Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   ETIS zostanie zamknięty - Jak żyć? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=324711)

michałek 02-11-2021 15:34

ETIS zostanie zamknięty - Jak żyć?
 
6 Grudnia 2021 wyłączą serwis ETIS. W zamian za to, jest fordserviceinfo ale tam nic nie ma za darmo! Koniec ze sprawdzaniem wyposażenia auto czy innymi fajnymi funkcjami.

sylwesterz 02-11-2021 21:20

Odp: ETIS zostanie zamknięty - Jak żyć?
 
Póki co jest jeszcze [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] (o ile działa, bo różnie z nim bywa), można odczytać komplet wyposażenia po VIN, no i poszukać części, niewiele więcej.

michałek 02-11-2021 21:41

Odp: ETIS zostanie zamknięty - Jak żyć?
 
Cytat:

Napisał sylwesterz (Post 3377303)
e [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] (o ile działa, bo różnie z nim bywa),

99% moich zapytań po VIN "not found" to jakiś żart, może same stare szroty tam są.

slawomirro 03-11-2021 08:44

Odp: ETIS zostanie zamknięty - Jak żyć?
 
7zap oraz jeszcze jeden rosyjski katalog [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] to stare kopie Microcata jak sądzę. Ktoś to kiedyś skopiował/przerobił na wersje www. Stąd brak obsługi nowych aut.



A w praktyce czym nowy serwis techniczny Forda różni się od starego?

michałek 03-11-2021 09:10

Odp: ETIS zostanie zamknięty - Jak żyć?
 
Cytat:

Napisał slawomirro (Post 3377358)
A w praktyce czym nowy serwis techniczny Forda różni się od starego?

Nie sprawdzi się wyposażenia auta po VIN, nie ma kodów usterek, akcji serwisowych, informacji o oprogramowaniu itp. Nie ma możliwości "wyszukania pojazdu" wiec nic z tym związanego nie ma.

michałek 29-11-2021 22:41

Ostatnie chwile darmowych schematów!
 
Jak wiemy, ETIS umiera od Grudnia.

Dotychczas schematy były dostępne za darmo poprzez dziurę w zabezpieczeniach etis i to się chyba skończy.

1) Zalogować się do etis
2) Wyszukać pojazd po vin
3) Najechać na link do schematu (Wiring Diagram) i podpatrzeć adres, w adresie jest "bookCode=" (Kuga 2020 to "ELKE", Fiesta 2021 "EMRE", Puma "ELAE", druga litera to rocznik modelowy, Mondeo Mk5 to EF4,EF5)
4) Kopiujemy do przeglądarki to
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

podmieniając "bookCode" oraz "cel", wyskoczy okno drukowania i trzeba wydrukować do pdf.

Jak nie mamy znikąd spisu treści (cel) to jedziemy po kolei od 003 do 151 (150 nie wejdzie ale to spis złączek), ostatnie to rysunki lokacji złączek.

Nie wiem, czy to u mnie działa bo miałem kiedyś subskrypcję? Używam do tego Firefoxa.


Dajcie znać czy się udało, ja nie dam rady "nachapać" się wszystkim.

konieczko5 30-11-2021 08:44

Odp: Ostatnie chwile darmowych schematów!
 
Do focusa mk2 jaki będzie link?

michałek 30-11-2021 10:56

Odp: Ostatnie chwile darmowych schematów!
 
Cytat:

Napisał konieczko5 (Post 3382537)
Do focusa mk2 jaki będzie link?

Za stary, nigdy nie potrzebowałem schematu do takich starych aut to nie mam tego rozpracowanego.

Do customa z 2013 już mi się udało.
Ten link, otwiera się w przeglądarce a potem ręcznie zmienia parametr bookCode i cel

slawomirro 06-01-2022 23:45

Odp: Ostatnie chwile darmowych schematów!
 
Mam wrażenie, że to był fake-news usera @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] (ciekawe skąd to wziął?) na który się nabraliśmy.
mamy 07.01.2022 i Etis działa doskonale, przed chwilą się logowałem, przeglądałem schematy mechaniczne i lakiernicze.

tedi_k 06-01-2022 23:50

Odp: Ostatnie chwile darmowych schematów!
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał slawomirro (Post 3389860)
Mam wrażenie, że to był fake-news ....

Logował się, ale już nie czytał co tam jest napisane...:p
Jakoś tak się ostatnio robi, że "napisy swoją drogą" a "świadomość suwerena zupełnie od czapy"...:p


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.