Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] cieknący wąż płynu, gdzie go kupic?? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=70673)

mateuszford 25-05-2009 21:37

cieknący wąż płynu, gdzie go kupic??
 
2 załącznik(i)
witam
Cieknie mi woda z tego wężyka dzis prawie zagotowalem silnik

gdzie to moge kupic ten kawalek weża czarnego jak ta czesc sie nazywa???

pomocy

Jester 25-05-2009 21:46

Odp: cieknący wąż płynu, gdzie go kupic??
 
Za dużo na fotce nie widać, ale to pewnie wąż łączący chłodnicę z blokiem silnika. Podjedź do sklepu z częściami i powiedz, że potrzebny wąż/rura elastyczna do chłodnicy i podaj wymiary albo otwórz maskę i pokaż. Sprzedawcy zazwyczaj "na oko" wiedzą jaki ma być. Jeśli nie ma do Focusa to na pewno jakiś się dopasuje. Zamiennik nie powinien kosztować więcej niż 20-25 zł.

mateuszford 25-05-2009 23:37

Odp: cieknący wąż płynu, gdzie go kupic??
 
jechałem sobie w sobotę i nagle patrze silnik się grzeje wiec patrze pod maska a w zbiorniczku zero plynu:/
zaholowałem go do domu obróciłem obejmę na tym wężu, bo tam widzialem lekko kapalo z prawej strony weża( cieżkie dojście nawet brak)
wczoraj dojechalem 100km do poznania bez ubytku cieczy ( zadowolony)
a dziś wracam z pracy patrze a plynu znowu niema
wykapuje mi chyba z tego węża a dojście jest do niego fatalne ;/

a może z pompy wody cieknie??
pompa jest na pasku rozrządu czy na klinowym??

pozdro

booob 26-05-2009 07:52

Odp: cieknący wąż płynu, gdzie go kupic??
 
Witam
Mam taki wąż orginalny. Koszty wysyłki przekroczą wartość tego węża. Pompa wodna jest na pasku wieloklinowym. Pompy wodnej chyba się nie da wymontować bez wyciągnięcia silnika. Pewny nie jestem

kasai69 26-05-2009 10:40

Odp: cieknący wąż płynu, gdzie go kupic??
 
miałem ostatnio cos podobnego wyciek płynu i plama pod samochodem, mechanik stwierdził pobieżnie że rura dolna chłodnica-blok silnika (koszt 40 zł w sklepie internetowym forda) po wymianie okazało sie ze wyciek jest nadal i to jeszcze wiekszy i diagnoza ze pewnie pompa wody bo przy wymianie rozrzadu nie byla robiona ale po dokładnym sprawdzeniu okazało sie ze problemem była cieknaca uszczelka obudowy termostatu z tym ze u mnie ten wyciek nie byl duzy a temperatura silnika zawsze była ok

mateuszford 04-06-2009 18:36

Odp: cieknący wąż płynu, gdzie go kupic??
 
1 załącznik(i)
Problem juz dziś usuniety
rzeczywiście ciekło z tego węża

wymiana zajęła 7 godzin straszne dojście , mechanik wycenil sobie 295zł ;/
62 pln -wąż orginal
3 pln - opaski uciskowe
230 pln -robocizna

zdjecie poniżej

pozdrawiam do zamknięcia

tomik.p13 16-06-2010 18:45

Odp: cieknący wąż płynu, gdzie go kupic??
 
Ja też mam podobny problem co "mateuszford" . Gdy jechałem w trasie nagle poczułem zapach płynu chłodzącego , a po paru kilometrach jazdy temperatura zaczeła wzrastać , natychmiast zjechałem na bocznicę i wyłączyłem silnik , jak się okazało płynu zero . Po parunastu minutach gdy temperatura trochę opadła przejechałęm do najbliższej stacji paliw i dokiupiłem płynu . Co dziwne po uzupełnieniu płynu temperatura utrzymywała się idealnie w pionie , zero zwiększenia oleju w silniku ( czyli płyn nie idzie do silnika ) , jednak widoczne na posadzce wycieki wtedy gdy temperatura wzrośnie do 90 stopni ( przeważnie gdy wyłącze silnik . Zauważyłem że gumowy wąż o którym pisze "mateusz " jest trochę popękany i to może być przyczyną wycieku . Proszę o pomoc : jak dostać się do niego i jak fachowo się nazywa żeby można było dokupić , może obędzie się bez 230 zeta mechanika ???

andrzej916804 17-06-2010 10:35

Odp: cieknący wąż płynu, gdzie go kupic??
 
Cytat:

Napisał mateuszford (Post 1178878)
Problem juz dziś usuniety
rzeczywiście ciekło z tego węża

wymiana zajęła 7 godzin straszne dojście , mechanik wycenil sobie 295zł ;/
62 pln -wąż orginal
3 pln - opaski uciskowe
230 pln -robocizna

zdjecie poniżej

pozdrawiam do zamknięcia

To jest już naprawde żałosne zapłacić 230zł za wymianę kawałka węża :!: Normalny człowiek robi tak: idzie do motoryzacyjnego kupuje wąż do poloneza (identyczny tylko trzeba dociąć na wymiar) odkrenca intercooler i zapomocą kilku prostych narzędzi własnoręcznie wymienia.

W moim przypadku ze 2 godziny
6zł wąż
3zł opaski nowe
0zł robocizna

Ale jest też i dobra strona Twojego przypadku, mechanik to też człowiek, też chce żyć i dobrze zarobić :619:

mateuszford 17-06-2010 10:56

Odp: cieknący wąż płynu, gdzie go kupic??
 
Cytat:

Napisał andrzej916804 (Post 1458154)
To jest już naprawde żałosne zapłacić 230zł za wymianę kawałka węża :!: Normalny człowiek robi tak: idzie do motoryzacyjnego kupuje wąż do poloneza (identyczny tylko trzeba dociąć na wymiar) odkrenca intercooler i zapomocą kilku prostych narzędzi własnoręcznie wymienia.

W moim przypadku ze 2 godziny
6zł wąż
3zł opaski nowe
0zł robocizna

Ale jest też i dobra strona Twojego przypadku, mechanik to też człowiek, też chce żyć i dobrze zarobić :619:

nie chwal się bo nie wieże że sam to zrobiłeś
żeby dostać sie do tego węża trzeba polowe auta z przodu rozebrać włącznie z pompa wtryskową ,przewodami

niewieże że zrobiłeś to w 2 godziny

PS. a przechwałki zostaw sobie dla wnuków

andrzej916804 17-06-2010 12:17

Odp: cieknący wąż płynu, gdzie go kupic??
 
Jak mechanik wymieniał mi rozrząd zapłaciłem mu za robotę 200 złotych ale żeby dobrze to zrobić trzeba mieć odpowiednią wiedzę i narzędzia a żeby wymienić głupi wężyk wystarczy tylko trochę pomyśleć i nie bać się pobrudzić :p , pompa wtryskowa rzeczywiście przeszkadza ale nie do tego stopnia aby trzeba ją było demontować. Stary wąż rozcinasz i wyciągasz, orginalne opaski najlepiej wywalić bo sa akurat nieporeczne w tym miejscu, zakładanie nowego też nie jest trudne wystarczy przyciąć na odpowiednią długość bo zbyt długiego nieda się wcisnąć. W sumie najwięcej problemu robią te fordowskie opaski zaciskowe ale powoli zeszły :p Cała polityka - koszt 9 zł i trochę dłubania. Wnukom nie opowiem bo mie ma o czym :p


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.