Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Silnik chodzi głośniej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=259880)

Rico_87 05-03-2017 17:39

Silnik chodzi głośniej
 
Panowie od jakiegoś czasu zauważyłem, że silnik z moim Mondeo chodzi głośniej niż np pół roku temu. Na początku przy ok.120km/h słyszałem tylko świst relingów, a teraz wyraźnie słyszę silnik. Nie chodzi tylko o jazdę na trasie, ale po mieście również to zauważyłem. Zaznaczę że jest olej ;)

Macie jakieś porady gdzie szukać przyczyny ?

koszka 05-03-2017 17:42

Odp: Silnik chodzi głośniej
 
A silnik 2,0 ale jaki PB czy Diesel?

Rico_87 21-03-2017 15:17

Odp: Silnik chodzi głośniej
 
Benzyna,duratec

jacekk74 21-03-2017 17:03

Odp: Silnik chodzi głośniej
 
Jak bym mógł się podpiąć,mam podobne spostrzeżenia tylko diesel 2.0 103KW

massi 21-03-2017 17:35

Odp: Silnik chodzi głośniej
 
Przewaznie silnik chodzi ciszej po wymianie oleju. Z biegiem czasu kiedy olej sie zuzywa silnik zaczyna pracować glosniej. Kiedy wymieniałeś olej?

makinen 21-03-2017 18:48

Odp: Silnik chodzi głośniej
 
Wiekszy przebieg wiekszy halas. To normalne.

Kuba94 22-03-2017 00:22

Odp: Silnik chodzi głośniej
 
Ja bym z ciekawości sprawdził sprzęgło alternatora. Może głupota, może nie, ale po wymianie owego sprzęgła w moim MK4 zrobiło się ciszej o połowę, a niedługo wybije mu 275kkm :)

Abback 22-03-2017 10:38

Odp: Silnik chodzi głośniej
 
Cytat:

Napisał Kuba94 (Post 2772967)
Ja bym z ciekawości sprawdził sprzęgło alternatora. Może głupota, może nie, ale po wymianie owego sprzęgła w moim MK4 zrobiło się ciszej o połowę, a niedługo wybije mu 275kkm :)

No jeżeli u Ciebie w kabinie było słychać startujący odrzutowiec to i owszem wymiana jak najbardziej słuszna, jeżeli to ów rolka sprzęgła powodowała te szumy ale autor chyba ma na myśli kulturę pracy samego bloku silnika, a bynajmniej tak wnioskuję ....

Po drugie do autora to pół roku temu nie było takich temperatur niskich, a chyba każdy posiadacz Diesle wie o tym, że im niższa temperatura otoczenia tym silnik dłużej się rozgrzewa to i też głośniej chodził będzie chociażby z racji gęstszego oleju, a jeżeli był dawno temu wymieniany to tym bardziej :) Ja tam zawsze preferuję wymianę oleju silnikowego przed sezonem zimowym :p

Kuba94 22-03-2017 11:05

Odp: Silnik chodzi głośniej
 
Startujący odrzutowiec nie, ale było zdecydowanie głośno, auto wpadało w rezonans, a przy pełnym gazie do dechy silnik chodził o wiele głośniej niż chodzi teraz, to samo było podczas jazdy po mieście czy na trasach 70-90km/h.

Ja tylko od siebie dodałem co mi się przydarzyło, a autor może mieć dziesięć innych problemów, ale jak nic innego mu nie przyjdzie do głowy, to niech spróbuje wszystkiego ;)

Rico_87 24-03-2017 18:19

Odp: Silnik chodzi głośniej
 
Witam ponownie, troszkę się zagapiłem :P
Dla jasności mój silnik to 2.0 Duratec PB + LPG
Olej wymieniany w zeszłym roku.

Już wertuję temat wyciszenia wnętrza :) bowiem nadal wydaje mi się, że mój wóz chodzi głośniej.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.