Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] 2.0 TDCI czujnik położenia wału gdzie się znajduje (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=72813)

krajny 23-06-2009 10:40

2.0 TDCI czujnik położenia wału gdzie się znajduje
 
Witam wszystkich,
Problem taki jak w temacie.Może ktoś mógłby go wskazać na jakimś rysunku,dodatkowo czy jest problem z jego wymianą?Autko zgasło jakiś czas temu ale po kilku minutach można było uruchomić silnik, tym razem autko padło na dobre.Po podłączeniu pod komputer wyskoczył błąd czujnik położenia wału.Już zamówiłem na dniach będę chciał go wymienić.Mam nadzieję że autko bez problemu odpali.Pozdrawiam wszystkich

Lofbirr 23-06-2009 14:26

Odp: 2.0 TDCI 02' czujnik położenia wału gdzie się znajduje
 
po zdjeciu pokrywy silnika i czujnik jest po prawej od 'badyla' kontroli oleju - specem nie jestem ale mechanik przy mnie wymienial wlasnie ten czujnik 2 dni temu :)

arturxx 23-06-2009 14:35

Odp: 2.0 TDCI 02' czujnik położenia wału gdzie się znajduje
 
Lobirr pisze o czujniku wałka rozrządu, natomiast czunik położenia wału korbowego jest trochę lepiej schowany i jest do niego trudniejszy dostęp. Jest on zamontowany na obudowie skrzyni biegów. W miejscu gdzie styka się skrzynia z silnikiem. Jak byś patrzył na silnik od strony skrzyni, czyli stojąc przy przednim kole od strony kierowcy to czujnik jest przykrecony do obudowy skrzyni gdzieś na godzinie 13 -14.

Pozdr

krajny 23-06-2009 16:01

Odp: 2.0 TDCI 02' czujnik położenia wału gdzie się znajduje
 
Dzięki wielkie.A jeśli chodzi o wymianę?ten czujnik jest wkręcany?jakiś specjalny klucz itp?
Pozdrawiam

arturxx 23-06-2009 16:38

Odp: 2.0 TDCI 02' czujnik położenia wału gdzie się znajduje
 
Nie wiem bo nie wymieniałem ale wydaje mi sie że są na standardowy klucz chyb 10-tka.

krajny 23-06-2009 17:31

Odp: 2.0 TDCI 02' czujnik położenia wału gdzie się znajduje
 
Dziękuję

krajny 27-06-2009 14:00

Odp: 2.0 TDCI 02' czujnik położenia wału gdzie się znajduje
 
Niestety nie mogę zlokalizować tego czujnika.Kupiłem taki:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Mam nadzieję,że to jest właśnie czujnik położenia wału 2.0 TDCI 130 KM.Tak jak pisał arturxx widzę dwa czujniki jeden pod drugim ale nie widzę tego któy kupiłem.Czy po ściągnięciu dolnej osłony widać go czy trzeba jeszcze coś odkręcić?Myślałem, że dziś autko będzie fruwało ale nie zanosi się.Pozdrawiam

arturxx 27-06-2009 21:47

Odp: 2.0 TDCI 02' czujnik położenia wału gdzie się znajduje
 
krajny pod tym linkiem
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
jest aukcja na allegro skrzyni do mondeo jak się przyjrzysz to zobaczysz na rancie skrzyni od strony przykręcenia do silnika taki mały element gumowy w wycięciu ranta. To właśnie jest miejsce w którym jest zamontowany czujnik położenia wału. To powinno ci ułatwić lokalizację. jako odniesnie weź lokalizację drążka zmiany biegów który też jest widoczny na zdięciu.

Pozdr
arturxx

pozdr

krajny 28-06-2009 20:55

Odp: 2.0 TDCI 02' czujnik położenia wału gdzie się znajduje
 
OK wielkie dzięki.Jutro wchodze do kanału będę próbował go zlokalizować.
Pozdrawiam

krajny 30-06-2009 11:12

Odp: 2.0 TDCI 02' czujnik położenia wału gdzie się znajduje
 
Tak jak napisał arturxx czujnik położenia wału znajduje się dokładnie w tym miejscu.Jeśli chodzi o wymianę to najlepiej dobrać sie do niego od góry.Żeby był łatwiejszy dostęp trzeba zdjąć wąż łączący turbo z przepływomierzem.Po wymianie :( autko nadal nie chce odpalić.Dziś znów pod komputer.Dam znać po wszystkim.Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.