Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Subwoofer do seryjnego radia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=255028)

Vulgar 06-12-2016 23:17

Subwoofer do seryjnego radia
 
Witajcie!
Jestem nowym posiadaczem Mondeo MK3,
Jako ze lubię dźwięk planuje polepszenie mojego car audio. Jak narazie jest to seryjne radio, jednak jestem nawet zadowolony z tego jak gra radyjko. Basy są dobre i nie trzeszczy przy większej głośności. Jednak rozmyślam nad zamontowaniem skrzyni bassowej.
Mam pytanie, czy bez problemu podłączę subwoofer do stockowego radia?
Czy kupno skrzyni za około 500zł używanej polepszy jakość grania?(myśle ze lepiej kupić używaną za 500zł niż nową o wartości 500zł)

Dodatkowo chciałbym pomalować listwy boczne i listwy naobkoło szyb. Jednak jest trochę gum między szybami. Czy malarz pomaluje to bez problemu?
Obecnie są trochę wyblakłe i mi psuje trochę wizerunek autka, chciałbym odświeżyć.

Pozdrawiam wszystkich posiadaczy mondeo! Jest to naprawdę dobre i dynamiczne autko:-)

mortt 07-12-2016 07:14

Odp: Subwoofer do seryjnego radia
 
Nie wiem czy fabryczne radio uciągnie Twoją skrzynie. Chodzi mi wyłącznie o moc. Chyba, że będzie to aktywny sub. Aktywny podejdzie bez problemu.

tapniete z telefonu.

S-MAX88 07-12-2016 08:07

Odp: Subwoofer do seryjnego radia
 
Jeżeli chcesz zamontować subwoofer (polecam zamknięty, bez bass-reflexu). Do tego koniecznie wzmacniacz. Podejrzewam, że w oryginalnym radiu nie masz wyjścia na wzmacniacz, ale nie jest to problem dołożyć.

Vulgar 07-12-2016 11:08

Odp: Subwoofer do seryjnego radia
 
Złożycie mi optymalny zestaw subwoofer + wzmak?
Myśle że to radio naprawdę podoła bo gra o wiele lepiej niż nie jedno soniaka, jlb itp.
Kiedyś montowałem głośniki do Hondy Civic Powerbass s6 lub c6 + radio za około 200zł i Ford grał o wiele ładniej na stockowym, dlatego myśle ze chciałbym zostawić to radio i glosniki
Kwestia co zamontować?

Vulgar 07-12-2016 19:50

Odp: Subwoofer do seryjnego radia
 
Ktoś coś doradzi? Jakąś propozycje subka i wzmaka?

robin_s 07-12-2016 21:49

Odp: Subwoofer do seryjnego radia
 
Cytat:

Napisał Vulgar (Post 2707624)
Ktoś coś doradzi? Jakąś propozycje subka i wzmaka?

Ja zmieniłem radio Ford 6000CD na Blaupunkt TravelPilot EX i na seryjnych głośnikach jest miazga, dolne pasmo w hiphopie daje czadu, bez porównania duża poprawa - co Blaupunkt to Blaupunkt i taraz mam MP3 :569:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

W poprzednim aucie a był to OPEL seryjne radio CAR porażka i po zmianie na Alpine także na plus znacznie :)

Jeśli koniecznie chcesz suba wozić, to kupujesz konwerter RCA (przekształca sygnał z głosników na wejście Chincz do wzmacniacza) podpinasz jakiś monoblok koniecznie z podbiciem +6,+12db i pasmami zwrotnicy ustawiasz sobie pasmo jak Ci pasuje :one:. Kabel włączający piec masz z niebieskiego Power Antene przy kostce, hmm... w kostkach ISO jest a w fordach Power ANT+ nie dam wiary :619:. Jeszcze trzeba popatrzeć którędy ciągnąć grubasa +12V z akku do bagażnika :027:

Vulgar 07-12-2016 23:47

Odp: Subwoofer do seryjnego radia
 
Ile dałeś za swoją sztukę? Czyli mówisz ze warto?
Wymiary takie same? Nic nie będzie wystawało?
Czy do tego radia podłączę wzmaka i suba?

robin_s 07-12-2016 23:52

Odp: Subwoofer do seryjnego radia
 
Cytat:

Napisał Vulgar (Post 2707749)
Ile dałeś za swoją sztukę? Czyli mówisz ze warto?

Warto, trzęsie budą i jest zapas mocy na głośności. Poza tym prawa gałka to szukajka po Playliście utworów w MP3, super bajer :surprise:

Stan jak nowy, klawisze nie wytarte i ekran bez błędnych linii

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

do Mondeo jest inne w trapez a do pozostałych modeli Forda jak te z aukcji

PS. Zapamiętuje stacje radiowe po nazwie a RDS jest tekstem w 3 liniach, sporo wiadomości widać na ekranie, Navi zbędne bo mapa kosztuje nowa 299zł

Vulgar 08-12-2016 01:02

Odp: Subwoofer do seryjnego radia
 
Działają nagrywane płyty z mp3?

Bump: Właśnie kupiłem używkę za 290zł
Czekamy na dostawę:)

Vulgar 13-12-2016 03:36

Odp: Subwoofer do seryjnego radia
 
Odświeżam
Znajdą się propozycje suba i wzmaka do radia?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.