Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Puma (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=113)
-   -   [Puma 2020- ] MHEV działanie w czasie jazdy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=338546)

Jarek138 22-12-2023 07:38

MHEV działanie w czasie jazdy
 
Wczoraj odebrałem auto z salonu i w czasie jazdy do domu stwierdziłem, że wspomaganie elektryczne nie jest sygnalizowane przy ruszaniu z miejsca a jadąc
można uruchomić je tylko po "wdepnięciu w podłogę" albo normalnie przyspieszając tylko na 6 biegu. Może ktoś z forumowiczów ma wiedzę na temat charakterystyki działania tego wynalazku.

adam127777 22-12-2023 16:14

Odp: MHEV działanie w czasie jazdy
 
Generalnie zawracanie dupy, oprócz zapalającej się kontrolki nie czuję różnicy, przy hamowaniu to inna sprawa, hamowanie silnikiem elektrycznym jest mocno zauważalne

Terminator007 12-01-2024 22:46

Odp: MHEV działanie w czasie jazdy
 
Wystarczy przełączyć podczas jazdy tryb normal na sport i od razu widać jak silnik elektryczny wspomaga. Jest auto sprawniejsze i czuje się zdecydowaną różnicę. Ja jeżdżę tylko na sport. Jedyna różnica to wyłączanie automatyczne silnika na postoju trzeba włączyć klawiszem na panelu bo w tej opcji on jest domyślnie wyłączony.

ŁukaszD 14-01-2024 12:07

Odp: MHEV działanie w czasie jazdy
 
Zauważyłem, że w zimie wspomaganie załącza się rzadziej. Dodatkowo w Twoim wypadku pewnie akumulator o MHEV musi się naładować żeby w pełni z niego korzystać.

Sethh 14-01-2024 16:46

Odp: MHEV działanie w czasie jazdy
 
Cytat:

Napisał Terminator007 (Post 3481405)
Wystarczy przełączyć podczas jazdy tryb normal na sport i od razu widać jak silnik elektryczny wspomaga. Jest auto sprawniejsze i czuje się zdecydowaną różnicę. Ja jeżdżę tylko na sport. Jedyna różnica to wyłączanie automatyczne silnika na postoju trzeba włączyć klawiszem na panelu bo w tej opcji on jest domyślnie wyłączony.

Ta zmiana nie ma nic wspólnego z korzystaniem z silnika elektrycznego.

mayhemtpc 08-02-2024 09:11

Odp: MHEV działanie w czasie jazdy
 
Musisz przejechać trochę zanim akumulator się doładuje, aby wspomagać.
Najlepiej przełącz na tryb sport i tylko na nim jeźdź. Rekuperacja wtedy jest najbardziej optymalna. Przez pierwsze ok 4-5tys km będzie palił nieco więcej, ale później się dotrze.
Są dwa tryby wspomagania elektrycznego, lekkie i mocne, gdy gaz do dechy. Hamuj skrzynią ile się da, wtedy będziesz miał naładowany aku i częściej będzie wspomagał.
A wspomaganie włącza się dość często na każdym biegu, u mnie dopiero sensownie zaczęło to działać po przejechaniu jakichś 3k km.

mskgs 08-02-2024 17:05

Odp: MHEV działanie w czasie jazdy
 
Tzn co, akumulator potrzebuje kilka tys. km żeby się "dotrzeć"/naładować? :D

MayheM 20-02-2024 12:01

Odp: MHEV działanie w czasie jazdy
 
Cytat:

Napisał mskgs (Post 3484322)
Tzn co, akumulator potrzebuje kilka tys. km żeby się "dotrzeć"/naładować? :D

W zależności jak jeździsz, to tak. Aku się doładowuje podczas hamowania silnikiem (najlepiej to działa w trybie Sport), ale jak stoisz w korku i S&S działa, to sporo tego co naładował, o ile nie więcej, oddaje na podtrzymanie. Dlatego do pełnego naładowania i sprawnego działania (pomijając też docieranie), musi trochę upłynąć. Tak wynika z tego co czytałem i co sam zaobserwowałem.
W zimie w ogóle prawie w ogóle się nie doładuje do pełna.

woytek75 04-03-2024 12:41

Odp: MHEV działanie w czasie jazdy
 
A jest jakiś wskaźnik procentowy naładowania tego ustrojstwa? Bo te ikonki baterii i zębatki wskazują tylko jaki jest tryb pracy.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.