Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   Zamek bagażnika w Focusie kombi. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=36493)

victorpwl 19-01-2008 22:04

Zamek bagażnika w Focusie kombi.
 
Koledzy pomocy. Jestem szczęśliwym posiadaczem focusa kombi. Tak się jakoś złożyło że jest zupełnie golutki czyli wyposażenie ma raczej cieniutkę. Nawet nie ma otwierania klapy bagażnika ze środka samochodu. Zaczyna mnie już to pomalutku drażnić. Zrobiłem mały rekonesans i stwierdziłem że wszystkie przewody potrzebne do zamontowanie elektrycznego otwierania zamka już są. Brakuje tylko przycisku w desce rozdzielczej i pewnie jakiegoś siłownika w klapie bagażnika. (a może coś jeszcze ?????). Mam w związku z tym pytanie gdzie mogę takie części kupić i jaki ma być typ siłownika???Dzięki za każdą podpowiedź w tym temacie.

shapyr 20-01-2008 09:30

Re: Zamek bagażnika w Focusie kombi.
 
Cytat:

Napisał victorpwl
Mam w związku z tym pytanie gdzie mogę takie części kupić i jaki ma być typ siłownika???

Przycisk na allegro, a funkcja otwierania realizowana jest przez zamek w klapie. Żadnych dodatkowych siłowników nie potrzeba.

victorpwl 20-01-2008 14:03

Re: Zamek bagażnika w Focusie kombi.
 
Dziękuję koledzę za oświecenie w tym temacie. Fajnie że będę musiał tylko zakupić przycisk otwierający. Czy po zwarciu kabli które znajdują się w miejscu przełącznika już otworzę zamek ? Chciałbym to sprawdzić przed zakupem ????

shapyr 20-01-2008 15:52

Re: Zamek bagażnika w Focusie kombi.
 
Jeśli wszystko jest podłączone, to powinno zadziałać. :fcp26

victorpwl 04-02-2008 16:08

Re: Zamek bagażnika w Focusie kombi.
 
Znowu oczekuję pomocy od kolegów. Zakupiłem przycisk do otwierania klapy bagażnika. Podłączyłem kostkę w zamku i.....Nadal bez efektów. Muszę otwierać klapę bagażnika kluczykiem :fcp8 .Myślę że trzeba jeszcze zainwestować w jakiś przekaźnik. Tylko jaki i gdzie on ma być zamontowany???Będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi.

shapyr 04-02-2008 16:40

Re: Zamek bagażnika w Focusie kombi.
 
Zobacz taki wątek: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
i taki:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Może będzie pomocne.

pat72 04-02-2008 17:25

Re: Zamek bagażnika w Focusie kombi.
 
Powiem Ci jak ja to zrobiłem. Ze strachu, żeby nie spalić GEM /900 PLN/ odciąłem biało-zielony kabelek w 2-giej kostce od dołu w GEM. Wcześniej sprawdziłem, czy jest na nim przejście do tego kabla w kostce przy zamku klapy. Podałem na niego napięcie i otworzyło zamek. Dalej prosto - doprowadzenie prądu z włącznika /przez przekaźnik /kupiłem dodatkowy/, żeby nie spaliło włącznika/ do kabelka odciętego od GEM. Musiałem tak zrobić, bo u mnie styki przekaźnika w GEM były przepalone. W ten sposób otwiera mi z przycisku, nie działa na pilota., ale jak pisałem, bałem się majstrować przy GEM.
U Ciebie.
Jak naciskasz przycisk /zwierasz kable/, czy słychać "cyknięcie" w schowku u pasażera? Jak tak, sprawdź, czy po naciśnięciu idzie impuls do kabelka /b-z/.
Jednak najpierw sprawdź siłownik. Podaj napięcie na ten pin w kostce, do którego dochodzi b-z kabel, minus daj tam, gdzie czarny. Jak działa, to możesz bawić się dalej.

victorpwl 05-02-2008 08:54

Re: Zamek bagażnika w Focusie kombi.
 
Dzięki koledze za podpowiedź.Mam jeszcze jednak troszkę pytań. Nic nie mówi mi nazwa GEM i nie wiem gdzie tego szukać. Jeśli chodzi o to czy naciskając przycisk coś dzieję się w okolicach schowka , to niestety jest głucho. Postaram się jak najszybciej podpiąć kabelki do zamka i spróbuję na ,, krótko,,(może faktycznie coś jest z silownikiem)

pat72 05-02-2008 16:02

Re: Zamek bagażnika w Focusie kombi.
 
Nie pamiętam dokładnie skrótu GEM, ale to moduł odpowiedzialny za elektronikę. Masz go w schowku /w sumie za/. Czarna skrzyneczka. Jak wymontujesz schowek, to zobaczysz go na prawej ściance, do niego dochodzi chyba 5 kostek z kablami. Najpierw sprawdź siłownik.

victorpwl 05-02-2008 16:34

Re: Zamek bagażnika w Focusie kombi.
 
Dzięki za podpowiedź. Wiele mi to wyjaśniło i w sobotę zabieram się za rozkęcanie schowka. Pozdrawiam.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.