Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   ABS kontrolka cały czas ¶wieci i ABS przestał działać... (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=9641)

bossii 30-12-2005 01:52

ABS kontrolka cały czas ¶wieci i ABS przestał działać...
 
Witam, miałem tan sam problem w zeszłym roku zaczeła mi się ¶wiecić kontrolka od ABS'u i przestał on wogóle działać... Kiedy¶ kolega poruszył mi jaki¶ kabelek i było ok jaki¶ czujnik czy cu¶ gdzie on jest jak to spr? To stało się w momęcie gdy latałem na ¶niegu ręczny i te sprawy :-) co mogło się stać ? Pozdrawiam i dzięki za odp!

mmmk 30-12-2005 14:14

pewnie polamal lub wyrwal kabel od czujnika od abs. sa 4 przy kazdym kole w piascie. tylko samo poruszanie raczej nie da zbyt wiele bo i tak nie wiesz kiedy sie znowu wylaczy i nie bedzie dzialal.
pozdrawiam
maciek

AT 30-12-2005 18:22

A może to tylko przez te "zakrętasy" na ręcznym :)
W takich sytuacjach system ABS często "nałapie" błędów i głupieje.
Może spróbuj zresetować komputer przez odł±czenie akumulatora na czas jaki¶ (jest na forum jak to zrobić).

Adam

PabloG 02-01-2006 11:45

a mi w zimie wyłacza się TCS (oczywi¶cie wtedy gdy jest najbardziej potrzebn)
Przyczyna chyba leży po stronie temperatury .... ale głowy nie dam.
Może kto¶ ma podobnie?
Oczywi¶cie ABS działa, a ¶iwec± się 2 kontrolki.

k2leon 06-01-2006 16:01

Mialem tez problem z brakiem ABS-u i swiecaca sie kontrolka. Problem wystapil po dlugim slizganiu sie na lodzie - czytaj - proba podjechania na wznieienie po tradycyjnym zaskoczeniu drogowcow przez zime - prawe kola zlapaly pobocza - zsunalem sie - a lewe kolo krecilo się bezwladnie do przodu i do tylu. i ABS odloczyl sie - znajomy elektronik stwierdzil iz po takiem przygodzie to normalne i polecil spokojnie pojezdzic troche poto by ABS zakumal iz kreca sie nadal 2 przednie kola.

MAN 06-01-2006 18:24

Cytat:

Napisał k2leon
Problem wystapil po dlugim slizganiu sie na lodzie - czytaj - proba podjechania na wznieienie po tradycyjnym zaskoczeniu drogowcow przez zime - prawe kola zlapaly pobocza - zsunalem sie - a lewe kolo krecilo się bezwladnie do przodu i do tylu. i ABS

Miałem co¶ podobnego wystarczyło odłonczyć aku i po podłonczeniu przejechać się i ABS wrócił do normy

Albi 07-01-2006 10:11

Jaki¶ czas miałem okazję zakopać się w zaspie ¶nieżnej. Auto dostało trochę po d... i po wydostaniu sie z przeszkody okazało się, że ¶wieci mi się kontrolka abs-u i co gorsza abs nie działa. Tej nocy samochód zostawiłem na dworzu i następnego dnia to samo, kontrolka się ¶wieci. Więc wstawiłem auto do cieplutkiego garażu celem sprawdzenia co się stało i problem sam się rozwi±zał. Najprawdopodobnie na skutek gazowania w zaspie czujnik mi się zapchał lodem a jak auto wstawiłem do garażu to poprostu odmarzł i było po problemie. Proponuję zresetować komputer lub zajrzeć pod auto najprawdopodobniej który¶ kabelek się urwał się od czujnika.

MACIEK R 07-01-2006 19:28

Witam. Ja mam troszkę inny problem. ABS mi działa i w chwili odpalania auta kontrolka się ¶wieci. Ale w chwili zadziałania ABS-u kontrolka mi nie ¶wieci. A wyczytałem kiedy¶ że powinna, gdzie tu leży przyczyna?

Adam_2000 07-01-2006 19:42

Cytat:

Napisał MACIEK R
Witam. Ja mam troszkę inny problem. ABS mi działa i w chwili odpalania auta kontrolka się ¶wieci. Ale w chwili zadziałania ABS-u kontrolka mi nie ¶wieci. A wyczytałem kiedy¶ że powinna, gdzie tu leży przyczyna?

Musiałe¶ co¶ żle wyczytać :)
Wszystko jest O'K - tak ma być ! :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
czę¶ci do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.