Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Napinacz paska wieloklinowego - samodzielna wymiana (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=94103)

mkaminski100 13-01-2011 22:03

Odp: Napinacz paska wieloklinowego - samodzielna wymiana
 
Cytat:

Napisał driver110 (Post 1576608)
...zapychanie smarem stałym nic nie daje,gdyż łożyska są uszczelniane i nie da się smaru tam napchać.
Tylko wymiana na nowe rozwiąże problem. ...

Jak sie nie da jak sie da ;)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Fulara 29-03-2020 17:40

Odp: Napinacz paska wieloklinowego - samodzielna wymiana
 
Dziś wymieniałem napinacz paska wielorowkowego w 1.6 z klimą

dla niewtajemniczonych w 1.6 są napinacze z przodu ( jeśli nie ma klimy ) i z tyłu jeśli masz klimę. wtedy na napinaczu siedzi pompa wspomagania.

żeby zdemontować napinacz trzeba odkręcić od niego 3 śrubki klucz 10 i zluzować pompę wspomagania ( nic nie trzeba odpinać ) i 3 śrubki klucz 13 od samego napinacza

robiłem to akurat w czasie wolnym bez kanału - trochę się trzeba nabrudzić, z podnośnika byłaby to przyjemna robota ale da się zrobić

damianisko5 29-03-2020 18:00

Odp: Napinacz paska wieloklinowego - samodzielna wymiana
 
Cytat:

Napisał Fulara (Post 3238336)
Dziś wymieniałem napinacz paska wielorowkowego w 1.6 z klimą

dla niewtajemniczonych w 1.6 są napinacze z przodu ( jeśli nie ma klimy ) i z tyłu jeśli masz klimę. wtedy na napinaczu siedzi pompa wspomagania.

żeby zdemontować napinacz trzeba odkręcić od niego 3 śrubki klucz 10 i zluzować pompę wspomagania ( nic nie trzeba odpinać ) i 3 śrubki klucz 13 od samego napinacza

robiłem to akurat w czasie wolnym bez kanału - trochę się trzeba nabrudzić, z podnośnika byłaby to przyjemna robota ale da się zrobić

Heja - w jakim celu demontowałeś napinacz? Padło łożysko rolki? masz jakieś fotki z tej czynności?

Fulara 29-03-2020 20:17

Odp: Napinacz paska wieloklinowego - samodzielna wymiana
 
tak, padło łożysko i nie umiałem dopasować łożyska do napinacza
co mi ktoś sprzedał, to słoneczka tarły o napinacz i trzeba było albo piłować albo podkładki stosować

wkurzyłem się i kupiłem INA za 160 zł komplet
nie mam fotorelacji, ale jak coś to służę pomocą.

w wersji z klimą 3 śruby trzymają napinacz do bloku silnika 13 i od góry 3 śruby 10 trzymają pompe wspomagania do napinacza

dostęp taki sobie, nieprzyjemna operacja

ps. w pudełku INA był napinacz GATES

damianisko5 30-03-2020 07:55

Odp: Napinacz paska wieloklinowego - samodzielna wymiana
 
Wow. łożysko to typowe 6302 2RS za kilka PLN. takie samo jest w rolce pośredniej. W obu rolkach wymieniałem już po kilka razy, bo szybko się zużywają i szumią. prosta robota, szczególnie w pośredniej, bo rolka jest cała metalowa. Napinacza jest z tworzywa i pierwsze wybicie łożyska wymaga nieco "rzeźbienia". Nie kłopocz się fotorelacją, gdybym musiał go wymienić, to dam sobie rady - dzięki.

Fulara 30-03-2020 08:08

Odp: Napinacz paska wieloklinowego - samodzielna wymiana
 
nie wiem, 3 rolki jakie dostałem nie obracały się po skręceniu - nie wymieniałem w plastikowym łożyska bo musiałbym rzeźbić w plastiku no to kupuję nowe

promyki tych nowych łożysk były "wyżej" od tego oryginalnego

to piłowałem promyki, to podkładałem podkładki, rolka różniła się literą ( rs oryginał a ja zawsze dostawałem DS )

nie wiem, teraz jest git a napinacz przeżyje auto

damianisko5 30-03-2020 08:55

Odp: Napinacz paska wieloklinowego - samodzielna wymiana
 
Cytat:

Napisał Fulara (Post 3238463)

nie wiem, teraz jest git a napinacz przeżyje auto

To życzę bezawaryjnej jazdy, podaj link do nowej INA, może komuś się w przyszłości przyda. Na Allegro widziałem sporo używek Ori.

Fulara 30-03-2020 13:46

Odp: Napinacz paska wieloklinowego - samodzielna wymiana
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

w pudełku INA Gates

tylko to jest napinacz do wersji z klimą, gdzie pompa wspomagania siedzi na napinaczu
wersja bez klimy - napinacz jest z przodu silnika w zupełnie innym miejscu i jest inny

damianisko5 30-03-2020 15:26

Odp: Napinacz paska wieloklinowego - samodzielna wymiana
 
Cytat:

Napisał Fulara (Post 3238563)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

w pudełku INA Gates

tylko to jest napinacz do wersji z klimą, gdzie pompa wspomagania siedzi na napinaczu
wersja bez klimy - napinacz jest z przodu silnika w zupełnie innym miejscu i jest inny

Dzięki, mam w swoim klimę. info się przyda.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.