Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   VNR9000 - tips&tricks (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=35987)

essi55 09-01-2008 09:34

VNR9000 - tips&tricks
 
W ramach "zabawy" ze słynnym Visteon Navigation Radio 9000:

1. Ktoś to chyba juz opisał ale trudno, powtórzę: nacisnięcie przycisków 1 i 6 równocześnie przez parę sekund daje ciekawe informacje o systemie, podobnie naciśnięcie przycisków 3 i 6 na pare sekund powoduje testowanie sprzętu (głośniki, telefon itp.)


2. Tego chyba nie było ("dostałem" od znajomych z forum holenderskich):
po włożeniu płyty z mapą (nieważne, że stara i jaki kraj, byle była Navteq'a do VNR9000, ja mam Benelux 2003) i po komunikacie, że nawi to tylko prowadzenie "po drodze" a kierowca jest odpowiedzialny za wszystko naciskamy przycisk NAV i joystickiem raz do góry i dwa razy w prawo a potem przycisk MENU. Pojawi się wtedy dodatkowa opcja w Menu a mianowicie Servicemenu. Można tam m.in. przetestować ile satelitów widzi nasz wspaniały VNR w danym momencie i różne inne ciekawostki. Jak znajde czas to przebadam wszystkie i może nawet porobie zdjęcia :)
Tu uwaga - jedna z opcji jest ponoć niebezpieczna w użyciu, z tego co zrozumiałem od Holendra (jego angielski jest chyba nawet gorszy od mojego, co wydawało się mało możliwe :) ) chodzi o kalibrowanie, lepiej na razie tego nie ruszać !

3. Edycja pliku z płyty \SCREEN_DATA\DM\E.txt (można wybrać i inny język, ja wybrałem angielski) pozwala zmienić komunikaty ekranowe na komunikaty po polsku. Potem trzeba oczywiście zrobić i nagrać obraz płyty (zrobiłem to pod linuksem i działa choć raz na parę razy VNR krzyczy, że nie widzi płyty, trzeba będzie popracować pewnie nad parametrami wypalarki).


pozdrawiam
essi55

devilisch 13-01-2008 18:16

Re: VNR9000 - tips&tricks
 
Chyba zaraz pójde sie pobawic :fcp1 Chociaz tyle pozytków z tej nawigacji :fcp2 o ile to tak mozna nazwac :fcp4 A o co dokładniej chodzi z tym kalibrowaniem? :fcp13

essi55 13-01-2008 18:47

Re: VNR9000 - tips&tricks
 
Korekta do tego menu serwisowego ;)

Nie:
raz do góry a dwa razy w prawo

ale:
dwa razy do góry i raz w prawo


Kalibrowanie polega pewnie na dostrajaniu swojego odbiornika GPS

dlugimewa 14-01-2008 20:59

Re: VNR9000 - tips&tricks
 
Czy możesz dokładniej opisać zmianę języka ( mam oryginalną mapę Niemiec)

STraits 20-01-2008 18:47

Re: VNR9000 - tips&tricks
 
Ja mam problem z wypaleniem CD z obrazu ISO. Raz na 20 razy zaskoczy i uda się zobaczyć menu navi i np. wybrać ulicę, ale często się 'przewraca' i krzyczy ze nie widzi plyty CD :(

Na jakich parametrach wypalacie cd ? Mam ISO Benelux i DE. Na jakich CD wypalacie ?

essi55 20-01-2008 19:48

Re: VNR9000 - tips&tricks
 
Ja po kłopotach z czytaniem płyt wypalonych "defaultowymi" propozycjami programu (K3B) zazwyczaj wybieram 8x lub 4x

wms 26-11-2008 09:51

Re: VNR9000 - tips&tricks
 
Wiem, ze to troche OT... Ale orientujecie się może, czy VNR9000 posiada jekieś wejście typu AUX IN, np. do podłączenia zewnętrznego odtwarzacza MP3. Pytam, bo akurat nie mam wyjmaków żeby wyjąć je z deski i obejrzeć...

Pozdrawiam!

essi55 26-11-2008 11:39

Re: VNR9000 - tips&tricks
 
Cytat:

Napisał wms
Wiem, ze to troche OT... Ale orientujecie się może, czy VNR9000 posiada jekieś wejście typu AUX IN, np. do podłączenia zewnętrznego odtwarzacza MP3. Pytam, bo akurat nie mam wyjmaków żeby wyjąć je z deski i obejrzeć...

Pozdrawiam!

Ma - o ile właśnie tam nie jest podłączony telefon (a najczęściej nie jest).
Jest tylko jedno "ale" - jest to wejście mono

wms 26-11-2008 19:03

Re: VNR9000 - tips&tricks
 
No to trochę nie za fajnie, że mono... Ale i tak dzięki za info

essi55 26-11-2008 19:44

Re: VNR9000 - tips&tricks
 
Cytat:

Napisał wms
No to trochę nie za fajnie, że mono... Ale i tak dzięki za info

Nie ma sprawy.
A tak btw. może kiedy mój zaprzyjaźniony elektronik się w końcu za to weźmie to są szanse na stereo - ponieważ nie ma do tego VNR'a schematu pewne rzeczy wymagają "oka" i praktyki....


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.