Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Szyberdach niefabryczny (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=63883)

cattani75 06-03-2009 21:53

Szyberdach niefabryczny
 
Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z montażem niefabrycznego szyberdachu do Mondeo, albo w ogóle jakiegoś samocodu? Czy to w ogóle ma sens, czy ryzyko że "coś będzie nie tak" z montażem, albo później z użytkowaniem jest zbyt duże? Polecacie jakiś zakład, który się tym zajmuje w Krakowie?

Major 06-03-2009 22:17

Odp: Szyberdach niefabryczny
 
do wcześniejszego auta zakładałem wszystko zajęło ok 1 godz. podstawa to szczelny szyberdach najlepiej nowy no i musi być uniwersalny, fabrycznego nie założysz bo jest dach specjalnie gięty
ja wycinałem nożycami elektrycznymi a ramę szyberdachu osadzałem na kleju do szyb

cattani75 06-03-2009 22:20

Odp: Szyberdach niefabryczny
 
I nie było żadnych problemów z późniejszym przeciekaniem, "gwizdaniem" podczas szybszej jazdy itp.? Gdzie zakładałeś? Masz jakiś zakład godny polecenia, który nie zrobi otworu większego o 10 mm niż powinien? :-D

Major 06-03-2009 22:29

Odp: Szyberdach niefabryczny
 
zakładałem w garażu grubo nałożyłem kleju do szyb (to co wypłynęło odciąłem) także między szyberdachem a blachą nic nic nie kapało i nie gwizdało ważne jest żeby szyba dobrze dolegała do uszczelki dlatego najlepiej by było jak by był nowy

matrog19 06-03-2009 22:45

Odp: Szyberdach niefabryczny
 
Wszystko kolego się da zrobić tylko w nowiutkim samochodzie chcesz takie rzeczy robic??? A co z gwarancją itd. Nie lepiej było dopłacić do oryginała???

wojoo 06-03-2009 23:07

Odp: Szyberdach niefabryczny
 
wlasnie ... dziwne jest dla mnie to ze zakupiles auto w tym roku - nowke jak sie domyslam ;) i teraz nagle przypomnialo ci sie o szyberdachu ?:D nie lepiej bylo doplacic i miec oryginal niz teraz bawic sie w przerobki co pewnie spowoduje utrate gwarancji ? I przy okazji zapytam po co ci szyber jak masz klime :)?

cattani75 07-03-2009 11:54

Odp: Szyberdach niefabryczny
 
Też się zdziwiłem, że nie zamówiłem. :-P Stąd moje pytanie...

eng 07-03-2009 12:23

Odp: Szyberdach niefabryczny
 
Bierzesz tak. Olówkiek odrysowujesz oczywiście na oko mniej więcej dziure na szyberdach. Następnie wycinasz kątówką dziruę. Wytnij mniejszą na wrazie czego. Potem się brechą dognie. Następnie wkładasz szyberdach oklejasz to jakimś chamskim sylikonem i już masz szyberdach w aucie z 2009 roku montowany w garażu:619::619::619::one:

wojoo 07-03-2009 13:15

Odp: Szyberdach niefabryczny
 
Cytat:

Napisał eng (Post 1106897)
Bierzesz tak. Olówkiek odrysowujesz oczywiście na oko mniej więcej dziure na szyberdach. Następnie wycinasz kątówką dziruę. Wytnij mniejszą na wrazie czego. Potem się brechą dognie. Następnie wkładasz szyberdach oklejasz to jakimś chamskim sylikonem i już masz szyberdach w aucie z 2009 roku montowany w garażu:619::619::619::one:


mowisz ... :) to dziwie sie czemu ty jeszcze nie masz szyber :D

arturek 07-03-2009 13:26

Odp: Szyberdach niefabryczny
 
Witam
Miałem oryginalny szyber i tylko taki ma sens.
Stanowczo odradzam "rzeźbę"
Przy fabrycznym szyberdachu są dodatkowe wzmocnienia, usztywniające dach.
Fabryczny szyber ma funkcję odsuwania i uchylania.
Przy uchylaniu, tak naprawdę zero wietrzenia.
Jeśli dokładasz szyberdach:
- tracisz gwarancję
- wiele osób z dokładanym, narzeka na przeciekanie (bo nieusztywniony dach drga i robią się nieszczelności)
- dokładany szyberdach ma zazwyczaj tylko funkcję uchylania, która tak naprawdę niewiele pomaga w temacie wietrzenia.

Zazwyczaj nie dołożysz fabrycznego szyberdachu, bo w dachu nie ma wzmocnień do jego mocowania.

Pytanie - po co szyber skoro masz klimę?

Nie rób wiochy!
Nie dziwiłbym się gdyby takie pytanie (o szyberdach) zadawał użytkownik "gofra dwójki" po wiejskim tiuningu.

pozdrawiam
Arturek


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.