Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Jednomasa zamiast dwumasy - wymiana (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=72119)

cezarg1410 13-06-2009 22:31

Jednomasa zamiast dwumasy - wymiana
 
Zbliża mi się wymiana dwumasy. I mam dylemat co zrobić: wsadzić dwumasę czy jednomasę Valeo. W związku z tym proszę o opinie osób które wsadziły komplet Valeo. Jak na tym się jeżdzi i czy dużo gorzej trzęsie.

Aby nie zakładać nowego tematu i nie śmiecic na forum zapytam o coś jeszcze innego: mówi się ze przy wymianie oleju w samochodzie z turbo nalezy przed pierwszym odpaleniem krecic rozrusznikiem ale bez odpaleniq. Pytanie jak to zrobic skoro foka od razu pali? :P

lucash 13-06-2009 23:24

Odp: Jednomasa zamiast dwumasy / Wymiana oleju
 
Po pierwsze był tutaj podobny wątek nt. 2masa&1masa - wystarczy poszukać.
Po drugie na forum Focus Klub Polska kolega Grzybek opisał wrażenia po wymianie na jednomasówkę Valeo - krótko mówiąc bierz Valeo. ;)
Co do drugiego pytania - uważam, że to bzdura :P

Dinar 14-06-2009 07:54

Odp: Jednomasa zamiast dwumasy / Wymiana oleju
 
Cytat:

Napisał cezarg1410 (Post 1184981)
Jak na tym się jeżdzi i czy dużo gorzej trzęsie.

Dwumasa jest przede wszystkim ze względu na duży moment obrotowy,zmniejsza zużycie półosi i skrzyni,w małym stopniu ma wpływ na drgania silnika.Jeżeli jezdzisz normalnie nie startujesz z pod świateł to śmiało można założyć jednomasę,znam takie przeróbki i spisują się dobrze.

robertos132 14-06-2009 19:02

Odp: Jednomasa zamiast dwumasy / Wymiana oleju
 
Różnica w cenie......70zł czy warto :[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] fakt że jeszcze rok temu róznica była 300zł a teraz prawie żadna.Do przemyślenia.Ja założyłem rok temu zestaw Luka.Jestem szczęsliwy.[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Dinar 14-06-2009 19:49

Odp: Jednomasa zamiast dwumasy / Wymiana oleju
 
Kolego jedno i drugie to to samo -sztywne koło zamachowe,tarcza ze sprężynami,a dwumasa nie ma sprężyn na tarczy.[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

midwor 15-06-2009 08:16

Odp: Jednomasa zamiast dwumasy / Wymiana oleju
 
Witam
Panowie zwracam uwage, ze przytoczone linki do zestawow "Valnęło" nie zawierają wysprzęglika wiec nalezy tu jeszcze dodac ze ~250PLN.
Pozdrawiam

kocio66 15-06-2009 17:03

Odp: Jednomasa zamiast dwumasy / Wymiana oleju
 
Nie napisali niestety o wadach (czytaj- kosztach) dwumasy

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Dinar 15-06-2009 18:04

Odp: Jednomasa zamiast dwumasy / Wymiana oleju
 
Kolega zrobił tak-koło dwumasowe składa się z dwóch części w środku jest element amortyzujący,pospawał te dwie części [w kilku miejscach] i założył tarczę sprzęgłową ze sprężynami reszta jak docisk został ten sam [nie zawsze trzeba docisk wymieniać wytrzymuje bardzo długo a nie wiadomo dlaczego pchają cały komplet] wysprzęglik też ten sam i jeżdzi bez żadnych problemów,nic się nie dzieje.Koszty miał tylko tarczy,wymiana we własnym zakresie.

midwor 15-06-2009 21:19

Odp: Jednomasa zamiast dwumasy / Wymiana oleju
 
U mnie po 200tys wysprzeglik mial juz dosyc. Docisk i tarcza daly by jeszcze rade z 50tys a moze i wiecej.

cezarg1410 15-06-2009 22:11

Odp: Jednomasa zamiast dwumasy / Wymiana oleju
 
a czy wymiana dwumasy wymaga jakiegos specjalistycznego sprzetu?? bo na mechanice troche sie znam i jesli nie wymaga to zrobie to sam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.