Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   szum powietrza przy szybkiej jeździe (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=50143)

marcinsgdz 26-08-2008 11:12

szum powietrza przy szybkiej jeździe
 
Witam!
Jak jade 100 km/h (lub szybciej) poza terenem zabudowanym to od strony drzwi kierowcy dochodzi szum powietrza. Nie wiem co to jest. Szyby są elektryczne i zamknięte. Nie wiem co to - jakieś rady?

mayall 26-08-2008 11:21

Re: szum powietrza przy szybkiej jeździe
 
ja mysle, ze plastiki przy lusterkach, ew same lusterka.. ja tez to mam.. tak jak zdaje sie wszyscy tutaj.. ten typ tak widac ma :)

ciaptak 26-08-2008 16:34

Re: szum powietrza przy szybkiej jeździe
 
Sprawdź gumy, u mnie w narożnikach z obu stron nie trzyma. W weekend będę podklejał... Też słyszę szum, a raczej świst przy 100 km/h.
Pozdrawiam

jaamar1 26-08-2008 17:51

Re: szum powietrza przy szybkiej jeździe
 
Ja po zakupie focus w salonie - po kilku dniach pojechałem do serwisu - właśnie z tą dolegliwością. Nie dotyczy to tylko drzwi kierowcy, lecz pasażera róweniż, tyle, że kierowcy trudniej to usłyszeć.
W serwisie regulowali mi drzwi ale nic to nie dało.
Ten typ tak ma....
Aerodynamika, opływ powietrza oraz przyleganie uszczelek...w tym tkwi cały szkopuł.

Mój znajomy miał kiedyś Citroena po wypadku. Świszczało mu z drzwi przeokropnie - po jednej stronie. Jadąc w dłuższe trasy wsadzał żonę do samochodu, po czym zaklejał od zewnątrz szpary wokół drzwi taśmą klejącą. Pomagało ponoć :)

ami01 26-08-2008 19:48

Re: szum powietrza przy szybkiej jeździe
 
jak otworzysz drzwi to na wysokości lusterka do słupa jest (powinna być) przyklejona "trójkątna" czarna gąbka - sprawdź czy jest u ciebie, ewentualnie czy się nie przekrzywiła - u mnie pomogło

siena 28-08-2008 08:56

Re: szum powietrza przy szybkiej jeździe
 
ami01 możesz wrzucić lub podesłać na priv fotke tej gąbki

Andrzej_G 28-08-2008 11:36

Re: szum powietrza przy szybkiej jeździe
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał ami01
jak otworzysz drzwi to na wysokości lusterka do słupa jest (powinna być) przyklejona "trójkątna" czarna gąbka - sprawdź czy jest u ciebie, ewentualnie czy się nie przekrzywiła - u mnie pomogło

[attachment=0:41v873vv]FOTO-01.jpg[/attachment:41v873vv]
U mnie to nie pomogło - lekko świszczy a gąbki są ok.

siena 28-08-2008 12:09

Re: szum powietrza przy szybkiej jeździe
 
Też mam takie cuda, ale to faktycznie nie rozwiązuje problemu.

jacek1250 28-08-2008 17:07

Re: szum powietrza przy szybkiej jeździe
 
Witam
Miałem ten sam problem pomogła wymiana gąbki znajdującej się pomiędzy lusterkiem a dźwiami

ami01 28-08-2008 19:41

Re: szum powietrza przy szybkiej jeździe
 
jeżeli auto nie miało wcześnej żadnej przygody(czyt. dzwona) to na 99
% gąbeczka pomoże, chyba że wktórymś miejscu przetarła sie lub uszkodziła uszczelka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.