Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   Naćpałem moją foczke bezołowiem (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=32220)

todziu 28-10-2007 20:13

Naćpałem moją foczke bezołowiem
 
Witam - dziś poprzez moja nieuwagę i zamyślenie a może głupotę zamiast diesla nalałem V-Power Bezołowiowej 100 20L :fcp1 - dopiero po odejściu od kasy doszło do mnie co zrobiłem :fcp16 - max wkur..... - ale nie odpaliłem silnika w baku jest około 15L benzyny i 20L diesla - zaholowałem samochód do mechanika - on powiedział ze wystarczy tylko spuścić paliwo do "0" i zatankować diesla - czy to wystarczy czy trzeba jeszcze jakieś inne zabiegi poczynić w tym silniku TDCi ??? czy coś mogło sie stać jak bym zapalił silnik i ruszył ?

mario82 28-10-2007 20:22

wystarczy spuscić paliwo do zera (a najlepiej wyjąć zbiornik i zlać dokłądnie) i zalać od nowa ropą - oczywisćie jeżeli nie odpaliłeś.

Jeżeli byś odpalił to by zgasł po chwili i też trzeba by spuscić paliwo do zera + wymiana f.paliwa + czyszczenie przewodów i odpowietrzanie (przepompowanie) paliwa przez pompę wtryskową

tomiscorpio 28-10-2007 20:23

Skoro nie odpalales to chyba wystarczy spuscic.

Tylko zeby foczka sie nie zbuntowala raz zasmakowala normalnego paliwa to moze juz tej gnojowki nie bedzie chciala pic

todziu 29-10-2007 08:44

Nie uruchamiałem na szczęście silnika tylko przekręciłem kluczyk na poz I żeby odblokować kierownice

thermalfake 29-10-2007 10:52

No ja też miałem podobną akcję, jeżdżę dwoma focusami na ON rodziców i własnym essiem benzynka. Podjeżdżam zamyślony na stację BP essim, nauczony wlewać ON ultimate'a po chwili zdałem sobie sprawę co robię i po chwili zajarzyłem, że mam wziąć Pb 98 ultimate, która taką samą ma plakietkę. :fcp14 :fcp18

lkarnas 29-10-2007 20:25

Ja kiedys w Chorwacji zalałem do Astry III 1.7 CDTi 50 litrów benzynki zamiast ON - przeleciałem na autostradzie 200 km/h ok 30 km i nic sie nie stało.... stres był duzy ale wystarczyło wypompować benzyne zalać Diesla, pochechłać troszke i poszło i śmiga do tej pory jak nówka.... Jak spuściłeś paliwo zalałeś diesla to możesz bez obaw jeździć i nic więcej nie chyścić.

1floyd 29-10-2007 22:07

Bez uruchomienia silnika to zero problemu. Spuścić na maxa i zatankować do pełna dobrego ON i jeździć spoko dalej. W każdym ON znajduje sie jakiś procent benzyny i na odwrót też.
Wynika to z transportu tego paliwa, tzn nie ma osobnych cystern do ON i do benzyny. Jak potrzeba wiezie sie albo jedno albo drugie. Przy 10tys litrów benzyny w cysternie nikt nie czyści jej z pozostałych w niej jakiś resztek On pozostałych z poprzedniego przewozu i na odwrót też. Wiadomo że nie jest to pół na pół ale zawsze coś.
Pozdrawiam 1floyd


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.