Po wymianie pompy problem ustąpił, dlatego sprawdź też czy gdzieś nie masz lewej masy.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.