Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   Olejozerca... (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=12021)

frazir 03-04-2006 15:38

Olejozerca...
 
Witam mam maly problem a nawet dosc duzy...
Na okolo tys km litr syntetyku cos mi tu nie pasuje...
Ktos poradzil mi aby wymienic uszczelniacze od zaworow...
I teraz pytanie bo jak juz mam zamiar remontowac silnik to moze cos jeszcze ...
Myslalem o wymianie pierscieni, wiadomo uszczelki.

Co jeszcze przy takim zabiegu powinno sie wymienic i co jeszcze moze byc przyczyna wcinania oleju ... i ewentualne koszty jakie poniose

Pozdrawiam z gory dziekuje

Hesus 03-04-2006 16:00

Ja proponuje wlać olej mineralny i powinno sie obejść bez remontu i bez dolewania oleju przez dość długi czas. Litr na 1k km to jeszcze nie tragedia i gęstszy olej powinien pomóc na 99%

frazir 03-04-2006 18:56

Wlasnie a jesli nie pomoze to bede mial gorszy olej i 120 zl w plecy

Hesus 03-04-2006 19:47

No co ty opowiadasz. Po pierwsze olej dobry mineralny nie kosztuje wiecej jak 70 zł za 5 litrów. Po drugie 94r juz pewnie ma przejechane ze 200k km. i dzieie sie ,że zelewasz syntetyk!!! Po trzecie nie wiem co jest lepsze wydać nawet 120 zł czy kupić silnik??

kuba 03-04-2006 23:00

Dokładnie, tak jak mówi Hesus, zalej go jakimś 15w-40 a później się martw o spalanie tegoż oleju- moim zdaniem też powinno pomóc w 99 % lub bardzo mocno zniwelować problem.

Gaduliks 04-04-2006 17:53

Napewno nie masz wycieków ?? Jeśli nie powinien kopcić na niebiesko .
Olej zmień na gęściejszy tak jak radzą koledzy , ale za wiele to chyba nie pomoże.
Sprawdź dokładnie czy nie masz wycieków , jeśli nie masz to myślę że są do wymiany uszczelniacze zaworowe.(W dobrych warsztatach potrafią to wymienić bez sciągania głowicy)
Pozdrawiam

cja 04-04-2006 19:26

Do auta z 94 roku szkoda syntetyku ! Co to da kiedy silnik już wyżyłowany ? Tylko tyle że wpływa negatywnie na kasę :)
lej najtanszy tylko pilnuj terminów

Pozdrawiam
CJA

barylkaq 04-04-2006 20:08

ja mam półsyntetyk 10-w40 i nie bierze ani grama oleju (dziś wymieniałem) poleceam sprobówac!

adi 04-04-2006 21:38

nalej na próbę ford formula x+r 10 w 40 półsyntetyk za 85zł /5l i powinno pomóc jak nie zalejsz nastepnym arzem ford multigrade-15w40n za 70zł i musi pomóc-tyle ze mozesz sie liczyc ze spalaniem wyzym paliwa-o ok litr-ja od kad przeszełdłem z multigrade na x+R spadło mi o ok litr
a ja mam 165tys przesmigane1
ale do tatay ze 180 tys tez x+r nalalismy i smiga!

pozdrowionka!

frazir 05-04-2006 19:53

na liczniku mam 150 k km w poniedzialek jade na wymiane oleju na mineralny zobaczymy jakie beda efekty...

Wyciekow wlasnie nie ma no i nie kopci na niebiesko ... Bardzo dziwne ...

Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.