Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Stuki po wymianie tarcz i klocków (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=95620)

marcin1051 25-03-2010 19:04

Stuki po wymianie tarcz i klocków
 
Jakieś dwa tygodnie miałem wyminiane tarcze i klocki przód i tył(tarcze bosch,klocki motocraft i bosch tył)przejechałem ponad 500km i z tyłu słychać czasami odgłos szorowania hamulców.Wydaje mi się że hamulce jak są nagrzane to się szorowanie częsciej powtarza.Dodam że na początku tego nie było ,a hamulca używałem delikatnie tak jak zalecali panowie w warsztacie.Jutro jestem umówiony na poprawke ale chciałem się czegoś dowiedzieć ,żebym był zorientowany bo mogę usłyszeć że ten typ tak ma.
Szukałem po forum ale nic konkretnego nie znalazłem ,co może być skomplikowane przy wymianie tarcz i hamulców czy coś jest zle złożone nie podokręcane?
Proszę o poradę.

tlopuc 25-03-2010 19:49

Odp: Stuki po wymianie tarcz i klocków
 
Cytat:

Napisał marcin1051 (Post 1396073)
ten typ tak ma.

Nic nie ma. Jedź do nich niech sprawdzą co źle zrobili.

bary 25-03-2010 20:45

Odp: Stuki po wymianie tarcz i klocków
 
W temacie napisałeś stuki, opisujesz szorowanie.
Napisz o co Ci chodzi.
Na temat stuków juz bym Ci odpowiedział, ale szorowanie...

karloss 26-03-2010 07:25

Odp: Stuki po wymianie tarcz i klocków
 
załóż na tył klocki motorcraft'a, prawdopodobnie klocki boscha są twardsze niż motorcrafta, stąd to szorowanie.
Wg mojej prywatnej opinii powinno się zakładać na wszystkie koła jednakowe tarcze i klocki.
pozdrawiam

ZBIGNIEWZ 26-03-2010 08:49

Odp: Stuki po wymianie tarcz i klocków
 
WITAM
Ja miałam podobną sytuację.Coś tarło aż w końcu okazało się że mam zakleszczone dociski hamulców.Właśnie samochód stoi w naprawie(serwis Forda).Do wymiany zaciski tylne,tarcze,klocki.Przebieg 112tyś.Tak się zrobiło po zimie.Naprawa kosztowna.

krzyszto1976 26-03-2010 18:31

Odp: Stuki po wymianie tarcz i klocków
 
Panowie
Przerabiałem ten temat w swoim samochodzie. Po pierwsze sprawdźcie czy grzeją się koła, jeśli tak to trzeba zregenerować cylinderki gdyż bardzo często potrafią się zatrzeć, a koszt takiej naprawy nie jest taki duży. Nie róbcie tego w ASO bo wymienia wam całe zaciski z cylinderkami(mnóstwo pieniędzy). Kupuje się wszystkie uszczelki do cylinderka i się je wymienia koszt około 40zł za cylinderek problem jest tylko taki że trzeba mieć specjalną pięciokątną nasadkę żeby rozkręcić cylinderek którą też można kupić za 40zł. Niestety ASO tego nie robi bo oni potrafią wymienić cały zacisk i cylinderek bo tak szybciej i klient zostawi u nich dużo kasy.

marcin1051 30-03-2010 20:04

Odp: Stuki po wymianie tarcz i klocków
 
Pojechałem na poprawkę stałem przy goścu i faktycznie nic nie widać,wyciągnął klocki założył z powrotem i jak narazie jest ok.Dziwne ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.