Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   Wymiana części układu hamulcowego Focus I (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=42744)

rakoo 24-04-2008 22:45

Wymiana części układu hamulcowego Focus I
 
Witam. szukam, szukam i zbaraniałem. Muszę (i chcę) wymienić hamulce. Zarówno przód jak i tył. Chcę zrobić całość czyli z przodu i tarcze i klocki a z tyłu bębny, szczęki i cylinderki. Wiem że na forum troszkę o tym było ale mam dwie aukcje na alledrogo i wyglądają one następująco:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Tu jest przód i moje pytanie jest następujące: jak wyglądają pod względem marki te dwa produkty :fcp9 Czy może ktoś z Was korzysta z takiego zestawu :fcp9

A jeśli chodzi o tył to mam coś takiego:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

tu są same szczęki i cylinderki. I tu pojawia się więcej pytań. Mianowicie czy za cały komplet wszystkich pierdółek cena nie jest za niska :fcp9 na [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] taki komplet wychodzi prawie 400 zł :fcp7 Pytam ponieważ nie chcę kupić chińszczyzny (kiedyś się podkusiłem w Fiacie i żaden z elementów nie pasował w odpowiednie miejsca - pojechałem do sklepu i powiedziałem chłopu żeby sobie wsadził....), ze względu na bezpieczeństwo i trwałość tych produktów. kolejne pytanie jest takie: jakie cylinderki mam kupić?? Mam foczkę jak w opisie wersja w sedanie. Pytam bo w sklep.ford.pl tych cylinderków jest od groma i trochę, a nie przy wszystkich jest opis.
Bębny kupię raczej te:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Czy powyższy zestaw zapewni mojej foczce odpowiednie wystopowanie w sytuacji kryzysowej?? Z góry dzięki za porady
Pozdrawiam
rakoo

sapienti 24-04-2008 22:51

Re: Wymiana części układu hamulcowego Focus I
 
Coś ci się chyba lekko z rachunkami nie zgadza, wg moich wyliczeń części powinny cię wynieść pomiędzy 800 a 900 PLN.
Ja postawiłem na oryginały i nie żałuję (aczkolwiek mam z tyłu tarcze i wyszło mnie odrobinkę taniej), w sklepie forda - twój ostatni link - powyżej zdaje się 700 zł dają rabaty. Auto hamuje rewelacyjnie, klocki ciche, nie piszczą, nie bardzo pylą, tarcze nie biją, czego chcieć więcej?

pawel_pz 25-04-2008 08:19

Re: Wymiana części układu hamulcowego Focus I
 
rakoo - Masz do wyboru wersję ekonomiczną, standardową i fullwypas :fcp2
Komplet Ferrodo+Brembo to raczej ekonomia i to raczej w złym znaczeniu tego słowa. Wprawdzie są to bardzo popularne zestawy, ale równie często są z nimi problemy. Tarcze się odkształcają i nieprzyjemnie biją, a klocki czasami dość mocno pylą i piszczą. Gdybym miał wybierać, bo kasy starczyłoby mi na częściową naprawę, to najkorzystniejszym rozwiązaniem byłoby chyba rozłożenie sobie tego remontu na raty - najpierw robię przód na dobrych częściach, a później tył. Zwróć uwagę na to, ile możesz stracić kupując kiepskie części: bęben, powiedzmy, że jeszcze o.k. Wymiana nie trwa długo. Z tarczami jest trochę gorzej - sporo rozbierania. Lepiej zrobić raz, a dobrze :fcp4
Tarcze Motorcrafta nie są takie drogie - 125 PLN za sztukę. Mogę Ci polecić klocki TRW/Lucas - jeżdżę kilka miesięcy i są bardzo w porządku. Popytaj w sklepach internetowych czy przy większym zakupie dostaniesz jakiś rabat :fcp26

rakoo 25-04-2008 14:38

Re: Wymiana części układu hamulcowego Focus I
 
Cytat:

Napisał sapienti
Coś ci się chyba lekko z rachunkami nie zgadza, wg moich wyliczeń części powinny cię wynieść pomiędzy 800 a 900 PLN.

Oczywiście że tyle wyjdzie, kiedy będę brał oryginały ze sklepu forda. Natomiast ja rozważałem zakup na przód tego zestawu z allegro a na tył kombinacje różnych. Ale skoro twierdzicie, że nie ma sensu brać tego brembo to nie wezmę. Kasę mam na cały remont więc nie ma problemu. Chodziło jedynie o to czy brać te tańsze bo nie czuć różnicy, a skoro nie czuć różnicy to po co przepłacać :fcp2
Dzięki koledzy za inf. :fcp29

Mannieek 25-04-2008 14:45

Re: Wymiana części układu hamulcowego Focus I
 
chcesz super klocki + tarcze wybierz to [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Dlaczego uwieź mi na słowo a na pewno nie pożałujesz :)
Versusowski44 posłuchał mojej rady jest bardzo zadowolony :)

korek007 25-04-2008 19:26

Re: Wymiana części układu hamulcowego Focus I
 
Witam
Ja mam z przodu (tzn samochód ma) tarcze Brembo standard i klocki Ferodo premier. Przejechałem ok. 30 kkm i nie mogę nic złego złego powiedzieć. Na początku klocko leciutko popiskiwały pod sam koniec łagodnego hamowania, ale później przestały. Chyba nie można nie zgodzić się z tym, że brembo i ferodo to jedne z wiodących produktów jeżeli chodzi o elementy układu hamulcowego (oczywiście z uwzglednieniem poziomu cenowego)
Pozdrawiam

pawel_pz 25-04-2008 20:43

Re: Wymiana części układu hamulcowego Focus I
 
Cytat:

Napisał korek007
Chyba nie można nie zgodzić się z tym, że brembo i ferodo to jedne z wiodących produktów jeżeli chodzi o elementy układu hamulcowego (oczywiście z uwzglednieniem poziomu cenowego)

Wiodące jeśli chodzi o sprzedaż - z tym się zgodzę :fcp4 Jeśli chodzi o jakość, to już zupełnie inna bajka. Jednak z drugiej strony byli tacy, którym telewizory marki Rubin się nie psuły:)

korek007 26-04-2008 05:17

Re: Wymiana części układu hamulcowego Focus I
 
Cytat:

Napisał pawel_pz
Wiodące jeśli chodzi o sprzedaż - z tym się zgodzę :fcp4 Jeśli chodzi o jakość, to już zupełnie inna bajka. Jednak z drugiej strony byli tacy, którym telewizory marki Rubin się nie psuły:)

Witam
To zadna sztuka wyrażać tego typu opinie nie poparte niczym konkretnym (no chyba że jest coś, o czym nie wiem).
A jak komuś nie odpowiadają np klocki ferodo, to niech kupi sobie tomex'y
Pozdrawiam :fcp29

pawel_pz 28-04-2008 12:44

Re: Wymiana części układu hamulcowego Focus I
 
Cytat:

Napisał korek007
To zadna sztuka wyrażać tego typu opinie nie poparte niczym konkretnym (no chyba że jest coś, o czym nie wiem).

Miałem w poprzednim aucie, uważam, że są do kitu. Z opiniami na temat kiepskiej jakości tarcz brembo spotkasz się, np. na forach opla. Nie twierdzę, że wszystkie modele brembo są kiepskie, ale połączenie, o które ktoś w tym wątku pytał, owszem. Klocki piszczą i dość szybko się zużywają, a do tego okropnie pylą - poszukaj na forach konkretnych marek. Być może trafiłeś na dobrą serię, więc tylko się cieszyć :fcp26 Druga sprawa to to, że nawet jeśli taki zestaw dobrze wypada w lekkim aucie, to wcale nie znaczy, że tak samo zachowa się w focusie.

pawello 28-04-2008 18:00

Re: Wymiana części układu hamulcowego Focus I
 
witam ,ja mam tarcze i bebny Mikoda i jak dla mnie sa super [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.