Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Forscan - program do diagnostyki i nie tylko (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=190910)

czader 07-10-2013 11:01

Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko
 
Przebieg jest w BCM, IPC, PDM , DDM i SASM.

Jak kolega pisze u mnie tez sie roznia miedzy soba ok 10-50 km przy przebiegu 160.000km

Ciekawe czy cofacze silnikow opanowali zmiane we wszystkich modulach - ja mam auto z niepewnym przebiegiem - ciekawe czy takie sprawdzenie daje jakas pewnosc co do prawdziwego przebiegu ...

BTW - jest tez pole w Tescie licznika C+ gdzie jest napisale ODO roll count - u mnie jest 0 czy moze to sugerowac ze nie byl cofany licznik ?

enjoypoznan 07-10-2013 11:17

Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko
 
Ja bawiłem się niedawno najnowszym Forscanem w obydwu autach.

W MK3 przebieg zapisywany jest tylko w zegarach. Nigdzie indziej nie udało mi się odczytać kilometrów.

W MK4 znalazłem w module BCM. Przebieg pokrywał się z tym na liczniku(auto salon PL). Różnica wynosiła ok 12km. Z tego co pamiętam te 12km więcej było na liczniku.

mayak 08-10-2013 22:52

Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko
 
rozczaruję Was: mam IPC i BCM z różnych 'parafii' (dołożyłem Converse+ w miejsce zwykłych zegarów) a mimo to przebieg jest podobny w obu miejscach

mrk26 09-10-2013 12:38

Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko
 
a ustawiałeś przebieg w Convers+ po przełożeniu ? ;) Bo chyba nie wsadziłeś z większym przebiegiem ;) :P

mayak 09-10-2013 12:58

Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko
 
nie ustawiałem

MakGreg 17-10-2013 11:19

Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko
 
Sprawdziłem wypalanie dpf i teoretycznie działa. Po zagrzaniu silnika (na zimnym nie uruchomi) program podnosi obroty lekko ponad 2000. Pasek postępu wskazuje % procesu. Po ok. 20 min. i smrodzie palonej sadzy obroty spadają i silnik chodzi dalej. Pasek postępu pokazuje 84%. Po tym nic się nie dzieje silnik pracuje normalnie. Znudzony brakiem dalszego postępu wyłączyłem silnik którego później nie dało się uruchomić. Odpięcie klemy rozwiązało problem. Licznik dopalania dpf wyzerował się. Problemów z dpf nie miałem i wydaje mi się że statyczne dopalanie jest skuteczne, chociaż przy częstych jazdach na trasie jest zbyteczne.
Niestety ale minusem tej czynności jest znacznie większy i dlugo utrzymujący się smród spalenizny.

Tvvardy 17-10-2013 11:51

Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko
 
Cytat:

Napisał MakGreg (Post 2091706)
Sprawdziłem wypalanie dpf .

Piszą, że potrzebują beta testerów w tej nowej wersji i jest to w fazie eksperymentów dopalanie dpf, jeśli możesz wyślij im FORScan log folder, ja ostatnio im zgłaszałem błędy. Wiem, że znaleźli błędy i wyjdzie nowa wersja z poprawkami.

mayak 17-10-2013 12:07

Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - tu jest opisane co dokładnie im wysyłać jako logi

jacekn8 01-11-2013 12:37

Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko
 
Nowa wersja FORScan 2.1.9 beta
-procedura serwisowa Battery Monitoring System Reset do najnowszych modeli Forda
-procedura serwisowa Remote Keyless Entry do amerykańskich modeli Forda
-uaktualnienie bazy pojazdów
-ulepszenia polskiej wersji językowej i poprawki błędów

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

ccLot 01-11-2013 16:04

Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko
 
A u mnie łączy się, ale nie może odczytać konfiguracji autka :(
Miał ktoś coś takiego?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.