Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1993-1996] [MKI] Szarpie przy nagrzanym silniku - nie silniczek krokowy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=63059)

fokus475 26-02-2009 10:17

[MKI] Szarpie przy nagrzanym silniku - nie silniczek krokowy
 
Witam. Mam problem. Otoz moje mondeo mk1 1,8L Benz. 16v '93r. strasznie szarpie kiedy sie troche nagrzeje. Wystarczy ze wskaznik temperatury wyjdzie poza "bialy kwadracik" i wejdzie w pole NORMAL. Przy zimnym silniku nic nie szarpie - rozpedza sie tak jak powinien. Jedyny sposob na ominiecie szarpania to naprawde bardzo delikatne dawkowanie gazu ale i to czasami nie pomaga. Sprawdzalem - szarpie praktycznie na calej gamie obrotow (powyzej 5000orb. juz go nie chcialem cisnac) niezaleznie od biegu. Nie jest to wina silniczka krokowego poniewaz byl niedawno wymieniany. Wymienione rowniez filtry i plyny. Trzeba by bylo wymienic jeszcze swiece i przewody ale nie sadze zeby to byla przyczyna poniewaz nie szarpie od poczatku tylko od momentu kiedy sie juz nagrzeje troche.

Prosze o pomoc :( wyprowadzam sie na drugi koniec Polski na poczatku marca i chcial bym do tego czasu zrobic auto zeby dojechac tam bez obaw i problemow.

Emmm 26-02-2009 12:54

Odp: [MKI] Szarpie przy nagrzanym silniku - nie silniczek krokowy
 
Sonda lambda do sprawdzenia. Dobre warsztaty gazownicze dysponują odpowiednim sprzętem.
Pozdrawiam

fokus475 26-02-2009 13:17

Odp: [MKI] Szarpie przy nagrzanym silniku - nie silniczek krokowy
 
Moze i byla by to jej wina ale po podpieciu pod komputer nie wykazal zadnej usterki :(

-------------------------------------------

Może to być wina oleju?

Emmm 26-02-2009 23:26

Odp: [MKI] Szarpie przy nagrzanym silniku - nie silniczek krokowy
 
To wymień jeszcze te świece i przewody, skoro na to czas, a jeśli usterka nie zniknie, oczyść przepływkę i sprawdź cewkę zapłonową (może nawet w odwrotnej kolejności).
Pozdrawiam

sydney 27-02-2009 07:55

Odp: [MKI] Szarpie przy nagrzanym silniku - nie silniczek krokowy
 
U mnie okazała sie cewka zaplonowa oraz dobrze by było wymienić swiece na platynowki, podobno tylko one dobrze sie spisuja w tych silniczkach.
A co do testow na kompie to bywa tak że w testach wychodzi dobrze ale podczas jazdu wykazuje usterke (działa na pograniczu normy) u mnie tak własnie jest z sonda lambda.

lojzek1 28-02-2009 14:35

Odp: [MKI] Szarpie przy nagrzanym silniku - nie silniczek krokowy
 
ja mialem podobne problemy i okazało sie ze była walnieta przeplywka i peknieta plastikowa obudowa cewki

uro2 28-02-2009 20:30

Odp: [MKI] Szarpie przy nagrzanym silniku - nie silniczek krokowy
 
Sprawdź miejsca uszczelnień i połączeń w układzie doprowadzania powietrza.Jak będzie ok. to stawiam na sondę.

dejfitek 28-02-2009 22:00

Odp: [MKI] Szarpie przy nagrzanym silniku - nie silniczek krokowy
 
A nie przypadkiem przepływomierz?!

uro2 28-02-2009 22:13

Odp: [MKI] Szarpie przy nagrzanym silniku - nie silniczek krokowy
 
1,6 z rocznika 93-94 fabrycznie nie lubią przepływki.Mój '94 bez niej chodzi ok. i pali 8l/100. Jak mu ją podłączę to głupieje z obrotami i nie idzie nim jeździć.Kupiłem nową i było tak samo, więc dałem sobie spokój.:diabel2:

fokus475 03-03-2009 10:10

Odp: [MKI] Szarpie przy nagrzanym silniku - nie silniczek krokowy
 
Wymienilem cewke i przewody, pozniej olej. szarpanie zniknelo :) fakt ze pozniej padlo cos w instalacji bo podczas jazdy obroty spadly do 0 i trzeba bylo holowac bo nie odpalal ale to byla tylko i wylacznie "pierdulka" w instalacji ktora zrobilem bez problemu. Teraz idzie swietnie :) oby jak najdluzej :) Pozdrawiam wszystkich i dzieki za pomoc :)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zapomialem dodac ze trzeba swiece bylo wymienic bo bylu nadkruszone.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.